Josue zatrzymany przez policję holenderską - fot. Sport.tvp.pl

Josue i Pankov zatrzymani! Skandaliczne zachowanie holenderskiej policji i ochrony

Mikołaj Ciura, źródło: Legionisci.com

Do skandalicznych scen doszło pod stadionem w Alkmaar chwilę po zakończeniu spotkania. Legioniści chcący opuścić obiekt, wraz z władzami klubu, zostali zablokowani przez ochronę oraz policję i zostało im uniemożliwione dotarcie do autokaru i wyjazd z terenu stadionu. Po pewnym czasie doszło do przepychanek, Holendrzy zachowywali się agresywnie wobec piłkarzy, jak i prezesa i właściciela Legii, Dariusza Mioduskiego.W pewnym momencie zarządzający imprezą masową podjęli absurdalną decyzję o lockdownie osób, które są na obiekcie. Próbowali to tłumaczyć tym, że otworzyli bramy dla opuszczających obiekt kibiców Legii i że jest niebezpiecznie. Działanie to było nieuzasadnione - po meczu dookoła stadionu nic się nie działo - przedstawiciele działu bezpieczeństwa Legii zwracali na to uwagę organizatorom, ale ich apele pozostały bez odpowiedzi. Całe zamieszanie trwało kilkadziesiąt minut, zablokowani byli także wszyscy dziennikarze i osoby z trybuny VIP.

W efekcie doszło do przepychanek i wielu nieprzyjemnych słownych starć. Piłkarzom także zablokowano wyjscie do ustawionego 2 metry od drzwi autokaru. Sytuację kilka razy próbował załagodzić trener. Następnie policja uniemożliwiła odjazd Legii, tajniacy zasłaniający się chustami otoczyli całą strefę. Dwóch zawodników - kapitan Josue oraz obrońca Radovan Pankov - zostało wyciągniętych z autokaru i odwiezionych policyjnym radiowozem na komisariat. Wcześniej policja postawiła ultimatum: albo ta wybrana dwójka zawodników opuści autokar, albo odbędzie się na niego szturm i wyprowadzeni zostaną wszyscy.

Razem z piłkarzami chciał jechać Dariusz Mioduski, ale nie pozwolono mu. Po bardzo długim oczekiwaniu autokar Legii z pozostałymi zawodnikami został wypuszczony i mógł opuścić obiekt stadionu.

Zaraz za zawodnikami taksówką udali się trener Kosta Runjaić, kierownik drużyny, Konrad Paśniewski oraz prawnik klubu.

1:30 - Sytuację z zatrzymanymi utrudnia fakt, że nie są oni Polakami i policja nie chce udzielić informacji polskiemu konsulowi. Trwają próby kontaktu z serbskim i portugalskim konsulatem.

1:45 - Sprawa cały czas jest dynamiczna. Holendrzy odstąpili od pomysłu przewiezienia zatrzymanych zawodników do Amsterdamu. Piłkarze mają przebywać na komendzie w Alkmaar.

7:00 - Z naszych informacji wynika, że sytuacja zawodników nie uległa zmianie. Po godz. 10 samolot czarterowy ma wyruszyć do Polski, prawdopodobnie bez kilku osób.

9:30 - Legia wraca do Warszawy bez Pankova i Josue. Na miejscu zostaje kierownik drużyny Konrad Paśniewski. Adwokat dopiero ma spotkać się z zatrzymanymi piłkarzami.

9:35 - Na godz. 14 zaplanowana jest konferencja prasowa Legii.

10:45 - W temat włączyło się ministerstwo Sportu, PZPN i premier rządu, Mateusz Morawiecki.
"Podczas Rady Europejskiej w Hiszpanii spotkałem się również z premierem Holandii Mark Rutte i przekazałem mój zdecydowany protest przeciw brutalnemu zachowaniu policji holenderskiej wobec piłkarzy oraz kibiców Legia Warszawa.
????????⚽????????
Otrzymałem zapewnienie bardzo szybkiego wyjaśnienia sprawy." - poinformował Morawiecki.


źródło: X / Marcin Bodziachowski


źróło: X / Paweł Gołaszewski


źródło X / Jarek Jankowski


źródło: X / Piotr Kamieniecki


żródło: X / Przemysław Ofiara


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.