REKLAMA

Komunikat Ekstraklasy po wydarzeniach w Alkmaar

źródło: Ekstraklasa

Zarządzająca najwyższą klasą rozgrywkową w Polsce Ekstraklasa SA wydała komunikat dotyczący czwartkowych wydarzeń po meczu pomiędzy AZ i Legią, w którym wyraża swoje wsparcie dla stołecznego zespołu. Poniżej treść:"Ekstraklasa SA z zaniepokojeniem przyjęła informację o zachowaniu przedstawicieli służb zabezpieczających spotkanie w Alkmaar, które odbyło się w dniu 5 października 2023 roku w ramach rozgrywek UEFA ECL pomiędzy AZ a Legią Warszawa. Jednocześnie Ekstraklasa SA zdecydowanie protestuje przeciwko działaniom wymierzonym w przedstawicieli Klubu, w szczególności właściciela i członków zarządu Legii Warszawa.

Podkreślamy, iż pomimo zaistniałej i bezprecedensowej sytuacji, nie zwrócono się do Ekstraklasy z wnioskiem o przełożenie zawodów w ramach 11. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy z Rakowem Częstochowa, przez co mecz ten zostanie rozegrany w pierwotnie planowanym terminie, tj. w niedzielę 8 października o godz. 17:30. Od momentu powzięcia wiadomości o ataku na przedstawicieli polskiego Klubu po meczu z AZ Alkmaar byliśmy w kontakcie z Legią, Rakowem Częstochowa oraz Canal+.

Ekstraklasa SA wspiera polskie kluby i będzie wspierać dalsze działania w sprawie w koordynacji z Klubem Legia Warszawa. Jednocześnie informujemy, iż o wyjaśnienie sprawy zwróciliśmy się do władz Ligi Piłkarskiej Niderlandów (Eredivisie) oraz poinformowaliśmy Europejskie Stowarzyszenie Lig Piłkarskich (European Leagues) o zdarzeniach, w trakcie których m.in. została naruszona nietykalność przedstawiciela Zarządu European Club Association (ECA)."

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.