fot. Adam Dachowski
REKLAMA

Anglicy chcą wyrzucenia Legii z rozgrywek!

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Kibice Legii Warszawa nie mogli obejrzeć na żywo czwartkowego spotkania Ligi Konferencji Europy z Aston Villą. W okolicy stadionu Villa Park doszło do zamieszek. Brytyjska policja poinformowała, że zatrzymała już 46 osób. Anglicy chcą także wyrzucenia stołecznego klubu z rozgrywek i rozmawiają w tej sprawie z UEFA.- Wczoraj rozmawiałem z UEFA i porozmawiamy ponownie dzisiaj. Pilnie analizują sytuację. Myślę jednak, że istnieje naprawdę dobry powód, aby wyrzucić Legię Warszawa z rozgrywek — mówi dla "The Times" szef operacji piłkarskich w brytyjskiej policji, Mark Roberts. - Niestety, Legia stała się dobrze znana w Europie z powodu odrażającego zachowania kibiców. Z punktu widzenia policji niezwykle trudno jest nimi zarządzać i w pewnym momencie trzeba zadać sobie pytanie, gdzie policja i bezpieczeństwo publiczne przewyższają potrzeby konkurencji - dodaje.

Wcześniej policja z West Midlands stwierdziła, że "funkcjonariusze przez 90 minut doświadczali ciągłej przemocy, a czterech z nich zostało rannych".

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.