fot. Adam Dachowski
REKLAMA

Aston Villa złożyła do UEFA skargę na Legię

Redakcja, źródło: Legionisci.com

Aston Villa poinformowała, że złożyła oficjalną skargę do UEFA dotyczącą zachowania klubu Legia Warszawa oraz jego kibiców w związku z czwartkowym meczem UEFA Conference League. Poniżej komunikat angielskiego klubu w tej sprawie:Czterech funkcjonariuszy policji zostało rannych, a 46 kibiców Legii aresztowano po bezprecedensowych aktach przemocy polskich kibiców w okolicach stadionu.

To szokujące zachowanie było następstwem braku współpracy oficjeli Legii z policją West Midlands, Aston Villą and UEFA. Zaczęło się podczas standardowej przedmeczowej odprawy o godz. 10:30 w czwartek, w której wzięli udział przedstawiciele UEFA odpowiedzialni za bezpieczeństwo, a także Policja West Midlands i przedstawiciele obu klubów. Legia Warszawa w tamtym momencie odmówiła potwierdzenia miejsca odbioru biletów przez swoich kibiców. To wyraźny kontrast w stosunku do normalnych procedur UEFA.

Legia poinformowała, że spotka się ze swoimi kibicami o godz. 14:30 i o godz. 15:00 zakomunikuje decyzję, ale dodała, że istnieje możliwość, że nie przyjmie biletów.

Pomimo powtarzających się wielokrotnych próśb przed i po godz. 15:00 nie było żadnej informacji. O godz. 16:00 Legia poinformowała, że chce odebrać bilety. Te bilety zostały Legii przekazane natychmiast po pojawieniu się przedstawicieli klubu na stadionie o godz. 18:16.
Przypominamy, że podczas rozmowy telefonicznej, w obecności przedstawiciela UEFA, 2 listopada Legia została poinformowana, że jej kibice otrzymają 1002 bilety - miało to miejsce dokładnie 4 tygodnie temu.

Chris Heck, President of Business Operations at Aston Villa, powiedział: Brak współpracy i kłamstwa ze strony oficjeli Legii Warszawa przed meczem były całkowicie nie do przyjęcia i głęboko rozczarowujące. Takie zachowanie zwiększyło niebezpieczeństwo, na jakie przed meczem narażeni byli policjanci West Midlands oraz nasi kibice, a na zamieszki ze strony kibiców Legii nie ma miejsca we współczesnym futbolu i cywilizowanym społeczeństwie.

Aston Villa będzie składać dalsze oświadczenia przed UEFA, aby mieć pewność, że inne kluby i siły policyjne w całej Europie nie będą narażone na podobne poważne zagrożenia bezpieczeństwa ze strony Legii Warszawa.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni policji West Midlands za zapewnienie bezpieczeństwa naszym kibicom i naszej lokalnej społeczności zeszłej nocy i cieszymy się, że ona również będzie składać swoje własne oświadczenia przed UEFA za pośrednictwem brytyjskich władz policyjnych.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.