Jacek Zieliński, Ryoya Morishita - fot. Janusz Partyka / Legia.com
REKLAMA

Oficjalnie

Ryoya Morishita wypożyczony do Legii

źródło: Legia Warszawa

Legia Warszawa przeprowadziła pierwszy transfer przychodzący tej zimy. Do klubu z Łazienkowskiej wypożyczony zosstał 26-letni reprezentant Japonii Ryoya Morishita, który jest zawodnikiem Nagoya Grambus. Japończyk przyleciał do Polski w sobotę. W ostatnich dniach odbył testy medyczne, a następnie złożył popis pod kontraktem - wypożyczenie na rok z opcją pierwokupu.

Morishita będzie występował w koszulce z numerem 25.Występujący na pozycji na pozycji prawego wahadłowego Ryora Morishita w ostatnich latach był zawodnikiem Nagoyi Grampus, z którą zajął szóste miejsce w sezonie 2023, notując bilans czterech bramek i czterech asyst w 33 meczach. W reprezentacji Japonii zadebiutował w czerwcu tego roku w meczu przeciw Salwadorowi. Jest również powołany na najbliższe zgrupowanie kadry.

Łącznie w japońskiej lidze zawodnik wystąpił w 120 spotkaniach, zdobywając 8 bramek i notując 9 asyst.

Wraz z Nagoyą Morishita zdobył Puchar J1-League w 2021 roku. Japończyk ma za sobą również występy w azjatyckiej Lidze Mistrzów. Wcześniej reprezentował kluby Sagan Tosu (w jego barwach zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej), Meiji Uni i Jubilo Iwata.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.