Dariusz Mioduski, Kosta Runjaić - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Oficjalnie

Runjaić zwolniony z Legii! Goncalo Feio następcą!

źródło: Przegląd Sportowy, meczyki.pl, legia.com

Kosta Runjaić został zwolniony z Legii Warszawa! Szkoleniowiec prowadził warszawski zespół od początku sezonu 2022/23. W niedzielę Legia zremisowała z liderującą Jagiellonią Białystok i w zasadzie straciła szansę na mistrzostwo Polski. Jego następcą zostanie Goncalo Feio, który niedawno zwolnił się z Motoru Lublin.

Dzisiejszy trening poprowadzili Przemysław Małecki i Inaki Astiz i Alex Trukan, którzy zostają w sztabie pierwszej drużyny. W środę po konferencji prasowej nowy trener poprowadzi trening.Kosta Runjaić miał umowę do 30 czerwca 2026 roku, została ona przedłużona latem 2023 roku przed awansem do fazy grupowej europejskich pucharów. Ostatnie dni głosowania w naszej sondzie, która trwa od początku bieżacego sezonu. Zapraszamy do oceny:

WYNIKI SONDYJak oceniasz pracę Kosty Runjaicia na stanowisku trenera Legii?
SUMA GŁOSÓW: 69015
START: 20.06.2023 / KONIEC: 13.04.2024KOMUNIKAT KLUBU

Legia Warszawa informuje, że Kosta Runjaić z dniem 9 kwietnia przestał pełnić obowiązki trenera Legii Warszawa.

- W imieniu klubu bardzo dziękuję trenerowi Koście Runjaiciowi za prowadzenie zespołu i zaangażowanie w jego rozwój na wielu poziomach. Razem z trenerem zdobyliśmy trofea i awansowaliśmy do fazy pucharowej europejskich rozgrywek, odbudowaliśmy się również po bardzo trudnym dla klubu okresie. Doceniamy jego udział w tych osiągnięciach. Obecnie uznaliśmy, że możliwości rozwoju drużyny wymagają zmian. Jesteśmy bardzo zdeterminowani, żeby osiągnąć najlepszy możliwy wynik w obecnych rozgrywkach i poświęcimy wszystkie nasze działania dla tego celu - powiedział dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

Kosta Runjaić zdobył z Legią Warszawa Puchar Polski, Superpuchar i awansował do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy. Klub dziękuje szkoleniowcowi za pracę i życzy mu powiedzenia w dalszej karierze.

Klub zaprezentuje nowego trenera na konferencji prasowej, która odbędzie się w środę, 10 kwietnia, na stadionie Legii Warszawa.

fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com

WYNIKI SONDYCzy zatrudnienie Goncalo Feio na trenera Legii to dobra decyzja?
SUMA GŁOSÓW: 7419
START: 09.04.2024 / KONIEC: 15.04.2024

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.