Luquinhas - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Transfery

Luquinhas wraca do Legii?!

Woytek i Mikołaj Ciura, źródło: opovo.com.br

Brazylijskie media informują, że Luquinhas wraca do Legii Warszawa! 27-letni pomocnik jest obecnie zawodnikiem Fortaleza Esporte Clube, ale nie znalazł uznania w oczach 48-letniego trenera Vojvody.W roku 2023 Brazylijczyk rozegrał w barwach New York Red Bulls 34 mecze i miał w nich 3 bramki oraz 5 asyst. Na początku tego roku został wytransferowany do Fortalezy za 2,75 mln euro. W ostatnim czasie zagrał nieco ponad 200 minut w dziewięciu meczach brazylijskiego klubu. Luquinhas ma ważną umowę aż do 2027 roku z opcją przedłużenia na kolejny rok. Na najbliższy sezon zostać wypożyczony do Legii Warszawa. Według informacji dziennikarzy radia O POVO CBN stołeczny klub zapewnił sobie opcję pierwokupu za 8 mln reali brazylijskich, czyli ok. 1,5 mln euro.

Luquinhas trafił do Legii Warszawa w lipcu 2019 roku z portugalskiego klubu Deportivo Aves. Łącznie w stołecznym zespole rozegrał 110 spotkań, w których zdobył 12 bramek i zanotował 15 asyst. Z Warszawy odszedł w lutym 2022 roku do New York Red Bulls za ok. 3 mln euro.

fot. Woytek / Legionisci.comfot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.