REKLAMA

Legia zagra w europejskich pucharach

Redakcja, źródło: Legionisci.com

W niedzielę Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Wartą Poznań, natomiast Lech Poznań tylko zremisował z Widzewem Łódź. To oznacza, że dzięki lepszemu bilansowi spotkań z Lechem i Górnikiem, niezależnie od wyników ostatniej kolejki, stołeczny zespół zajmie 3. miejsce w tabeli i zostanie brązowym medalistą sezonu 2023/24. Legia zagra w eliminacjach do Ligi Konferencji od 2. rundy.



Na każdym etapie eliminacji Wojskowi będą rozstawieni. Warto wspomnieć, że finał tej edycji LK rozegrany zostanie we Wrocławiu.

Terminarz LK:
2. runda eliminacyjna: 25 lipca i 1 sierpnia
3. runda eliminacyjna: 8 i 15 sierpnia
4. runda eliminacyjna: 22 i 29 sierpnia
faza grupowa:
mecz 1: 3 pażdziernika
mecz 2: 24 października
mecz 3: 7 listopada
mecz 4: 28 listopada
mecz 5: 12 grudnia
mecz 6: 19 grudnia

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (55)

+dodaj komentarz
Sarcastico - 21.05.2024 / 14:48, *.plus.pl

Plan pasożyta został zrealizowany. Nie trzeba dodatkowych premii płacić, a i wypromować kogoś do sprzedania w tych eliminacjach będzie można. Gitarka.

odpowiedz
roadrunner - 21.05.2024 / 11:19, *.centertel.pl

Tym razem fazy grupowej może nie być ajak już to znowu na farcie i co z tego dla klubu liczą się tylko wpływy zarobić jak najwięcej ale minimalnym kosztem zamiast wzmocnić się zdominować w końcu ligę i pograć jak równy z równym w LE w następnych latach.
Kto wie może stopniowo z roku na rok zagra nasza Legiunia w LM.

odpowiedz
MIODUSKI KONFABULANT - 21.05.2024 / 10:31, *.telefonica.de

To ważna wiadomość dla mioduskiego i jego korpo lichwiarzy

odpowiedz
Mktw - 20.05.2024 / 18:11, *.t-mobile.pl

Dlaczego 2-3 miejsce gra w Lidze konferencji, i nie ma Ligi Europy ?

odpowiedz
Trampek - 20.05.2024 / 19:41, *.125.113

@Mktw: Mamy za niski współczynnik. Mówiąc kolokwialnie nasz E-klapa zajmuje dość odległe miejsce w klasyfikacji powyżej dwudziestego któregoś .I mamy to co mamy.

odpowiedz
zzz - 20.05.2024 / 22:59, *.tpnet.pl

@Mktw: bo polskie kluiby ch...a grają w Europie, z małymi wyjątkami jak np. Legia w LM, czy Lech w LKE w ostatnich latach. Żeby miejsca były lepsze jest potrzebna regularność i siła ligi. Teraz mistrzem, pewnie zostanie Jaga i odpadnie z jakimiś pasterzami z Azerbejdżanu, choć oczywiście zasłużyła na swoją pozycję w liczę.
Jak polski klub będzie grał co sezon w grupie LKE to dopiero będzie jakaś sensowna powtarzalność i siła ligi.

odpowiedz
kalosz - 20.05.2024 / 12:07, *.mm.pl

zagramy w eliminacjach a nie w pucharach....jak cala reszta z miejsc 1-3+zdobywca PP

odpowiedz
NaSpokojnie - 20.05.2024 / 17:36, *.t-mobile.pl

@kalosz: Niestety, dla mnie zasady awansu do Ligi Mistrzów są chore, chodzi w nich tylko o kasę.
Jestem już starszym kibicem i pamiętam że w dawnej lidze mistrzów czyli chyba wtedy to się nazywali Puchar Europy mogła zagrać tylko jedna drużyna z danego kraju... Teraz 5 drużyn z Niemiec i Włoch od razu w fazie grupowej a my przebijany się przez co najmniej 3 rundy grając z mistrzem Kazachstanu....

odpowiedz
zzz - 20.05.2024 / 23:04, *.tpnet.pl

@NaSpokojnie: wystarczy regularnie nabijać punkty, żeby te miejsca zyskiwać, a że polskie kluby przegrywają ze wspomnianym Kazachstanem, to chyba nie jest wina UEFA, co nie? Nawet ta cała Liga Konferencji Europy powstała specjalnie dla takich krajów jak my i jak na razie tylko Lech coś tam w niej pograł skutecznie (tylko co z tego jak sobie punktów rankingku nabili i się do pucharów nie dostali xD).
To nie jest spisek ,a matematyka i realna siła ligi.
https://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_coefficient#Current_ranking
obecnie jesteśmy w okolicy 20 miejsca w Europie jako liga, pomiędzy Chorwacją i Cyprem xD

odpowiedz
Jb - 20.05.2024 / 11:21, *.chello.pl

Trochę myśleć! Końcówka sezonu dla Legii to tak jakby każdy z nas pracował cały dzień w kamieniołomach a na koniec kazano by ci pchać wóz z kamieniami pod górę. Myśleć to dla niektórych to jest największy problem życia.

odpowiedz
WoLa - 20.05.2024 / 10:37, *.orange.pl

Ekstraklapa to fenomen ŵ Europie, wszędzie indziej gra sie o mistrzostwo i grę w pucharach a u nas przez ostatnie dwa miesiące gra była o to żeby nie zdobyć mistrzostwa nie grać w pucharach

odpowiedz
Piotrek - 20.05.2024 / 11:06, *.gigainternet.pl

@WoLa:
Uważam, że polska liga się wyrównuje poprzez regres. Obecnie w ekstraklasie nie ma żadnego Polaka, którym interesowałby się zagraniczny klub. Wystarczy spojrzeć ile punktów drużynom z czołówki zabrały Niepołomice. Dlatego każdy z każdym może wygrać, mamy jeden z najmniejszych wskaźników punktowych w Europie jeśli chodzi o mistrza kraju. Niecałe 2 pkt na mecz.

odpowiedz
(L) - 20.05.2024 / 08:08, *.jmdi.pl

Nic z tych pucharów w tym roku nie będzie. O grupie można pomarzyć.

odpowiedz
żal - 20.05.2024 / 06:27, *.aster.pl

Jak nie będzie porządnych wzmocnień to nie ma szans grać w pucharach. Pozostaną tylko eliminacje

odpowiedz
Arek - 20.05.2024 / 00:35, *.tpnet.pl

Hehe, szybko poszło. W życiu bym nie pomyślał, że wystarczą 3 punkty. Swoją drogą, bardzo mnie ciekawi, jak będzie sobie radził Feio, jak zaczną się mecze co 3 dni. No i oczywiście, jaką kadrą będzie dysponował.

odpowiedz
Aqq - 19.05.2024 / 23:54, *.media.pl

Z takim składem jest to rewelacyjny wynik. Ile można liczyć na to że podstarzali Josue czy Wszolek zrobią akcję którą wykorzysta podstarzały Pekhart. Na awans do fazy grupowej nie ma co liczyć. To są 3 rundy w kwalifikacjach a tylko pierwszy dwumecz będzie łatwo. Trzeba budować skład na mistrzostwo za rok

odpowiedz
Trampek - 20.05.2024 / 20:52, *.125.113

@Aqq: Cytat:" Ile można liczyć na to że podstarzali Josue czy Wszolek zrobią akcję którą wykorzysta podstarzały Pekhart. " koniec cytatu ... Albo akccję zrobi rówieśnik Muciego ..... ro...zwijający się młody ... Rosołek ...

odpowiedz
Kg 1916 - 19.05.2024 / 21:57, *.beskidmedia.pl

Pucharami uratowali sezon!!!

odpowiedz
B. - 19.05.2024 / 21:44, *.play-internet.pl

Legia ma całkiem niezły ranking w Europie a więc wejście do grupy będzie bardzo możliwe.

odpowiedz
Urs72 - 19.05.2024 / 22:25, *.chello.pl

Zaczynamy od 2 rundy kwalifikacji jest napisane

odpowiedz
B. - 20.05.2024 / 10:34, *.play-internet.pl

@Urs72 : bardziej sprawa dotyczy rozstawienia.

odpowiedz
tomiacab - 19.05.2024 / 21:44, *.centertel.pl

błąd wtytule. Powinno być; "Legia zagra o europejskie puchary" No chyba że tak skoczylismy w rankingu , ze trzecia drużyna ekstraklasy ma bezośredni awans do fazy grupowej. Z taką drużną., racej żadnych pucharów nie będzie

odpowiedz
Kibic Legii - 19.05.2024 / 21:21, *.play-internet.pl

Pierwszy mecz Ł3 zamknięta, a wyjazdy? Kiedy zakaz się skończy. Ostatni mecz w grupie?

odpowiedz
taco - 20.05.2024 / 06:28, *.vectranet.pl

@Kibic Legii: I bardzo dobrze. Taki poziom cywilizacyjny, niestety, prezentujemy… A jeszcze jak 1 sierpnia wypadnie mecz u nas to oczywiście trzeba będzie pół stadionu spalić…

odpowiedz
Kg 1916 - 19.05.2024 / 21:18, *.beskidmedia.pl

Uratowany stracony sezon...

odpowiedz
Hiszpan - 19.05.2024 / 21:17, *.play-internet.pl

Nic to nie zmienia. Przez nieudolność i brak wizji Jay-Z nie zdobulismy MP

odpowiedz
Hmm - 19.05.2024 / 20:54, *.174.134

Płaczki je… cieszcie się że w tak ujowy sezonie mamy 3 miejsce a nie żale że mogło hyc mistrzostwo itp uja mogło być a nie mistrzostwo ,mamy 3 miejsce i z tego należy się bardzo cieszyć

odpowiedz
BPS - 19.05.2024 / 21:13, *.orange.pl

@Hmm: proste, że należy wymagać, w takim sezonie, po stracie mnóstwa punktów z leszczami, żal jest jeszcze większy.

odpowiedz
tomiacab - 19.05.2024 / 21:44, *.centertel.pl

@Hmm: nie każy zadowala się byle czym

odpowiedz
Aryon - 19.05.2024 / 20:25, *.autocom.pl

Wyjaśniam dla tych, których wprowadzili w błąd komentatorzy Canal+ .

Lech-Górnik 1:1
Legia-Górnik 2:1
Legia-Lech 0:0
Górnik-Lech 0:0
Górnik-Legia 1:3
Lech-Legia 1:2

kolejno: drużyna, mecze, punkty, bramki strzelone, bramki stracone

Legia 4 10 7-3
Lech 4 3 2-3
Górnik 4 2 3-6

Jak widzicie bez względu na to co zrobi Legia, Lech czy Górnik, Legia i tak zajmie 3 miejsce. Nawet w przypadku równości punktów 3 drużyn.

odpowiedz
Laska - 19.05.2024 / 20:17, *.plus.pl

Tak blisko do mistrza...

odpowiedz
Mktw - 20.05.2024 / 18:17, *.t-mobile.pl

@Laska: a tak daleko

odpowiedz
Jack(L) - 19.05.2024 / 20:02, *.cyfrowypolsat.pl

Nie no to powód do dumy że w wyścigu żółwi po mistrzosto jesteśmy na 3 miejscu!!!

odpowiedz
Olo - 19.05.2024 / 19:57, *.chello.pl

Kolejna kolejka cudów w tej pożal się Boże lidze! :D Praktycznie wszystkie wyniki pod Legię.

odpowiedz
Model Mondeo MK3 GTI VR6 - 19.05.2024 / 19:53, *.plus.pl

Wie ktoś gdzie można za tydzień zaparkować auto? Pod Torwar normalnie wjadę czy gdzieś indziej polecacie? Chciałem miejsce parkingowe na stadionie kupić, ale system mnie wyrzuca twierdząc, że nie mam bilety na mecz (a mam)

odpowiedz
pique-nique - 19.05.2024 / 20:49, *.chello.pl

@Model Mondeo MK3 GTI VR6 : można zaparkować tam gdzie zwykle, niczym się mecz za tydzień nie rózni, ale jeżdżenie samochodem na mecze to dobre jest dla tych, co lubią w korku stać i mają dużo czasu, żeby być dwie godziny przed meczem.

odpowiedz
Żmija - 19.05.2024 / 21:07, *.vectranet.pl

@Model Mondeo MK3 GTI VR6 : Jeżeli chcesz zaparkować w okolicach stadionu to musisz być dużo wcześniej. I pamiętaj żeby zrobić to do bólu przepisowo bo ogarniesz mandat. Jakby nie było miejsca to możesz poszukać na okolicznych osiedlach. Ja po kilku podejściach już odpuściłem auto.

odpowiedz
TOXI - 19.05.2024 / 21:07, *.net.pl

@pique-nique: za moich czasów synku to 2 godziny przed meczem być na stadionie to był obowiązek.

odpowiedz
pique-nique - 19.05.2024 / 22:41, *.chello.pl

@TOXI: teraz nie jest, przynajmniej dla mnie

odpowiedz
bolek - 19.05.2024 / 19:52, *.150.52

3 miejsce w Polsce to juz wielki sukces brawo Legia

odpowiedz
Koko - 19.05.2024 / 19:52, *.net.pl

Z Zagłębiem jak najwiecej młodzieżowców! Niech sobie pograją nawet jak byśmy przegrali to niech się ogrywają.

odpowiedz
Ibor - 19.05.2024 / 19:41, *.centertel.pl

Z Amika i Górnikiem mamy lepszy bilans bezpośrednich spotkań

odpowiedz
Witam - 19.05.2024 / 19:40, *.inetia.pl

Na meczu z Zagłębiem wystawiłbym samych juniorów i Josue

odpowiedz
(L) - 19.05.2024 / 19:39, *.vectranet.pl

Dobre i tyle po tak słabym sezonie.

odpowiedz
Kibic - 19.05.2024 / 19:39, *.net.pl

Brawo mimo braku mistrzostwa chociaż będziemy dalej nabijać punkty do rankingu w LKE

odpowiedz
mk - 19.05.2024 / 19:39, *.net.pl

no ulga że weź:D po tej liczbie wtop to trzecie miejsce to kosmiczny wynik ;) i jeszcze ten trzask d.... w Poznaniu i Zabrzu.

odpowiedz
eLpolo - 19.05.2024 / 20:08, *.30.251

@mk: w Zabrzu tych co w temacie du...ska nie bolą. Kasy nie ma nawet na czarter, widać było że nie grają maksa. Ten co czerwo dostał chciał na ślub jechać za tydzień ;) . Info od kibica Zabrza, kolegi z pracy.

odpowiedz
Jimmy L - 19.05.2024 / 19:38, *.centertel.pl

Bo to zobaczymy jak to będzie w Europie?.

odpowiedz
Robi - 19.05.2024 / 19:35, *.t-mobile.pl

To zagramy młodzieżowcami z Lubinem :)

odpowiedz
robert szenfeld - 19.05.2024 / 19:38, *.t-mobile.pl

@Robi: i bardzo dobrze ! Dziś młodzieżowiec pokazał czym kaczka wodę piję ! Powinni zagrać żegnający się z zespołem i młodzież .

odpowiedz
Paweł - 19.05.2024 / 19:35, *.com.pl

A przed chwilą mówili, że łach sobie utrudnił drogę do pucharów. Więc o co kaman?

odpowiedz
Hakon - 19.05.2024 / 19:38, *.t-mobile.pl

@Paweł : pewni pijani byli... Lach ma 3 pkt mniej i gorszy bilans bezpośrednich spotkań.

odpowiedz
Ja - 19.05.2024 / 19:40, *.plus.pl

@Paweł : Kolego, nie kompromituj się ...

odpowiedz
FFA - 19.05.2024 / 20:04, *.vectranet.pl

@Paweł : Komentator się pomylił

odpowiedz
Paweł - 19.05.2024 / 20:16, *.com.pl

@Ja: to było z żartem. Te komentarze aby dać tylko pożywkę pyrom są żenujące jeśli chodzi o c+

odpowiedz