Jakub Straszewski - fot. PZB
REKLAMA

Boks

Wyniki legionistów w kwalifikacjach do IO

Bodziach, źródło: Legionisci.com

W Bangkoku odbył się bokserski turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, w których wystartowało dwóch pięściarzy Legii Warszawa. Droga do awansu na IO nie była łatwa - Jakub Straszewski w kat. -80kg musiał np. wygrać walkę półfinałową, by zapewnić sobie wyjazd do Paryża, bowiem w kat. -80kg do wywalczenia były tylko trzy miejsca. Legionista w 1/32 finału pokonał 5:0 (30:26, 30:26, 30:27, 30:27, 30:27) Qaisa Alizadę z Afganistanu. W kolejnej rundzie zwyciężył 5:0 z Peterem Pita (DR Kongo), a w 1/8 finału pokonał 5:0 Norwega Mindaugasa Gedminasa.

Niestety, w dzisiejszym ćwierćfinale, lepszy (na punkty) okazał się brązowy medalista MŚ z 2021 roku, Weerapon Jongjoho z Tajlandii.

Bartłomiej Rośkowicz przegrał pierwszą walkę kwalifikacyjną w Bangkoku kat. -63,5kg z Azerem, Malikiem Hasanovem 0:5. Obu legionistów niestety nie zobaczymy na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

+dodaj komentarz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.