fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA
REKLAMA

Transfery

Legia walczy o młodzieżowego reprezentanta Polski

Mikołaj Ciura, źródło: Legionisci.com / weszlo.com

Według informacji portalu Weszło.com Legia Warszawa jest zainteresowana sprowadzeniem do klubu 19-letniego Davida Widlarza. Młody skrzydłowy reprezentuje obecnie barwy młodzieżowej drużyny Bayeru Leverkusen, ale od 1 lipca będzie już wolnym zawodnikiem. Juniorskim reprezentantem Polski interesują się też inne kluby z czołówki Ekstraklasy oraz zagranicy.



Widlarz wychował się w Niemczech, gdzie piłkarsko dorastał w DJK Arminii Eilendorf, Alemannii Aachen, Fortunie Düsseldorf, a w 2022 roku trafił do akademii Bayeru Leverkusen. W juniorskiej drużynie obecnego mistrza Niemiec wystąpił łącznie 50 meczów, w których zdobył 16 bramek i 6 asyst. W zeszłym sezonie juniorskiej Bundesligi Widlarz zagrał 25-krotnie, a z 9 bramkami na koncie był najlepszym strzelcem drużyny, do których dołożył jeszcze 4 asysty. 19-latek został nawet zaproszony do treningów z pierwszą drużyną, ale ostatecznie nie miał szans, by przebić się do niej na stałe. - Polak jest obunożnym prawoskrzydłowym (...) W Bayerze zdiagnozowano, że Widlarz ma braki techniczne, które na tym poziomie są nie do przeskoczenia. Słyszymy za to, że Polak jest szybki i dobrze przygotowany motorycznie. Podczas sprintów wyciąga prędkość 34-35 km/h, co w Ekstraklasie sytuowałoby go w czołówce najszybciej biegających - podaje Weszło.com.

Widlarz wystąpił także 6-krotnie w reprezentacji Polski U-18, a w 2023 roku zadebiutował w roczniku U-19 w wygranym 3-2 spotkaniu z Czechami. Według Weszło rozmowy z młodym Polakiem prowadzi 5 klubów z Ekstraklasy, a poza Legią są to: Śląsk Wrocław, Jagiellonia Białystok, Raków Częstochowa i Lechia Gdańsk. Zainteresowane są też belgijskie K.A.S. Eupen i szwedzkie IFK Norrköping, a da się usłyszeć również o zainteresowaniu z kierunku włoskiego.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (23)

+dodaj komentarz
Hiszpan - 04.06.2024 / 12:18, *.play-internet.pl

Zielinski nie wracaj z tych ryb amatorze.

odpowiedz
(L)eve(L)64 - 04.06.2024 / 10:52, *.cyfrowypolsat.pl

Czy może ktoś mi przybliżyć na czym polega ta walka?
Do tej pory myślałem, że Legia tylko składa dziadowskie oferty finansowe (bo jej nie stać) i czeka na akceptacje piłkarzy.

odpowiedz
Kamuflaż - 04.06.2024 / 09:32, *.tpnet.pl

Wczoraj była informacja w mediach, że Bayer rezygnuje z Widlarza. Masz Ci los, dzisiaj kluby z ekstraklasy walczą o niego. Jaki obciach i wstyd, to mało powiedziane!

odpowiedz
geds - 04.06.2024 / 11:37, *.centertel.pl

@Kamuflaż:
Ja tego tak nie widzę. Jeśli Legia rezygnuje z Jozue to teraz jest obciach o wstyd dla klubów które o niego rywalizują? A nawet w mniejszej skali: gdy teryhnowaliśmy z Sokołowskiego, nie wiem jakie miał opcje oprócz Cracovii, ale jeśli miał ze 2-3 to obciach i wstyd dla tych klubów? Jeśli coś tu jest obciachem i wstydem to twoje bardzo duże kompleksy dzieciaku.

odpowiedz
Kamuflaż - 04.06.2024 / 12:15, *.tpnet.pl

@geds: Nie znasz mnie, więc z łaski swojej zamknij buzię, i nie rób sobie obciachu jak to nazwałeś "dzieciaku".

odpowiedz
Arek - 04.06.2024 / 19:21, *.tpnet.pl

@Kamuflaż: ale on ma rację. Jaki to obciach? Nie trzeba przecież być nie wiadomo jakim znawcą, żeby nie wiedzieć, że gdyby Bayer z niego nie zrezygnował, to żadnego klubu tej ligi nie stać na rywalizację z Bayerem. Podpisał by tam kontrakt i tyle go widziała cała reszta. Takie są realia i tyle. Ja nie mam pojęcia, czy kluby naszej ligi mają co podjeżdżać do takiego Unionu czy Koeln, które właśnie spadło. A Ty twierdzisz, że obciach, dlatego, że z zawodnika zrezygnował mistrz Niemiec.

odpowiedz
Koneser polskiej piłki klubowej - 04.06.2024 / 09:30, *.plus.pl

Yaya Banana jest do wzięcia, środkowy obrońca i boczny

odpowiedz
Dimas - 04.06.2024 / 09:25, *.play-internet.pl

Ale spokojnie - temat jak z Chodyną, Legia może chcieć nie jesteśmy jego pierwszym wyborem ;)

odpowiedz
(L)evinho.Onet.Pl - 04.06.2024 / 07:22, *.orange.pl

Panie Zielinski-przestan się pan kompromitować swoimi decyzjami i na emeryturę prosze

odpowiedz
Maik83 - 04.06.2024 / 06:56, *.centertel.pl

Do 2 co najwyżej

odpowiedz
Fartem daleko nie zajdziemy - 04.06.2024 / 06:45, *.centertel.pl

https://youtu.be/w9p9bLpu3OQ?feature=shared

odpowiedz
Fartem daleko nie zajdziemy - 04.06.2024 / 06:39, *.centertel.pl

Jest tu scouting ? Zaprośmy na testy biegowe tęgi piłkarza... może netryka 2 lata górę ale jednak szybszy od lwa !Abdramane Konate
Napastnik (Zoman)
Wiek:
17
(25.06.2006)

odpowiedz
Lfan - 04.06.2024 / 06:36, *.lsas.aero

Najszybszy na świecie to był Lirim Kastrati! Szkoda, że się go pozbyliśmy...

odpowiedz
Obcy - 04.06.2024 / 06:11, *.t-mobile.pl

Jakby był dobry to Niemcy by z niego nie zrezygnowali. Dla nich on nie rokuje. I jest do odpalenia. A my się rzucamy na niego,jak na mega okazję.

odpowiedz
Alien - 04.06.2024 / 07:01, *.com.pl

@Obcy:
Brzmi jak Maik Nawrocki, co nie? Resztę dopowiedz sobie sam.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 04.06.2024 / 07:58, *.orange.pl

@Obcy:

Niekoniecznie. Jak kiedyś Real Madryt zrezygnował z Kamila Glika to ten okazał się dużym wzmocnieniem dla Ekstraklasy i polskiej piłki w ogóle. Przez te zagraniczne topowe kluby przewija się masa piłkarzy i tylko nieliczni dostają tam szansę, ale to nie oznacza, że pozostali nie potrafią grać w piłkę.

odpowiedz
eduardo - 04.06.2024 / 08:32, *.toneticgroup.pl

@Obcy: jest masa grajkow ktorzy nie sprawdzili sie na zachodzie a u nas ich poziom starczy. Przyklad u nas - Wszołek. W Union sobie nie poradzil, a u nas jest jednym z lepszych

odpowiedz
SEBO(L) - 05.06.2024 / 04:06, *.waw.pl

@Mateusz z Gór: Glik został odrzucony z powodu surowości technicznej i szybkości, które, jak na tamtejsze standardy i wymogi wobec nie tylko młodych, nie rokowały.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 05.06.2024 / 12:51, *.orange.pl

@SEBO(L) :

No domyślam się. Ale mimo wszystko okazał się bardzo dobrym piłkarzem. Widlarz też jest z jakiegoś powodu odrzucony. I też może okazać się bardzo dobrym graczem.

odpowiedz
SEBO(L) - 04.06.2024 / 05:38, *.centertel.pl

Jest powód zainteresowania - ma braki techniczne, ale jest szybki.

Choć jest młody, pierwsze skojarzenia z podobnymi przypadkami - Kastrati, Baku, Kun. Z ostatnich okienek.

odpowiedz
geds - 04.06.2024 / 00:37, *.chello.pl

To brzmi naprawdę dobrze, tylko... jak zwykle szukamy na pozycję ns której najmniej potrzebujemy bo się akurat trafia za darmo. On ma zastąpić Wszołka?

odpowiedz