Filip Rejczyk - fot. Maciek Gronau
REKLAMA
REKLAMA

Filip Rejczyk odchodzi z Legii

Mikołaj Ciura, źródło: Legionisci.com

Legia Warszawa poinformowała, że Filip Rejczyk nie przedłuży wygasającego wraz z końcem czerwca kontraktu i opuści stołeczną drużynę. Mimo otrzymania propozycji nowej umowy, młody pomocnik nie zdecydował się pod nią podpisać.



- Filip Rejczyk mimo otrzymania od klubu propozycji nowego kontraktu na dobrych warunkach wraz ze wskazaną ścieżką rozwoju w pierwszym zespole, nie zdecydował się na podpisanie umowy - możemy przeczytać na oficjalnej stronie klubu.

18-latek jest wychowankiem klubowej akademii i jednym z jej największych talentów. Występował w juniorskich drużynach oraz III-ligowych rezerwach, gdzie rozegrał 20 spotkań. Podczas pobytu w klubie był regularnie powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski, w których łącznie wystąpił w 22 spotkaniach, zdobywając 8 bramek i 6 asyst. 21 lipca 2023 roku zadebiutował w pierwszej drużynie w wygranym 3-0 domowym spotkaniu z ŁKS-em Łódź. Od tamtego momentu Rejczyk nie dostawał większych szans na pokazanie swoich umiejętności. Łącznie w sezonie 2023/24 na poziomie Ekstraklasy zagrał w 6 meczach (64 minuty). W obecnym kontrakcie, młodzieżowy reprezentant Polski miał zapisany aneks automatycznie przedłużający umowę przy rozegraniu 270 minut, jednak te warunki nie zostały spełnione. Według portalu meczyki.pl, 18-latek ma podpisać dwuletni kontrakt ze Śląskiem Wrocław z opcją przedłużenia o kolejny rok.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (107)

+dodaj komentarz
Esa - 15.06.2024 / 22:10, *.orange.pl

Do nie zobaczenia w L

odpowiedz
artic - 15.06.2024 / 19:02, *.t-mobile.pl

Jeśli to prawda o tych 60tys.miesiecznie dla jakiegos Rejczyka to to jest kur.. chore z polską pilka nozna b.długo nie będzie dobrze




odpowiedz
Adi - 15.06.2024 / 18:54, *.t-mobile.pl

A po co miał zostać? Już kolejny szrot z zagranicy jest ściągany i niecierpliwie przebiera nogami. Podpisać, żeby w 3 lidze po czołach się kopać? To już lepiej spróbować się przebić gdzieś indziej. Mądry wybór niestety...

odpowiedz
Kaszeba - 15.06.2024 / 12:42, *.vectranet.pl

Bez ambicji, bez honoru, ale czego oczekiwać po małomiasteczkowym knypku…

odpowiedz
Igor - 15.06.2024 / 12:06, *.chello.pl

Podobno Legia zaproponowała mu 60 tys. miesięcznie. Jeśli to prawda, to chyba kogoś pogrzało i bardzo dobrze, że odszedł. Taki gość powinien dostać 5 tys., a resztę w premiach za występy.

odpowiedz
Wszystko w Legii pisze sie na kolanach… - 15.06.2024 / 01:15, *.133.174

Rejczyk odchodzi bo ktoś w Legii niezarabiał na nim, ilu odeszło wychowanków?!

odpowiedz
Paweł - 16.06.2024 / 07:28, *.play-internet.pl

@Wszystko w Legii pisze sie na kolanach…: jaki to wychowanek urodzony w Stalowej Woli. Legia go ściągnęła 2 lata temu.

odpowiedz
SF - 14.06.2024 / 19:40, *.orange.pl

Otrzymał bardzo dobrą ofertę od LEGII i nie przyjął to przykre ale taka podjął decyzję więc to jego sprawa a czy ty była to dobra decyzja zobaczymy

odpowiedz
Atmosferić - 14.06.2024 / 16:31, *.orange.pl

Legia nie dla zdolnych Polaków.

odpowiedz
Zielu powiedz jak to było - 14.06.2024 / 14:33, *.161.0

Pewnie najniższa krajowa mu zaproponowali na umowie zlecenie :)

odpowiedz
na 100% - 14.06.2024 / 12:19, *.com.pl

idzie do Lecha

odpowiedz
ops2 - 14.06.2024 / 09:48, *.124.11

Oglądając Rejczyka w młodzieżówce moim zdaniem szkoda, że tracimy dobrego zawodnika. Też nie rozumiem, że skoro Maciek R grał to nie dostawał więcej szans. Szczególnie biorąc pod uwagę zapis w kontrakcie :(

odpowiedz
KamiL - 14.06.2024 / 09:37, *.centertel.pl

Brwi Filip Śląsk stawia na młodych tam się wybijesz powodzenia

odpowiedz
Atmosferić - 14.06.2024 / 16:32, *.orange.pl

@KamiL : Taa tak jak postawili na Borysa...

odpowiedz
michaL - 14.06.2024 / 09:00, *.aster.pl

kolejna je.na porazka dyktatora :/ slabe to z jego strony, ze jednak nie zostal i odpuscil walke o gre - natomiast jesli faktycznie pojdzie do pana trenera Jacka, to faktycznie moze znaczaco sie rozwinac... znow inny klub zarobi ale no niestety, rozumiem jego wybor :/

odpowiedz
znajca - 14.06.2024 / 08:39, *.com.pl

Jeżeli chłopakowi nie pasuje w Legii, to niech idzie gdzie go oczy poniosą. Powodzenia.
Z drugiej strony, absolutną amatorką jest niedopilnowanie tych marnych 270 minut. Zwłaszcza w zestawieniu z niejakim Rosołkiem. Na usta ciśnie się jedno słowo: SKANDAL.

odpowiedz
reckLess - 13.06.2024 / 21:35, *.orange.pl

W przyszłym sezonie wsadzi nam 2 bramy minimum. Nie kumam po co ta akademia...

odpowiedz
Kondzior - 13.06.2024 / 21:33, *.play-internet.pl

Dowidzenia!wypi......d...a..l..a..j

odpowiedz
Hmm - 14.06.2024 / 07:23, *.aster.pl

@Kondzior: uwaga debil …

odpowiedz
Hiszpan - 13.06.2024 / 21:28, *.telnaptelecom.pl

Feio stawia na młodych. Reju przestraszył się presji Jego wybór.

odpowiedz
Toja - 14.06.2024 / 11:06, *.71.2

@Hiszpan: co za głupoty piszesz...presji...jakiej presji?! Ten chłopak to już za rok dwa będzie w reprezentacji i dobrej lidze na zachodzie! Presja w legii...nie mógł znieść amatorki panującej od gabinetów po boisko

odpowiedz
(L)eve(L)64 - 13.06.2024 / 20:46, *.plus.pl

Wystarczyłoby żeby rozegrał te 270 minut a umowa automatycznie jest przedłużano.Później należało go wypożyczyć za niemałe pieniądze.
Ale po co, skauci i agenci będą sprowadzać jakiś szrot tylko po to żeby prowizję przytulić.

odpowiedz
Mioduski rak Legii - 13.06.2024 / 20:37, *.vectranet.pl

Ten klub nie ma przyszłości z Mioduskim im wcześniej upadnie Legia SA (długi) tym lepiej dla nas

Mioduski won!!!

odpowiedz
Wycior - 13.06.2024 / 22:54, *.vectranet.pl

@Mioduski rak Legii: Ty serio chcesz zaczynać od 4 ligi czy B klasy? I to nie jako Legia i nie z naszym herbem (Pudel ma jedyne prawa)? I nie na Ł3 (klub Pudla ma dzierżawę)? Pomyśl czasem!!!

odpowiedz
tekken(L) - 13.06.2024 / 20:32, *.chello.pl

Nie miał szansy u nas grać, trudno. Tu trzeba brać takich trochę wojowników, co się nie boją i walczą. Furman, Łukasik, KK czy Jędza to są niezłe przykłady i pamiętam, jak się przebijali, tu trzeba coś pokazać, aby grać w Legii.

odpowiedz
exsa - 13.06.2024 / 20:16, *.orange.pl

Lepszy Śląsk niż LEGIA czy zostalo dobrze to przemyślane i podjęta właściwa decyzja czas pokaże rezygnując ze z oferty LEGIi

odpowiedz
TomTomTom - 13.06.2024 / 19:10, *.t-mobile.pl

...i tutaj mamy właśnie przykład lojalnośći wychowanków naszego klubu. Pięć złotych wiecej i już go nie ma. Za dwa trzy lata byłby gwiazdą Legii ale po co poczekać i popracować nad sobą...i w h...j przyszła gwiazdo warty poznań

odpowiedz
ludzie starej daty - 13.06.2024 / 20:11, *.chello.pl

@TomTomTom: Rejczyk jest ze Stalowej Woli,z całym szacunkiem dla tego miasta i regionu,ale wiekszość ekip tam jest powiązanych z Wisłą K.Ciężko oczekiewać od chłopaka ze Stalowej Woli,aby był lojalny wobec Legii.Kilka lat temu,był taki mecz Motor-Wisła czy Motor-Stalowa Wola i w sektorze gości było z 7 ekip,prawdziwy gwiazdozbiór zgód,układów i cichych znajomości.Myślę,że młody piłkarz z Siedlec,a zwłaszcza z Warszawy,wychowany w miłości do Legii,zostałby w Legii i powalczył,przynajmniej kolejny rok,a że Rejczyk nie jest,to zachował się inaczej

odpowiedz
geds - 13.06.2024 / 20:25, *.chello.pl

@TomTomTom:
nie sądzę żeby chodziło o 5 zł. U nas nadal grałby mało, w Śląsku będzie grał więcej. Wbrew pozycji na koniec sezonu Sląsk jest słaby. Gdyby liczono tylko wiosnę to nie wiem czy by się utrzymał w lidze

odpowiedz
Aaa - 13.06.2024 / 20:47, *..

@TomTomTom: a ty tez u jednego pracodawcy całe życie czy idziesz tam gdzie więcej płaca?

odpowiedz
Starejaja - 13.06.2024 / 20:51, *.play-internet.pl

@ludzie starej daty: Masz rację, że rejon urodzenia/wychowania często determinuje dalsze wybory. Ja bym dodał (na + dla Rejczyka) że wyboru prawdopodobnie dokonał za namową Jacka Magiery, którego już poznał wcześniej i który mu pewnie obiecał granie. Zobaczymy.... ale szkoda że poszedł ... w p..zdu.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 13.06.2024 / 20:55, *.orange.pl

@TomTomTom:

Piłkarz, który zagrał godzinę w całym sezonie, w którym Rosołek grał w niemal każdym meczu miałby być tu gwiazdą za 3 lata? Może zostać gwiazdą Ekstraklasy tylko jeśli odejdzie, podobnie jak pozostali młodzi gracze, którzy zrobili krok do przodu odchodząc. Jak rozumiem lojalny kolega TomTomTom wciąż pracuje na stanowisku w swojej pierwszej poważnej robocie, gdzie jako asystent pomocnika młodszego kierownika realizuje swoje ambicje życiowe i finansowe i odrzuca intratne oferty z możliwością rozwoju i awansu od innych firm, ponieważ jest lojalny lokalnemu przedsiębiorcy i jego ambicje i potrzeby nie mają żadnego znaczenia, liczy się tylko dobro tego przedsiębiorcy!

odpowiedz
NaSpokojnie - 13.06.2024 / 21:04, *.t-mobile.pl

@ludzie starej daty: wydaje mi się że bardziej mu zależy na możliwość gry niż grzania ławki...tak naprawde to nasza wina że nie dało rady aby zagrał 270 minut w sezonie...

odpowiedz
Kobo(L)t - 13.06.2024 / 21:21, *.vectranet.pl

@NaSpokojnie: Odpiszę Ci drugi raz. Te 3 mecze nic nie zmieniają. Gość dostał lepszą ofertę, plan rozwoju i nowego trenera. Odrzucił. Nie chce tu grać, bo jest interes jego/agenta. Najemnik. Za rok też by uciekł. To jest drugi Lewandowski, ma w d... klub, a liczy się jego kariera. BTW życzę mu takiej samej kariery jak L., ale nie u nas.

odpowiedz
świerkowy - 14.06.2024 / 10:43, *.orange.pl

@Kobo(L)t: to nie Lewandowski wypiął się na Legię. nie wiem czy pamiętasz ale Mirisław T. powiedział wtedy "Mamy Arruabarrenę, po co nam Lewandowski".

odpowiedz
grzesiek - 13.06.2024 / 18:59, *.centertel.pl

talentow trzeba szukac w calej polsce, a obecne "talenty" akademii to byl m.in michal zyro jakies bananowe dzieci ktorych starzy mieli kase na to zeby ich zapisac do tej akademii

odpowiedz
singspiel - 13.06.2024 / 18:02, *.4.149

i po co było pajacować i pokazywać Elkę? nie życzę powodzenia

odpowiedz
bronek49 - 13.06.2024 / 17:56, *.vectranet.pl

to Runaić jest winny tego że ten młody odchodzi nie znalazł dla niego 270 min na rozegrane 34 meczów dobrze że go popędzili z Legii

odpowiedz
Wito - 13.06.2024 / 17:13, *.7.35

Może i wielki talent ale nie da się wszystkich młodych zatrzymać. Trzeba trzymać kciuki, żeby chłopak spełnił swoje marzenia i tyle... a tak przy okazji: Super Rosołek zostaje?

odpowiedz
Polska - 13.06.2024 / 16:58, *.inetia.pl

Mosór, Włodarczyk, Kochalski, Walukiewicz, Praszelik, teraz Rejczyk


A nie przepraszam, lepsi są najemnicy pokoju Gil Diasa, których w ciągu ostatnich lat było ok 20.
20 przypalonych transferów.
Jakby policzyć ile kosztował taki szrot,to wyjdzie z 10 milionów euro całego utrzymania pseudo piłkarzy.

odpowiedz
Ju(L)ius - 14.06.2024 / 12:26, *.t-mobile.pl

@Polska : i co? Oni takie wielkie kariery robią...??

odpowiedz
Witam - 13.06.2024 / 16:54, *.inetia.pl

Jesteście AMATORAMI zarządzania klubem piłkarskim. Dno i wodorosty. Zieliński, jesteś w tym beznadziejny.

Won!!!!

Wszyscy!!!

odpowiedz
Markus Merk - 13.06.2024 / 19:20, *.play-internet.pl

@Witam : thebillu, wiesz, że kontrakty można podpisać do osiemnastego roku życia. Jeśli nie chciał i bał się zawalczyć o pierwszy skład w Legii, to czyja to wina? Jak widać Legia to za wysoki poziom dla niego. Zresztą okaże się czy to taki wielki talent, bo jak grał w Legii to nie można było tego dostrzec.

odpowiedz
Egon - 13.06.2024 / 16:36, *.waw.pl

Trudno, żeby trenerzy wystawiali takich zawodników, jak Rejczyk, Strzałek czy inni w pierwszym składzie Legii, skoro, na razie, są oni na to za słabi.
Strzałek, z którego wiele osób robiło już gwiazdę poszedł na wypożycznie do Stali i tam też nie grał pierwszych skrzypiec.
Przed młodymi, utalentowanymi chłopakami jest przede wszystkim praca.

Legia ma grać o mistrzostwo Polski, a nie kosztem jakości nabijać minuty młodym, którzy może się sprawdzą, a może nie.

odpowiedz
LLL - 13.06.2024 / 19:48, *.orange.pl

@Egon: Tak tak co innego Rosołek ten się zawsze sprawdza....

odpowiedz
szyder gang - 13.06.2024 / 19:57, *.chello.pl

@Egon: Aha i dlatego grał Dias,który dał nam Mistrza... "Lepszy" Dias i Kabana Maku,niż młodzi,którzy grają w juniorskiej kadrze.Na tej zasadzie to nigdy by nie zaistniał Szymanski i dziesiątku mu podobnych,którzy są dziś w pierwszej Reprezentacji.

odpowiedz
Egon - 13.06.2024 / 20:30, *.waw.pl

@szyder gang: Wiadomo, że mieliśmy ostatnio sporo nieudanych transferów i to trzeba poprawić, ale z pewnością nie zastępując ich młodymi, którzy nie są na to gotowi.
Młodzi muszą się ogrywać, ale nie w pierwszym składzie Legii.

odpowiedz
Egon - 13.06.2024 / 20:35, *.waw.pl

@LLL: Wystawiają go kolejni trenerzy przychodzący do Legii, więc widocznie lepszych na dzisiaj nie ma.
Dias, Charatin, Baku, Zyba itd., albo młodzi, jeszcze słabi fizycznie, których można przestawiać na boisku, jak pionki w szachach.
Wybór niewielki, dlatego czekamy na transfery.

odpowiedz
Aaa - 13.06.2024 / 16:33, *.t-mobile.pl

Bądźmy poważni. Co go tu czekało? Ławka zamiast rezerw. Chce chłopak grać i rozwijać się to idzie gdzie ma tego gwarancję. W Śląsku mogą sobie pozwolić na eksperymenty bo nikt nie oczekuje od nich mistrza. W Legii nie miał szans na grę

odpowiedz
Sarcastico - 13.06.2024 / 16:20, *.com.pl

Do tych co piszą, że sztab nie widział w nim potencjału i zagrał tylko godzinę przez cały sezon: W Macieju Rosołku widzieli zapewne potencjał nie?

odpowiedz
Amadeusz - 13.06.2024 / 16:35, *.chello.pl

@Sarcastico: Swoją drogą kompromitacja Runjaicia była niesamowita,z ławki wchodził Rosołek zamiast Rejczyka,który potrzebował tylko 270 minut gry

odpowiedz
Lupus - 13.06.2024 / 19:39, *.centertel.pl

@Sarcastico: Widzę, że jest Rosołek na liście do odejścia z L!
Może coś z tego będzie np do Wieczystej

odpowiedz
Ibor - 13.06.2024 / 16:18, *.centertel.pl

To ja trochę dla przypomnienia przychodzili młodzi Borysiuk Karbownik Szymański Wolski i dawali radę w pierwszym składzie nie było płaczu ze nie dostaje szansy - bo widocznie nie zasługuje na nią . Ktoś wcześniej wspomniał o braku zainteresowania zagranicznych skautow może jest coś na rzeczy .

odpowiedz
grzesiek - 13.06.2024 / 16:15, *.centertel.pl

wielki talent skwierczyński
wielki talent igor strzałek ( zagrał pare meczów w jedynce i co? i gucio wcale nie taki wielki talent)
Filip Rejczyk wielko talent.

Jakub Rzezniczak tez byl takim wielkim talentem. Moze i db ze pozbywamy sie tych wielkich talentow.
Wielkie talenty beda za jakis czas jak ten caly Sledz ich sprowadzi. A w Legii wielkich talentow obecnie nie ma. Karbownik byl ostatnim talentem/albo po prostu bardzo dobrym pilkarzen.

odpowiedz
ksieciunio - 13.06.2024 / 16:15, *.chello.pl

a to DREWNO ROSOŁEK zostaje??????? żenada !!!!!!!!!

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 13.06.2024 / 18:50, *.plus.pl

@ksieciunio: Dokładnie w punkt i drugi ogor Pekhart

odpowiedz
R1958 - 13.06.2024 / 16:05, *.t-mobile.pl

Miał w Legii swoje pięć minut i raczej nic nie pokazał jak np.Urbanski ten co debiutowal w reprezentacji Probierza.Chyba niema nad kim lez wylewać chociaż przy trenerze Magierze może się mocno rozwinąć.

odpowiedz
Kamień - 13.06.2024 / 16:31, *.chello.pl

@R1958: Może przestaniesz pisać głupoty? I o Rejczyku i Urbańskim. Pewnie według Ciebie to Hubert Urbański gra w Legii. Jak się nie zna to można chociaż sprawdzić wiek, imiona, a przede wszystkim klub w jakim gra Kacper...

odpowiedz
AdamJ - 13.06.2024 / 15:44, *.chello.pl

Pluje się tu na Mioduskiego i Zielińskiego, ale to przecież Runjaić ustalał skład, a nie oni...

odpowiedz
Amadeusz - 13.06.2024 / 16:04, *.chello.pl

@AdamJ: Ten "super" trenerek,nie wystawiał młodego i dlatego Rejczyk odchodzi i takie są fakty,reszta to wylewanie frustracji na Ziela i Miodka.Gdyby młody zagrał 270 minut w sezonie 20223-2024,cały czas byłby piłkarzem Legii.Fejo w nadchodzącym sezonie dałby mu więcej razy szanse i Rejczyk podpisałby nowy kontrakt.

odpowiedz
don - 13.06.2024 / 16:05, *.net.pl

@AdamJ: naiwny jesteś!!!

odpowiedz
Amadeusz - 13.06.2024 / 16:17, *.chello.pl

@don: Dlaczego jest naiwny? Gdyby to od Miodka zależało to by ci wystawił całe LTC w pierwszym składzie,samych Rejczyków,żeby później ich sprzedać,każdego za 3-5 mln euro.Tylko,że Miodek nie decydował o składzie,a "super" strateg,który skompromitował się jesienią w meczach ligowych z Wartą,Stalą Mielec innymi druzynami.Zrozumcie,że Miodek bardzo chętnie wystawiłby całą jedenastke 18-latków i później ich pięknie wytransferował na zachód za fajną kase

odpowiedz
Sarcastico - 13.06.2024 / 16:18, *.com.pl

@AdamJ: To zadam Ci dwa pytania. Dlaczego Kacper Tobiasz przestał grać w jedynce jak tylko odpadliśmy z Norwegami w LKE? Dlaczego Maciej Rosołek mimo rażących braków jakichkolwiek umiejętności piłkarskich dostawał tyle szans?

odpowiedz
Brrr - 13.06.2024 / 17:48, *.vectranet.pl

@Sarcastico: Obaj są wybitymi,,,,,piłkarzami,,,,już nie pije ,

odpowiedz
Arturo - 13.06.2024 / 15:32, *.t-mobile.pl

Pokazuje jaki jest przywiązanydo barw Najemnik i tyle w temacie Niech wypi.....Zrozumiałbym gdyby miał ofertę z dobrego europejskiego klubu ale Śląsk?

odpowiedz
Kamień - 13.06.2024 / 16:34, *.chello.pl

@Arturo: Koleś walczy o swoją karierę i wybrał najlepiej jak mógł dla siebie. Szkoda wielka. I kolejne miliony euro dla Śląska

odpowiedz
Kibic - 13.06.2024 / 15:15, *.plus.pl

Może wie że jest za słaby na Legie

odpowiedz
Amadeusz - 13.06.2024 / 14:59, *.chello.pl

Komentujący kibice naszego klubu.Czy ja dobrze widze,krytykujecie Zielińskiego,władze klubu? hahaha wy serio macie małe pojecie o piłce.Kto był trenerem przez 90% sezonu,Zieliński? Mioduski? Herra? czy jednak ten wasz super strateg,który jeszcze z Mucim i Sliszem nie potrafił wygrać u siebie z Wartą i Stalą Mielec

odpowiedz
teraz to jest korniszon z potencjałem - 13.06.2024 / 14:54, *..

ale od niego i szczęścia będzie zależało czy się wybije w ślunsku u wacika

jedyne o co można mieć pretensje to to że minuty dostawał kompletnie nieprzydatny i potykający się o własne kopyta Rosołek-Pierdołek

aby wypromować wychowanka trzeba mieć silną jedenastkę która w 9 lub 10 jest w stanie ligowy plankton kosić do przerwy 3/4:0
wtedy młody może bez stresu pokazywać wszystko co potrafi i nawet jeśli nie będzie wychodziło to i tak Legia wygra

problem jest jednak taki że wylokowany przygłup z kolegami osłabili kadrę tak że sami jesteśmy ligowym planktonem drżącym w każdym meczu o wynik
a w takich warunkach wstawianie do składu wychowanka i jego obawa że po błędzie będzie strata punktów nie pomaga a wręcz paraliżuje

odpowiedz
Piotr Niedek - 13.06.2024 / 14:48, *.t-mobile.pl

Lamenty za Rejczykiem jakby nie wiadomo jaka to perełka była. Na tyle co mógł się pokazać to nie pokazał nic. Oczywiście, miał mało czasu na grę ale trener i asystenci są z nim na codzień, na treningach, widzą też jak prezentuje się w sparingach więc wiedzą mniej więcej na ile go aktualnie stać. Może być tak, że się jeszcze rozwinie ale większe prawdopodobieństwo, że za parę lat stanie się przeciętniakiem jak setki innych i będzie gdzieś kopał w 1 lub 2 lidze. Ja tam u niego wielkiego talentu nie dostrzegłem. Nie może być też tak, że mamy zatrzymywać na siłę byle małolata, bo młody. Będą już niedługo inni, lepsi z u-19 czy u-17. Jeśli Rejczyk za parę lat zrobi dobrą karierę wtedy popłaczemy kogo straciliśmy. Na dzień dzisiejszy to nie rokował nadziei na przyszłość.

odpowiedz
Dossa Junior - 13.06.2024 / 14:35, *.chello.pl

Mosór, Włodarczyk, Kochalski, Walukiewicz, Praszelik, teraz Rejczyk... Mógłbym wylewać tony hejtu, ale jest mi po prostu strasznie przykro, kolejny fajny młody grajek

odpowiedz
Babus - 13.06.2024 / 16:06, *.orange.pl

@Dossa Junior: Przeraźliwie przykro. A i Lewandowskiego można śmiało dodać, po co nam on, jak mamy Arruabarenę? Po co Rejczyk, mamy przecież....? Oprócz Celhaki kogo?

odpowiedz
ws - 13.06.2024 / 16:40, *.play-internet.pl

@Dossa Junior: poza Walukiewiczem , którego manager na siłę wypchnął zagranicę i czekał 3 lata na regularna grę nikt inny nie zrobił kariery a szczególnie Mosór, który jest przeciętnym piłkarzem.

odpowiedz
Dossa Junior - 14.06.2024 / 10:19, *.chello.pl

A ja bym zapytał tak: kogo wolisz, Mosóra w składzie.czy Kapuadiego?ws:

odpowiedz
12 kufli - 13.06.2024 / 14:16, *.centertel.pl

Banda debili z Zielińskim na czele. ja już mam dość tej amatorki. Nie będzie charakternej drużyny jeśli nie będzie w niej wychowanków

odpowiedz
Nick - 13.06.2024 / 14:05, *.186.144

Ja nie miałem przekonania do Rejczyka. Grywał niedużo, to prawda i nie mógł się należycie wykazać, ale jeśli ktoś ma w sobie błysk, to wejdzie na pięć minut, zrobi kilka prostych, celnych podań, jeden-dwa bezpieczne i udane dryblingi i już go wszyscy dobrze zapamiętają. Dobre pierwsze wrażenie robi się tylko raz i Rejczykowi się nie udało. W ostatnim meczu z Zagłębiem grał ponad pół godziny i miał dużo czasu, żeby coś pokazać. A nie pokazał za wiele, jak był przy piłce, to była szarpanina na siłę i chaos, przy którym Gual jest wirtuozem opanowania i gry zespołowej. Jeśli trafi do Śląska, to zobaczymy, jak mu pójdzie, ale może być tak, że nie przebije się do składu i za jakiś czas wyląduje w rezerwach i tyle będzie z kolejnego talentu. Życzę mu jak najlepiej, ale nie mam poczucia, że z Legii odchodzi potencjalnie ważny gracz.

odpowiedz
Dariusz - 13.06.2024 / 14:03, *.play-internet.pl

I dobrze. Podobnie gra jak rosołek

odpowiedz
LLL - 13.06.2024 / 17:52, *.orange.pl

@Dariusz : Podobieństwa wielkiego nie widzę ale różnice to już tak ,z niego może jeszcze być dobry grajek ale z Rosołka to już na pewno nie bo i lata u niego nie po temu.

odpowiedz
GD - 13.06.2024 / 13:38, *.plus.pl

Kolejny, który myślał, że pierwszy skład mu się po prostu należy.

odpowiedz
Szpic - 13.06.2024 / 13:36, *.chello.pl

Swoją drogą ciekawe że młodzieżowy reprezentant kraju nie przyciągnął uwagi żadnego zagranicznego skauta. Pytanie dlaczego? Może to tylko nam w kraju wydaje się że to taki talent, a na coś więcej już niekoniecznie. Życzę mu powodzenia, ale wygląda na to, że chyba większość z nas przecenienia jego możliwości.

odpowiedz
Mateusz z Gór - 13.06.2024 / 13:32, *.orange.pl

Sorry, ale marne usprawiedliwienia, że klub zaoferował atrakcyjny kontrakt i ścieżkę rozwoju to słowa, którym trudno wierzyć. Atrakcyjne może dla klubu, ale nie dla gracza. 60 minut na boisku w całym sezonie dowodzi, jak wiele warte są te słowa. Nie ma co się dziwić Rejczykowi. Śląsk to dobry kierunek. Wystarczy spojrzeć na karierę Jegora Matsenki, który nie zaistniał w Legii, a w Śląsku stał się nie tylko podstawowym, ale również wyróżniającym graczem w lidze. Powodzenia Filip!

odpowiedz
majusL@legionista.com - 13.06.2024 / 13:08, *.174.42

Kolejny mlody zdolny odchodzi a prezes z dyrektorem beda ściągać gwiazdy typu zyba dias i kun. No brawo. Super kierunek rozwoju Klubu.

odpowiedz
Ar(L) - 13.06.2024 / 13:08, *.tpnet.pl

Ciekawe jaki zapis w kontrakcie ma Rosołek, że grał w każdym meczu... F. Rejczyk ma duży potencjał i jeśli weźmie się do roboty to odpali, a w Śląsku pod okiem J. Magiery może to zrobić. Życzę mu tego.

odpowiedz
Bb - 13.06.2024 / 13:04, *.vectranet.pl

Ważne że super snajper Rosołdinho zostaje i będzie postrachem całej Europy.

odpowiedz
Zgred - 13.06.2024 / 13:52, *.as13285.net

@Bb: proste mamy Rossiego po co nam jakiś Rejczyk który pojedzie za granicę za kilka mln

odpowiedz
Paczkomat - 13.06.2024 / 13:02, *.plus.pl

I super! nie miał talentu, techniki. A wpuszczać go tylko, zeby na nim zarobić, to nie ten klub niestety.

odpowiedz
Wyrwikufel - 13.06.2024 / 13:01, *.netfala.pl

Szkoda...

odpowiedz
slu - 13.06.2024 / 12:46, *.orange.pl

Jak już wychodził na boisko w jedynce to nic wielkiego nie pokazywał więc nie wiem skąd taka podnieta Rejczykiem. Nie jeden grał w kadrach i odszedł po wielką karierę a teraz się kopie w 3 czy 4 lidze i nikt o nim nie pamięta

odpowiedz
Kkk - 13.06.2024 / 14:12, *.plus.pl

@slu: Nie wiem czy będzie z niego piłkarz, ale jeśli klub mówił otwarcie, że chciał aby został, wcześniej wystarczyło dać mu 3,5 meczu, aby umowa sama się przedłużyła, a koniec końców piłkarz odchodzi to jest to kolejna kompromitacja.

odpowiedz
Kobo(L)t - 13.06.2024 / 21:16, *.vectranet.pl

@Kkk: Nie ma kompromitacji. Zatrzymałbyś go na rok. Dostał lepszą ofertę niż automat. Odrzucił. To jest ten sam płacz co z Lewandowskim. Tylko tam była kompromitacja Trzeciaka z powodu jego durnych wypowiedzi.

odpowiedz
Obcy - 13.06.2024 / 12:44, *.t-mobile.pl

Nie ma się co dziwić. Chłopak chcę grać.

odpowiedz
Kobo(L)t - 13.06.2024 / 12:40, *.com.pl

Nie chciał u nas grać, to nie ma co płakać. A klub jest sam sobie winny skoro nie dał mu 3 meczów w sezonie.

odpowiedz
NaSpokojnie - 13.06.2024 / 14:21, *.t-mobile.pl

@Kobo(L)t:
Chciał grać a nie siedzieć na ławce...wystarczyłyby 3 mecze i by z automatu miał przedłużoną umowę...

odpowiedz
(L)uki - 13.06.2024 / 14:59, *.25.60

@NaSpokojnie: widocznie nie był taki dobry , skoro nie załapał się na limit

odpowiedz
Kobo(L)t - 13.06.2024 / 15:45, *.vectranet.pl

@NaSpokojnie: Tylko co by te 3 mecze zmieniły? Uciekłby za rok. Jest nowy trener, dostał lepsza ofertę niż automatyczne przedłużenie. Gość nie chce walczyć o miejsce w składzie, tylko mieć jego gwarancję. Zwykły najemnik, nie ma co płakać.

odpowiedz
Adson 78 - 13.06.2024 / 12:36, *.plus.pl

Kolejny talent nam ucieka za darmo : Włodarczyk , Mosór , a teraz Rejczyk ! Czy ktoś w tym Klubie myśli ?

odpowiedz
Szantosz - 13.06.2024 / 12:34, *.chello.pl

Bardzo dobry ruch dla Ciebie Filipie. Jakbyś miał dostać szansę to byś dostał. Przyjedziesz tu za rok wpakujesz nam gola i zaliczysz asystę. Poważnie mówię i powodzenia Ci życzę chłopaku!

odpowiedz
Phoenix(L)k - 13.06.2024 / 12:29, *.centertel.pl

Po co nam Rejczyk, skoro mamy Charatina? (Feio mówił, że Rejczyk byłby zastępcą Elitima, a nie kogoś bardziej ofensywnego...)

odpowiedz
Jose Arcadio Morales hiszpański pisarz eseista - 13.06.2024 / 12:27, *.216.129

Spoko, sciagnie się jakiegoś kulawego Portugalesa i grra gitarrra.

odpowiedz
bum - 13.06.2024 / 12:21, *.co.uk

Dramat....
Oto muoduski i jego kompetencje piłkarskie w pigułce!!
Dawaj poczochrany ! Przywieź nam więcej diasów czy innych zybów a dzieciaki zdolne nie h idą do Wrocławia czy innej Częstochowy albo Zabrza !
To jest jawne działanie na szkodę klubu!
Nie on pierwszy i na pewno nie ostatni!
Masakra!

odpowiedz
Zieliński musi odejść - 13.06.2024 / 12:16, *.216.34

Zieliński i Śledź do natychmiastowej dymisji!

odpowiedz
Wycior - 13.06.2024 / 12:16, *.t-mobile.pl

„Filip Rejczyk mimo otrzymania od klubu propozycji nowego kontraktu na dobrych warunkach wraz ze wskazaną ścieżką rozwoju w pierwszym zespole” - już teraz wystarczyłoby dać mu 270 minut i nie byłoby problemu. Ale lepiej było wpuszczać Zybę, Diasa czy Rosołka. Wcale się chłopakowi nie dziwię. Ta strata jeszcze bardzo nas zaboli bo on ma ewidentny talent. Teraz kolej na stratę Adkonisa panie dyrektorze…

odpowiedz
LLL - 13.06.2024 / 13:07, *.33.122

@Wycior: W samo sedno !!!

odpowiedz
Martinez76 - 13.06.2024 / 14:36, *.aster.pl

@Wycior:
Dokładnie tak. Ostatnie 2 mecze w całości by dostał i nie było by żadnego problemu.
Nie jestem w stanie zrozumieć takiego działania. Po to zwolnili Kostę, żeby stawiać na młodych Polaków i dokładnie tego nie zrobili.

odpowiedz
ws - 13.06.2024 / 12:08, *.autocom.pl

Powodzenia w dalszej karierze. Nie za bardzo wierzę w jego talent. Robi się miejsce dla Adkonisa lub innego młodzieżowca. Albo spróbują ściągnąć Jagiełłę

odpowiedz
LG - 13.06.2024 / 12:02, *.162.18

Dobra decyzja piłkarza

odpowiedz
xxc - 13.06.2024 / 13:07, *.com.pl

@LG: jeszcze lepsza klubu!

odpowiedz