Jacek Zieliński, Ruben Vinagre - fot. Mateusz Kostrzewa / Legia.com
REKLAMA
REKLAMA

Oficjalnie

Ruben Vinagre piłkarzem Legii!

źródło: Legia Warszawa

Nowym zawodnikiem Legii Warszawa został 25-letni lewy wahadłowy, Ruben Vinagre. Portugalczyk został wypożyczony na sezon 2024/25 z opcją wykupu ze Sportingu CP. Vinagre będzie występował w stołecznej drużynie z numerem 19.



- Każdy, kogo pytałem o Legię, miał o niej bardzo dobre zdanie. Jestem szczęśliwy trafiając do największego klubu Polsce. Mam nadzieję, że razem dużo osiągniemy. Chcę pomoc klubowi i ponownie zdobyć tytuł - wiem, że to bardzo ważne również dla trenera. Jestem zawodnikiem grającym dla drużyny, dobrze czuję się z piłką, chcę wygrywać. Zrobię wszystko dla moich nowych kolegów – mówi portugalski wahadłowy.

- Ruben Vinagre prezentuje odpowiednią klasę piłkarską, dobry potencjał fizyczny i techniczny, żeby wzmocnić rywalizację w pierwszym składzie. Możliwość jego sprowadzenia jest ważnym przekazem: zawodnik grający w najlepszych ligach europejskich może być również zainteresowany grą w Legii. Jakość klubu, infrastruktura, perspektywa walki o tytuły i występy w europejskich pucharach są ważnymi aspektami dla piłkarzy, a Legia pod tym względem ma wiele do zaproponowania. Od dłuższego czasu szukaliśmy zawodnika na pozycję lewego wahadłowego, rozważaliśmy wiele opcji. Mam przekonanie, że to będzie dobry wybór - mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

Ruben Vinagre

Data urodzenia: 9 kwietnia 1999

Miejsce urodzenia: Charneca de Caparica

Kraj: Portugalia

Kluby: FC Barreirense Formação, 2010 Akademia Sportingu CP, 2010 – 2012 Belenenses FC (wyp.), 2012 – 2014 Akademia Sportingu CP, 2014 – 2016 AS Monaco, 2016 Academica Coimbra (wyp.), 2016 – 2017 AS Monaco, 2017 – 2018 Wolverhampton Wanderers (wyp.), 2018 – 2022 Wolverhampton Wanderers, 2020 Olympiakos SFP (wyp.), 2021 Faramlicao (wyp.) 2021 Sporting CP (wyp.), 2022-2024 Sporting CP, 2022 - 2023 Everton FC (wyp.), 2023 Hull City (wyp.), 2024 Hellas Werona (wyp.)

Mecze/bramki: 141/3

Sukcesy: Superpuchar Portugalii 2022, Liga Mistrzów UEFA 2020/21 i 2021/22, ćwierćfinał Ligi Europy UEFA 2020/21


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (72)

+dodaj komentarz
don - 12.07.2024 / 08:40, *.net.pl

transfer w stylu Zielinskiego Baku, Kramer, Pich, Burch Kun, Zyba, Dias itd itp

odpowiedz
mukka - 06.07.2024 / 08:23, *.inetia.pl

Czy my kupujemy zawodników na podstawie filmików z youtuba ???
Filmik z popisami tego piłkarza trwa 3 minuty i wciśnięte są tam jego gole i akcje...
Gole to ok.1 minuty a reszta to jakieś normalne akcje wrzutki itp...
Na siłę wciśnięte w filmik...
Nie wygląda to najlepiej.

odpowiedz
ooon - 05.07.2024 / 08:12, *.com.pl

na papierze dobry transfer. oby pokazał co umie na naszych boiskach

odpowiedz
Hirst - 04.07.2024 / 20:45, *.161.43

Hildiberto też grał Anglii

odpowiedz
Miasto d.piarza Rafałka - 04.07.2024 / 19:18, *.play-internet.pl

Żeby tylko wracał się czasami do defensywy

odpowiedz
Loko - 04.07.2024 / 15:59, *.mm.pl

Był też kiedyś Agra

odpowiedz
nymirek - 04.07.2024 / 15:17, *.rcncustomer.com

Benfica Warszawa teraz będzie

odpowiedz
Kubson - 04.07.2024 / 15:04, *.netfala.pl

Legia póki co zamiata na rynku transferowym. To jest to! Jestem spokojny o mistrza 2024/25.

odpowiedz
Bardzo stary kibic - 04.07.2024 / 14:29, *.chello.pl

Cieszyć się będziemy po kilku meczach, Papiery doskonałe to miał również Dias a i Ribeiro nienajgorsze! Natomiast obaj byli słabi.
Choć mam nadzieję, że będzie jak z Vadisem,który błyszczał w naszej lidze!

odpowiedz
LWST - 04.07.2024 / 14:26, *.plus.pl

Vinagre zapoda viargę i będzie grał :D

odpowiedz
Eddie - 04.07.2024 / 14:21, *.161.43

Vinagre coś z octem związany

odpowiedz
123 - 04.07.2024 / 14:00, *.chello.pl

Kapustka, Rosołek, Vinegre...

odpowiedz
Gerwazy z Ignacowa - 04.07.2024 / 13:16, *.centertel.pl

Jacuś go wypatrzył?? To będzie drugi Dias, ale sosy vinegree to szanuje

odpowiedz
Paczkomat - 04.07.2024 / 12:34, *.plus.pl

W Wilkach nie grał, w Olympiakosie nie grał, w Sportingu nie grał, w Evertonie nie grał w Hull nie grał, w Veronie nie grał. Grał jedynie w Famalicao, które własnie przytuliło Diasa. Sorry, ale na jakiej podstawie ktoś twierdzi, że to dobry transfer?

odpowiedz
T-1000 - 04.07.2024 / 12:57, *.plus.pl

@Paczkomat:
Pewnie na tej o to podstawie, że Jacek Zieliński nie może się mylić :)

odpowiedz
xddd - 04.07.2024 / 13:22, *.net.pl

@Paczkomat:

70 meczy w Wilkach, 18 w Sportingu, 12 w Hellas, 11 w Hull. Serio nie grał?

odpowiedz
T-1000 - 04.07.2024 / 13:30, *.plus.pl

@xddd:
Jak na zawodnika w kwiecie piłkarskiego wieku, to mało grał niestety.

odpowiedz
Paczkomat - 04.07.2024 / 15:54, *.plus.pl

@xddd: dodaj, że w Wilkach przez 4 lata i większość z ławki. W Sportingu 0 (ZERO) całego meczu, a w Hull odpalony w połowie wypożyczenia : 1 (JEDEN) cały mecz w lidze! W Hellasie 200 minut z groszami. No to se chłop pograł, rzeczywiście!

odpowiedz
JACUNHO - 04.07.2024 / 19:56, *.net.pl

@Paczkomat:
Znaczy się Famalicao pozbyła się go , aby zatrudnić Gila Diasa??? AHA!!!
Hahahaha

odpowiedz
Markus Merk - 04.07.2024 / 21:43, *.play-internet.pl

@Paczkomat: w wilkach grał, w veronie grał reszty nie chcę mi się sprawdzać.

odpowiedz
Paczkomat - 07.07.2024 / 10:09, *.167.72

@Markus Merk: jeżeli uważasz, że 274 minuty na 1710 (Verona) , a tym bardziej 1970 na 12690 (Wilki), to "gra", to wiem już jak łatwo omamia się kibiców.

odpowiedz
G - 04.07.2024 / 11:08, *.centertel.pl

Polska piłka to organizacyjne dno.

odpowiedz
Nick - 04.07.2024 / 10:39, *.186.144

Oby był chociaż taki, jak Yuri Ribeiro...

odpowiedz
Leon - 04.07.2024 / 09:45, *.mm.pl

Ok tylko że to już 4 zawodnik z opcją wykupu czy w czerwcu Legia bedzie miała 5-6 mln euro na wykup tych pilkarzy ? Czy znowu budowa kadry ?

odpowiedz
singspiel - 04.07.2024 / 11:29, *.4.38

@Leon: wszystkich nie wykupią. On kosztuje ok 2 mln euro. musiałby mieć super liczby, żeby go kupili

odpowiedz
Leon - 04.07.2024 / 11:50, *.mm.pl

@singspiel: Nom też tak myślę masz racje tylko czy to ma sens sprowadzać zawodników z nierealną dla Legii kwotą wykupu ?

odpowiedz
Mateusz z Gór - 04.07.2024 / 09:33, *.orange.pl

Po przeczytaniu komentarzy już wiem czego oczekują pozostali kibice. Legia powinna grać bez lewego wahadłowego, bo jedyne nazwisko, które ma liczby na miarę kibiców Legii to Roberto Carlos, i to ten prawdziwy z Realu, jeszcze młody, ale już topowy. Tylko transfer definitywny, 0 ryzyka i sukces gwarantowany. Każdy kibic tutaj to wie. Dlaczego zatem dyrektor na złość bierze kogoś innego? Niech poczeka z pół wieku, może pojawi się nowy Carlos. Teraz nie ma na świecie żadnego piłkarza godnego szansy w Legii na tej pozycji. Myślałem przez chwilę o Cancelo, on ostatnio błyszczał ze Słowenią, no ale to tylko Słowenia, poza tym pewnie już zapomniał jak się gra na lewej, w dodatku ciągle jest gdzieś wypożyczany i jakiś taki nie zawysoki. Skończmy się ośmieszać, na świecie nie ma obecnie graczy godnych Legii.

odpowiedz
Domino - 04.07.2024 / 11:19, *.inetia.pl

@Mateusz z Gór : Nie za wysoki. Proszę bardzo ;)

odpowiedz
Paco - 04.07.2024 / 09:31, *.190.43

Pamietam go z Wilków dobry zawodnik. Jestem pozytywnie zaskoczony

odpowiedz
łajdak - 04.07.2024 / 09:22, *.orange.pl

Mam pomysł na nową przyśpiewkę proszę o opinie

OO nasza Legio ja kocham cię
chcę kibicować ze wszystkich sił
żeby mistrz Polski
w Warszawie był

melodia do tych słów pochodzi z refrenu pieśni religijnej Uwielbiam imię twoje panie. Ostatnio jak byłem w kościele usłyszałem to i jest moc

odpowiedz
Ju(L)ius - 04.07.2024 / 12:11, *.t-mobile.pl

@łajdak: Say whaaaat??

odpowiedz
Kobo(L)t - 04.07.2024 / 09:19, *.com.pl

10 baniek ktoś dał za niego 2 lata temu. I jak można nie mówić, że piłka nożna to pralnia pieniędzy...

odpowiedz
13 - 04.07.2024 / 09:00, *.129.37

No i gitara. Witamy na pokładzie, życzę powodzenia i dawaj jazda na maksa po MP.

odpowiedz
lucho_83 - 04.07.2024 / 08:41, *.77.228

Vinegre już jest, to jeszcze curry, ostre papryczki i jedziemy!

odpowiedz
Wdech wydech - 04.07.2024 / 13:42, *.centertel.pl

@lucho_83:

Nie będzie curry i papryczek, będzie wiecznie młoda kapustka i rosołek, podlany sosem vinegret.
Smacznego życzy Prezes 1000-lecia

odpowiedz
Steffel - 04.07.2024 / 08:28, *.gov.pl

Kurcze, staram się nie być malkontentem. No ale popatrzyłem na TM i wygląda to tak:
- w seniorskiej piłce, pomimo 25 lat na karku, zagrał dotychczas jedynie w 141 meczach
- spędził na boisku łącznie 7833 minuty, co w przeliczeniu daje 87 meczy po 90 minut
- zwiedził 9 klubów
- 3 gole, 7 asyst...
Zdaję sobie sprawę, że nie przyjdzie do nas podstawowy zawodnik Sportingu czy jakiejkolwiek drużyny PL. No ale tu szrotomierz niebezpiecznie zaczyna zbliżać się do czerwonego pola.

odpowiedz
13 - 04.07.2024 / 09:02, *.129.37

@Steffel: najpierw napisałem WITAJ, a teraz przeczytałem Twój komentarz... I stwierdzam, że z takimi liczbami to NIE MA FAKING SZANS NA TO BY ODPALIL. KUN będzie orał lewą a on wejdzie dwa razy a resztę to koks i Warszawka z widoku wypożyczonej lans bryki po nocnych klubach...

odpowiedz
Żmija - 04.07.2024 / 11:45, *.t-mobile.pl

@13 : Z tą „Warszawką” to wyjeżdżaj do swojego PGRu!

odpowiedz
bum - 04.07.2024 / 08:17, *.co.uk

Brać tego Rodado z wisełki!!!
Przecież on tu potrzebny ! Właśnie takich piłkarzy nam potrzeba!
Mali tego że sprawdzony w Polsce, to jeszcze przecież my go chcieliśmy już wcześniej!
Muoduski dawaj RODADO i tego Fernandeza z Boliwii i myślę że jak Feio ma jaja i jest prawdziwym trenerem to ma ekipę konkretną do wygrywania.

odpowiedz
Dimas - 04.07.2024 / 07:58, *.play-internet.pl

Nie pitolcie fajne wzmocnienie

odpowiedz
Zły - 04.07.2024 / 07:57, *.chello.pl

Takie transfery jakie robi Legia to tylko mydlenie oczu dla karneciarzy przed sezonem,prawie wszyscy wypożyczeni,więc jak spadnie morale no przez odpadnięcie z pucharów to żaden trener tego nie polata.mysle ze Nsame i Luqi bez większych szans na wykupienie nie mówiąc o tym nowym wahadłowym,szczerze wolałbym boliwijskiego Roberto Carlosa na 3/4 lata z perspektywą rozwoju i odsprzedaży,gdziecmialby motywacje do rozwijania się i wyjazdu do lepszej ligi,niż takich turystów co sezon zmieniających kluby.zobaczymy co z tego wyjdzie narazie Zielek może spać spokojnie ale jak te nabytki nie wypalą to w zimie powinien zapłacić za to posada…

odpowiedz
Jasio - 04.07.2024 / 07:28, *.aster.pl

Nie będzie Roberto Carlosa.

odpowiedz
Gmur - 04.07.2024 / 07:19, *.chello.pl

Duzo tych klubów.... oby się sprawdził i zakotwiczył. Powodzenia.

odpowiedz
Kris - 04.07.2024 / 07:14, *.vectranet.pl

Roben ;)

odpowiedz
Nikodem Niski - 04.07.2024 / 06:36, *..

odliczając tego młodego łapacza to mistrz w transfery ma jak do tej pory jedną zasadę - max 165 cm wzrostu w korkach na szpilkach a jak ten ciemnawy trochę przekracza ten wzrost to jednocześnie przekracza pięćdziesiąt lat

odpowiedz
Supe"L" - 04.07.2024 / 05:17, *.tpnet.pl

Będzie drugi Dias.

odpowiedz
kolega kolegi - 04.07.2024 / 02:49, *.fi1.com

Heh, gostek od lat na stałym etacie w wypożyczalni piłkarzy

odpowiedz
Ginka - 04.07.2024 / 01:12, *.chello.pl

A ile centymetrów mierzy sobie ten "chłop" ?!
Śmieszna legijna dyrekcja chyb uparła się na te stale fragmenty gry...

odpowiedz
Wróżbita Paweł - 04.07.2024 / 00:23, *.com.pl

Karty pokazują mi mężczyznę siedzącego na czymś. To chyba ławka. Tak długa ławka. Jest też zadaszenie nad ławką. Mężczyzna to menel. Widzę też jakiś budynek. Nie jest to stadion. Widzę już teraz wyraźnie w kolejnych kartach, że mężczyzna to piłkarz, a budynek to Enel-Sport Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Łazienkowska.

odpowiedz
Znawca - 03.07.2024 / 23:53, *.interkam.pl

Nazwisko bardzo mocne muszę przyznać! I na pewno nie anonimowe,bo kibic futbolu na pewno je kojarzy! Natomiast historia ostatnich wypożyczeń sugeruje,że może to być Dias 2.0. Niepokoją coraz słabsze kluby do których idzie i to chyba sugeruje że psychicznie pikuje w dół i będzie się bujał po takich klubach..po Legii może tak jak Dias wrócić do ojczyzny do jakiegoś Maritimo czy Estroil...nie wróży to zbyt dobrze!Nigdzie nie zagrzał ostatnio dłużej miejsca! Nie wierzę że Legię traktuje jak trampolinę do lepszego klubu..Polska to dla niego mimo wszystko piłkarska egzotyka i peryferia futbolu! Pewnie kaska dobra skusiła i tyle...bierzmy jednak ludzi w większą ambicją i pikujących do góry gdzie Legia będzie ich awansem sportowym! Bo dla tego piłkarza gra u nas to spory regres i raczej nie przypuszczał że tu kiedykolwiek trafi...ryzyko spore! Oby jednak ten transfer się obronił!

odpowiedz
Hiszpan - 03.07.2024 / 23:46, *.telnaptelecom.pl

Ciasno się robi. Kun, Rosołek, Morishita, Kramer, Celhaka, Kobylak, Kramer pozbyć się na cito.

odpowiedz
Alt - 03.07.2024 / 23:22, *.play-internet.pl

Kocur czy ogór???

odpowiedz
Trampek - 03.07.2024 / 22:57, *.125.113

Wiek i CV imponujące. Jest południowcem - piłka nie powinna przeszkadzać w grze . Wyszkoleniem technicznym zapewne przewyższa "ciągniętym za uszy na boisko" LEGII - statystów . Wynika z tego umiarkowany optymizm. Zostaje tylko umiejętne wkomponowanie w miejsce ...statystów. Tylko o ze statystami ? Czy dalej będą ciągnięci za uszy na boisko LEGII?

odpowiedz
tylkoLegia - 03.07.2024 / 22:48, *.centertel.pl

Jak dotychczas wypożyczenia Jacusia to same niewypały... widać, że nie czuje się pewnie na rynku transferowym... za rok będzie szukanie piłkarzy od nowa.

odpowiedz
Paczkomat - 03.07.2024 / 22:44, *.164.194

Młodszy Dias po prostu. Niestety.

odpowiedz
Filip - 03.07.2024 / 22:38, *.orange.pl

Bardzo dobry gracz aż dziw bierze że chciał być w Legii powodzenia

odpowiedz
Arek - 03.07.2024 / 22:25, *.tpnet.pl

Żeby typ się nie okazał jakimś "Di'agre". Powodzenia.

odpowiedz
Pomidor - 03.07.2024 / 22:24, *..

Ogórek zaliczyl juz wiecej klubow niz moj syn turystek na wakacjach ;)

odpowiedz
Żmija - 04.07.2024 / 11:51, *.t-mobile.pl

@Pomidor: No to słabe ma osiągnięcia Twój syn…

odpowiedz
Simon - 03.07.2024 / 22:19, *.orange.pl

Tony Halik piłki nożnej ????

odpowiedz
Mizeria Miodulskiego - 03.07.2024 / 22:16, *.keznews.com

Ogór i tyle w temacie

odpowiedz
Peter Forsberg - 03.07.2024 / 22:08, *.t-mobile.pl

Przecież to kolejny portugalski ogór, odpad piłkarski którego nie chce utrzymywać Sporting. Dopiero co pozbyliśmy się leszcza Glutem Diasem zwanego też wahadłowego. Zieliński nic się nie uczy na błędach. Jego CV to można sobie tyłek podetrzeć. Dias miał w papierach Benficę, Monaco, Stuttgart, Fiorentinę, a grał taką kupę, że do dzisiaj śmierdzi. Kiedyś jeszcze był Manu-biegacz, lekkoatleta bez wartości piłkarskich i też Portugal, a w CV miał Benficę, AEK, Olympiakos. Przestałem się już nabierać na portugalskie papierki, wartość sportową weryfikuje boisko, obecność w znanych markach nie robi na mnie wrażenia. Naprawdę nie można sprowadzić kogoś konkretnego z naszej ligi, sprawdzonego, znającego te klimaty? Czemu Zieliński ciągle grzebie po portugalskich śmietnikach? Znów będzie wysoki kontrakt i g.wno granie, kopia Diasa.

odpowiedz
grev - 04.07.2024 / 08:43, *.t-mobile.pl

@Peter Forsberg: już jest - Kun. Nawet ta sama pozycja. Dajże spokój.

odpowiedz
Michał - 03.07.2024 / 21:59, *.plus.pl

Oby nie był to Gil Dias numer 2. Pożyjemy zobaczymy a teraz powodzenia w Legii Warszawa chłopie! Pozdrawiam wszystkich Legionistów i Legionistki.

odpowiedz
Bosze again - 03.07.2024 / 21:58, *.virginm.net

“Legia ma świetną drużynę i bazę treningową. Dysponuje wszystkim, by osiągnąć dobre wyniki w tym sezonie. Chcę wygrać tytuł mistrzowski. Myślę, że to najważniejsza rzecz dla "Wojskowych". Kiedy dowiedziałem się, że klub jest zainteresowany, bym dołączył do zespołu, zacząłem szukać informacji o nim i o Warszawie. Teraz bardzo się cieszę, że tutaj jestem – mówił Dias.
– Dias ma dużą jakość indywidualną i potencjał na zostanie jeszcze lepszym piłkarzem. Z pewnością potrzebuje rytmu meczowego, czasu na adaptację i dojścia do odpowiedniej dyspozycji. Dzięki pracy samego zawodnika, trenera Kosty Runjaicia i jego sztabu wierzę, że do tego dojdzie – Jacek Zieliński.”

odpowiedz
Zoli - 03.07.2024 / 21:57, *.centertel.pl

@REDAKCJA
A co z tym Kolumbijczykiem? Pisano, że opuszcza zgrupowanie kadry, żeby podpisać kontrakt z Legią i cisza

odpowiedz
L - 03.07.2024 / 21:45, *.190.191

Tylko takie transfery maja tez 2. strone. Jak nie bedzie pucharow, to chlop juz bedzie myslal o zawijaniu sie, bo tylko dlatego tu przyszedl, poza tym gosc z takim CV i tak po sezonie bedzie szukal czegos innego, skoro jest tylko wypozyczony. Transfer robiacy wrazenie, dla kibica super, ale czy dla zespolu dobre jak za sezon bedzie trzeba szukac kolejnego? Z tym Roberto Carlosem bysmy pograli dluzej, to samo w ataku. Sezon minie i Nsame bedzie szukal lepszej ligi. Obu za rok juz nie bedzie bo z takimi nazwiskami spokojnie znajda zespoly w top 5 ligach, a my znowu, daj boze, przed eliminacjami do LM, bedziemy budowac sklad od nowa. Wolalbym chyba Kallmana i tego Carlosa na lewej na lata niz 2 gwiazdorow ale na sezon, chociaz wyobraznia robi swoje i taki gwiazdozbior chociaz na 1 sezon tez fajny i do wspominania jesli obaj odpalą.

odpowiedz
Egon - 03.07.2024 / 22:03, *.waw.pl

@L: Z tym Carlosem byłyby tylko kłopty.
Gość jest z daleka, ciągle by jeździł na jakieś tamtejsze rozgrywki reprezentacyjne, a to mogłoby skutkować albo kontuzją albo jego nieobecnością w okresie przygotowawczym, jak np. teraz.

Dobrze, że przastaliśmy sobie nim zawracać głowę.
Za dużo problemów, a żadnej gwarancji, że to jakiś super grajek.
Takich Carlosów, to setki biegają po boiskach Europy.

odpowiedz
Wytrzeźwiej chłopcze - 03.07.2024 / 22:13, *.t-mobile.pl

@L: Nsame spokojnie znajdzie klub z lig top 5, Ty tak poważnie? Gość nie łapał się do składu w 2-ligowym Como. To już piłkarski emeryt.

odpowiedz
Wielki Stach - 03.07.2024 / 22:50, *.play-internet.pl

@L: spokojnie, pożyjemy zobaczymy. Gdyby jednak wypalił to mamy opcję wykupu, pytanie tylko jakiej wysokości.

odpowiedz
Jasio - 04.07.2024 / 07:33, *.aster.pl

@L: oryginał jesteś. 99.9% narzeka na sprowadzany tu wagonami szrot. Gdy (L) ryzykuje i próbuje przełamać ten stan, ty wstajesz i krzyczysz "więcej szrotu będzie lepiej, bo stabilniej!" Ta, stabilnie, ale hukowo.

odpowiedz