Klasyfikacja strzelców Ekstraklasy

Sezon 2019/2020

Wszyscy strzelcy Legii są wyróżnieni. Stan na 31.05.2020

15 - Christian Gytkjær (Lech Poznań);

14 - Jarosław Niezgoda (Legia Warszawa);

13 - Jorge Félix (Piast Gliwice), Flávio Paixão (Lechia Gdańsk);

12 - Damjan Bohar (Zagłębie Lubin);

11 - Igor Angulo (Górnik Zabrze), Jesús Imaz (Jagiellonia Białystok);

10 - Jesús Jiménez (Górnik Zabrze), José Kanté (Legia Warszawa);

9 - Piotr Parzyszek (Piast Gliwice);

8 - Paweł Brożek (Wisła Kraków), Rafael Lopes (Cracovia);

7 - Felicio Brown Forbes (Raków Częstochowa), Adam Buksa (Pogoń Szczecin), Sergiu Hanca (Cracovia), Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok), Dani Ramírez (ŁKS Łódź 6, Lech Poznań 1), Marko Vejinović (Arka Gdynia), Saša Živec (Zagłębie Lubin);

6 - Bartosz Białek (Zagłębie Lubin), Erik Expósito (Śląsk Wrocław), Dominik Furman (Wisła Płock), Darko Jevtić (Lech Poznań), Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Róbert Pich (Śląsk Wrocław), Artur Sobiech (Lechia Gdańsk), Srđan Spiridonović (Pogoń Szczecin);

5 - Jakub Błaszczykowski (Wisła Kraków), Dominik Furman (Wisła Płock), Maciej Jankowski (Arka Gdynia), Adnan Kovačević (Korona Kielce), Sebastian Musiolik (Raków Częstochowa), Tomáš Petrášek (Raków Częstochowa), Petr Schwarz (Raków Chęstochowa), Paweł Wszołek (Legia Warszawa);

4 - Pelle van Amersfoort (Cracovia), Gerard Badía (Piast Gliwice), Michał Chrapek (Śląsk Wrocław), Walerian Gwilia (Legia Warszawa), Rafał Kujawa (ŁKS Łódź), Luquinhas (Legia Warszawa), Giorgi Merebaszwili (Wisła Płock), Michał Nalepa (Arka Gdynia), Arvydas Novikovas (Legia Warszawa), Erik Pačinda (Korona Kielce), Ricardinho (Wisła Płock), Dawit Schirtladze (Arka Gdynia), Łukasz Sekulski (ŁKS Łódź), Filip Starzyński (Zagłębie Lubin);

3 - João Amaral (Lech Poznań), Domagoj Antolić (Legia Warszawa), Bartosz Bida (Jagiellonia Białystok), Łukasz Broź (Śląsk Wrocław), Aleksander Buksa (Wisła Kraków), Mateusz Cholewiak (Śląsk Wrocław 2, Legia Warszawa 1), Paweł Cibicki (Pogoń Szczecin), Zvonimir Kožulj (Pogoń Szczecin), Krzysztof Mączyński (Śląsk Wrocław), Damian Michalski (Wisła Płock), Michal Papadopulos (Korona Kielce), Sławomir Peszko (Lechia Gdańsk), Przemysław Płacheta (Śląsk Wrocław), Tymoteusz Puchacz (Lech Poznań), Cornel Râpă (Cracovia), Vukan Savićević (Wisła Kraków), Dino Štiglec (Śląsk Wrocław), Patryk Szysz (Zagłębie Lubin), Paweł Tomczyk (Lech Poznań), Alan Uryga (Wisła Płock);

2 - Saša Balić (Zagłębie Lubin), Daniel Bartl (Raków Częstochowa), Juan Cámara (Jagiellonia Białystok), Chuca (Wisła Kraków), Maciej Gajos (Lechia Gdańsk), Torgil Gjertsen (Wisła Płock), Ricardo Guima (ŁKS Łódź), Lukáš Haraslín (Lechia Gdańsk), Erik Jirka (Górnik Zabrze), Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin), Grzegorz Kuświk (Wisła Płock), Filip Marchwiński (Lech Poznań), Szymon Matuszek (Górnik Zabrze), Hubert Matynia (Pogoń Szczecin), Jaroslav Mihalík (Lechia Gdańsk), Mateusz Młyński (Arka Gdynia), Jakub Moder (Lech Poznań), Michał Nalepa (Lechia Gdańsk), David Niepsuj (Wisła Kraków), Tomáš Pekhart (Legia Warszawa), Taras Romanczuk (Jagiellonia Białystok), Maciej Rosołek (Legia Warszawa), Ivan Runje (Jagiellonia Białystok), Jakub Rzeźniczak (Wisła Płock), Bartosz Slisz (Zagłębie Lubin), Mateusz Szwoch (Wisła Płock), Piotr Tomasik (Wisła Płock), Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków), Łukasz Wolsztyński (Górnik Zabrze), Łukasz Zwoliński (Lechia Gdańsk);

1 - Błażej Augustyn (Lechia Gdańsk), Vullnet Basha (Wisła Kraków), Paweł Bochniewicz (Górnik Zabrze), Ariel Borysiuk (Jagiellonia Białystok), Marcin Cebula (Korona Kielce), Conrado (Lechia Gdańsk), Alan Czerwiński (Zagłębie Lubin), Jakub Czerwiński (Piast Gliwice), Adam Deja (Arka Gdynia), Antonio Domínguez (ŁKS Łódź), Dejan Dražić (Zagłębie Lubin), Ołeksij Dytiatjew (Cracovia), Diego Ferraresso (Cracovia), Petteri Forsell (Korona Kielce), Adam Frączczak (Pogoń Szczecin), Giórgos Giakoumákis (Górnik Zabrze), Janusz Gol (Cracovia), Wojciech Golla (Śląsk Wrocław), Jan Grzesik (ŁKS Łódź), Hebert (Wisła Kraków), Michał Helik (Cracovia), David Jablonský (Cracovia), Jarosław Jach (Raków Częstochowa), Jacek Kiełb (Korona Kielce), Lukas Klemenz (Wisła Kraków), Dawid Kocyła (Wisła Płock), Bartosz Kopacz (Zagłębie Lubin), Kamil Kościelny (Raków Częstochowa), Piotr Krawczyk (Górnik Zabrze), Sandro Kulenović (Legia Warszawa), Bartosz Kwiecień (Jagiellonia Białystok), Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock), Marcin Listkowski (Pogoń Szczecin), Jakub Łabojko (Śląsk Wrocław), Michał Mak (Wisła Kraków), Maciej Makuszewski (Jagiellonia Białystok), Piotr Malinowski (Raków Częstochowa), Filip Marković (Śląsk Wrocław), Nemanja Mihajlović (Arka Gdynia), Sebastian Milewski (Piast Gliwice), Carlos Moros Gracia (ŁKS Łódź), Ognjen Mudrinski (Jagiellonia Białystok), Karlo Muhar (Lech Poznań), Przemysław Mystkowski (Jagiellonia Białystok), Dominik Nagy (Legia Warszawa), Erik Pačinda (Korona Kielce), Dawid Pakulski (Zagłębie Lubin), Kamil Pestka (Cracovia), Łukasz Piątek (ŁKS Łódź), Łukasz Poręba (Zagłębie Lubin), Martin Pospíšil (Jagiellonia Białystok), Tomáš Přikryl (Jagiellonia Białystok), Matej Pučko (Korona Kielce), Piotr Pyrdoł (ŁKS Łódź), Milan Radin (Korona Kielce), Filip Raičević (Śląsk Wrocław), Adam Ratajczyk (ŁKS Łódź), Thomas Rogne (Lech Poznań), Maksymilian Rozwandowicz (ŁKS Łódź), Rubio (Cracovia), Maciej Sadlok (Wisła Kraków), Igor Sapała (Raków Częstochowa), Ľubomír Šatka (Lech Poznań), Fabian Serrarens (Arka Gdynia), Michał Skóraś (Raków Częstochowa), Jan Sobociński (ŁKS Łódź), David Stec (Pogoń Szczecin), Miłosz Szczepański (Raków Częstochowa), Bogdan Țîru (Jagiellonia Białystok), Jakub Tosik (Zagłębie Lubin), Kóstas Triantafyllópoulos (Pogoń Szczecin), Ľubomír Tupta (Wisła Kraków), Alon Turgeman (Wisła Kraków), Patryk Tuszyński (Piast Gliwice), Žarko Udovičić (Lechia Gdańsk), Stávros Vassilantonópoulos (Górnik Zabrze), Marko Vesović (Legia Warszawa), Tomáš Vestenický (Cracovia), Mateusz Wieteska (Legia Warszawa), Mateusz Wdowiak (Cracovia), Przemysław Wiśniewski (Górnik Zabrze), Maciej Wolski (ŁKS Łódź), Rafał Wolski (Lechia Gdańsk), Kamil Zapolnik (Górnik Zabrze), Jakub Żubrowski (Korona Kielce);

samobójcze - Błażej Augustyn (Lechia Gdańsk dla Zagłębia), Jakub Bartkowski (Pogoń Szczecin dla Rakowa), Paweł Bochniewicz (Górnik Zabrze dla Legii), Artur Bogusz (ŁKS Łódź dla Piasta), Adam Danch (Arka Gdynia dla Jagiellonii), Jarosław Kubicki (Lechia Gdańsk dla Arki), Dušan Kuciak (Lechia Gdańsk dla Lecha), Michális Maniás (Pogoń Szczecin dla Wisły Płock), Damian Michalski (Wisła Płock dla Rakowa), Carlos Moros Gracia (ŁKS Łódź dla Zagłębia), Kamil Piątkowski (Raków Częstochowa dla Korony), Tomáš Přikryl (Jagiellonia Białystok dla Legii), Israel Puerto (Ślask Wrocław dla Górnika), Maksymilian Rozwandowicz (ŁKS Łódź dla Wisły), Igor Sapała (Raków Częstochowa dla Górnika), Ľubomír Šatka (Lech Poznań dla Cracovii), Michał Skóraś (Raków Częstochowa dla Piasta), Jan Sobociński (ŁKS Łódź dla Śląska), Przemysław Wiśniewski (Górnik Zabrze dla Piasta), Jakub Wójcicki (Jagiellonia Białystok dla Rakowa);

© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.