Klasyfikacja strzelców Ekstraklasy

Sezon 2018/2019

Wszyscy strzelcy Legii są wyróżnieni. Stan na 19.05.2019.

24 - Igor Angulo (Górnik Zabrze);

18 - Marcin Robak (Śląsk Wrocław);

16 - Carlitos (Legia Warszawa), Jesús Imaz (Wisła Kraków 6, Jagiellonia Białystok 10);

15 - Flávio Paixão (Lechia Gdańsk);

14 - Airam Cabrera (Cracovia), Elia Soriano (Korona Kielce);

13 - Petteri Forsell (Miedź Legnica), Filip Starzyński (Zagłębie Lubin);

12 - Christian Gytkjær (Lech Poznań);

11 - Adam Buksa (Pogoń Szczecin), Marko Kolar (Wisła Kraków), Zdeněk Ondrášek (Wisła Kraków), Vamara Sanogo (Zagłębie Sosnowiec);

10 - Damjan Bohar (Zagłębie Lubin), Kamil Drygas (Pogoń Szczecin), Javi Hernández (Cracovia), Maciej Jankowski (Arka Gdynia), Michał Janota (Arka Gdynia), Ricardinho (Wisła Płock), Patryk Tuszyński (Zagłębie Lubin), Žarko Udovičić (Zagłębie Sosnowiec);

9 - Zvonimir Kožulj (Pogoń Szczecin), Arvydas Novikovas (Jagiellonia Białystok), Piotr Parzyszek (Piast Gliwice),;

8 - João Amaral (Lech Poznań), Radosław Majewski (Pogoń Szczecin), Bartłomiej Pawłowski (Zagłębie Lubin), Karol Świderski (Jagiellonia Białystok);

7 - Artur Sobiech (Lechia Gdańsk);

6 - Jorge Félix (Piast Gliwice), Dominik Furman (Wisła Płock), Patryk Lipski (Lechia Gdańsk), Giorgi Merebaszwili (Wisła Płock), Róbert Pich (Śląsk Wrocław), Filip Piszczek (Cracovia), Aleksandar Sedlar (Piast Gliwice), Joel Valencia (Piast Gliwice), Oskar Zawada (Wisła Płock);

5 - Jakub Błaszczykowski (Wisła Kraków), Krzysztof Drzazga (Wisła Kraków), Iker Guarrotxena (Pogoń Szczecin), Jesús Jiménez (Górnik Zabrze), Dominik Nagy (Legia Warszawa), Michal Papadopulos (Piast Gliwice), Szymon Pawłowski (Zagłębie Sosnowiec), Matej Pučko (Korona Kielce), Joan Román (Miedź Legnica), Marko Vejinović (Arka Gdynia), Damian Zbozień (Arka Gdynia);

4 - Wato Arweladze (Korona Kielce), Cafú (Legia Warszawa), Mateusz Cholewiak (Śląsk Wrocław), Lukáš Haraslín (Lechia Gdańsk), Tom Hateley (Piast Gliwice), Tomasz Jodłowiec (Piast Gliwice), Jarosław Kubicki (Lechia Gdańsk), Michał Kucharczyk (Legia Warszawa), Sandro Kulenović (Legia Warszawa), Mateusz Możdżeń (Korona Kielce 1, Zagłębie Sosnowiec 3), Olaf Nowak (Zagłębie Sosnowiec), Mateusz Radecki (Śląsk Wrocław), Pedro Tiba (Lech Poznań), Paweł Tomczyk (Lech Poznań 2, Piast Gliwice 2), Luka Zarandia (Arka Gdynia);

3 - Vullnet Basha (Wisła Kraków), Roman Bezjak (Jagiellonia Białystok), Łukasz Burliga (Jagiellonia Białystok 1, Wisła Kraków 2), Juan Cámara (Miedź Legnica), Marcin Cebula (Korona Kielce), Piotr Celeban (Śląsk Wrocław), Michał Chrapek (Śląsk Wrocław), Jakub Czerwiński (Piast Gliwice), Patryk Dziczek (Piast Gliwice), Felicio Brown Forbes (Korona Kielce), Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok), Giorgi Gabedawa (Zagłębie Sosnowiec), Adam Hlousek (Legia Warszawa), Filip Jagiełło (Zagłębie Lubin), Darko Jevtić (Lech Poznań), Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa), Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Ivan Jukić (Korona Kielce), Dawid Kort (Wisła Kraków), Grzegorz Kuświk (Wisła Płock), Mateusz Matras (Górnik Zabrze), Iuri Medeiros (Legia Warszawa), Filip Mladenović (Lechia Gdańsk), Michał Nalepa (Lechia Gdańsk), Henrik Ojamaa (Miedź Legnica), Sławomir Peszko (Wisła Kraków), Rafał Pietrzak (Wisła Kraków), Ivan Runje (Jagiellonia Białystok), Cillian Sheridan (Jagiellonia Białystok), Dani Suárez (Górnik Zabrze), Mateusz Szczepaniak (Miedź Legnica), Alan Uryga (Wisła Płock), Nikola Vujadinović (Lech Poznań), Mateusz Wdowiak (Cracovia), Konrad Wrzesiński (Zagłębie Sosnowiec), Paweł Zieliński (Miedź Legnica), Szymon Żurkowski (Górnik Zabrze);

2 - Nabil Aankour (Arka Gdynia), Karol Angielski (Wisła Płock), Augusto (Śląsk Wrocław), Błażej Augustyn (Lechia Gdańsk), Rafał Augustyniak (Miedź Legnica), Gerard Badía (Piast Gliwice), Soufian Benyamina (Pogoń Szczecin), Rafał Boguski (Wisła Kraków), Ariel Borysiuk (Wisła Płock), Paweł Brożek (Wisła Kraków), Alexandre Cristóvão (Zagłębie Sosnowiec), Adam Deja (Arka Gdynia), Spas Delew (Pogoń Szczecin), Elhadji Pape Diaw (Korona Kielce), Maciej Gajos (Lech Poznań), Maciej Górski (Korona Kielce), Guilherme (Jagiellonia Białystok), Kasper Hämäläinen (Legia Warszawa), José Kanté (Legia Warszawa), Mikkel Kirkeskov (Piast Gliwice), Martin Košťál (Wisła Kraków), Adnan Kovačević (Korona Kielce), Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin), Jakub Łukowski (Wisła Płock), Michał Mak (Lechia Gdańsk), Filip Marchwiński (Lech Poznań), Jakub Mareš (Zagłębie Lubin), Marquitos (Miedź Legnica), André Martins (Legia Warszawa), Giórgos Mýgas (Zagłębie Sosnowiec), Michał Nalepa (Arka Gdynia), Matej Palčič (Wisła Kraków), Arkadiusz Piech (Śląsk Wrocław), Piotr Polczak (Zagłębie Sosnowiec), Marko Poletanović (Jagiellonia Białystok), William Rémy (Legia Warszawa), Vukan Savićević (Wisła Kraków), Boris Sekulić (Górnik Zabrze), Rafał Siemaszko (Arka Gdynia), Damian Szymański (Wisła Płock), Sebastian Szymański (Legia Warszawa), Kamil Zapolnik (Górnik Zabrze);

1 - Farshad Ahmadzadeh (Śląsk Wrocław), Jakub Arak (Lechia Gdańsk), Saša Balić (Zagłębie Lubin), Jakub Bartkowski (Wisła Kraków), Paweł Bochniewicz (Górnik Zabrze), Carlitos (Wisła Płock), Adam Chrzanowski (Lechia Gdańsk), Đorđe Čotra (Śląsk Wrocław), Tomasz Cywka (Lech Poznań), Adam Danch (Arka Gdynia), Niko Datković (Cracovia), Lasza Dwali (Pogoń Szczecin), Ołeksij Dytiatjew (Cracovia), Karol Fila (Lechia Gdańsk), Adam Frączczak (Pogoń Szczecin), Michael Gardawski (Korona Kielce), Wojciech Golla (Śląsk Wrocław), Ľubomír Guldan (Zagłębie Lubin), Robert Gumny (Lech Poznań), Walerian Gwilia (Górnik Zabrze), Sergiu Hanca (Cracovia), Frederik Helstrup (Arka Gdynia), Jin Izumisawa (Pogoń Szczecin), Zlatko Janjić (Korona Kielce), Łukasz Janoszka (Zagłębie Lubin), Andrej Kadlec (Jagiellonia Białystok), Ken Kallaste (Korona Kielce), Lukas Klemenz (Jagiellonia Białystok), Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok), Tymoteusz Klupś (Lech Poznań), Aleksandyr Kolew (Arka Gdynia), Bartosz Kopacz (Zagłębie Lubin), Jakub Kosecki (Śląsk Wrocław), Wołodymyr Kostewycz (Lech Poznań), Bartosz Kwiecień (Jagiellonia Białystok), Jakub Łabojko (Śląsk Wrocław), Igor Łasicki (Wisła Płock), Daniel Łukasik (Lechia Gdańsk), Mateusz Mak (Piast Gliwice), Mariusz Malec (Pogoń Szczecin), Adam Marciniak (Arka Gdynia), Krzysztof Mączyński (Legia Warszawa), Konrad Michalak (Lechia Gdańsk), Nemanja Mitrović (Jagiellonia Białystok), Mateusz Młyński (Arka Gdynia), Patrik Mráz (Zagłębie Sosnowiec), Božo Musa (Miedź Legnica), Tomasz Nawotka (Zagłębie Sosnowiec), Gerard Oliva (Cracovia), Dawid Pakulski (Zagłębie Lubin), Fabian Piasecki (Miedź Legnica), Mateusz Piątkowski (Miedź Legnica), Marcin Pietrowski (Piast Gliwice), Artur Pikk (Miedź Legnica), Tomás Podstawski (Pogoń Szczecin), Łukasz Poręba (Zagłębie Lubin), Martin Pospíšil (Jagiellonia Białystok), Cornel Râpă (Cracovia), Thomas Rogne (Lech Poznań), Taras Romanczuk (Jagiellonia Białystok), Omar Santana (Miedź Legnica), Mile Savković (Jagiellonia Białystok), Bartłomiej Sielewski (Wisła Płock), Michal Sipľak (Cracovia), Daniel Smuga (Górnik Zabrze), Patryk Sokołowski (Piast Gliwice), Alen Stevanović (Wisła Płock), Paweł Stolarski (Legia Warszawa), Sebastian Strózik (Cracovia), Mateusz Szwoch (Wisła Płock), Patryk Szysz (Zagłębie Lubin), Maciej Śliwa (Wisła Kraków), Igors Tarasovs (Śląsk Wrocław), Łukasz Trałka (Lech Poznań), Marcin Urynowicz (Górnik Zabrze), Nico Varela (Wisłą Płock), Marcus Vinícius (Arka Gdynia), Steven Vitória (Lechia Gdańsk), Sebastian Walukiewicz (Pogoń Szczecin), Marcin Wasielewski (Lech Poznań), Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków), Rafał Wolski (Lechia Gdańsk), Łukasz Wolsztyński (Górnik Zabrze), Jakub Wójcicki (Jagiellonia Białystok), Sergei Zenjov (Cracovia), Timur Żamaletdinow (Lech Poznań), Michał Żyro (Pogoń Szczecin);

samobójcze - Błażej Augustyn (Lechia Gdańsk dla Lecha), Saša Balić (Zagłębie Lubin dla Jagiellonii), Paweł Bochniewicz (Górnik Zabrze dla Lechii), Fran Cruz (Miedź Legnica dla Zagłębia Sosnowiec), Jakub Czerwiński (Piast Gliwice dla Wisły Płock), Maciej Dąbrowski (Zagłębie Lubin dla Cracovii), Kamil Drygas (Pogoń Szczecin dla Lecha), Jarosław Fojut (Pogoń Szczecin dla Legii), Christian Gytkjær (Lech Poznań dla Wisły Kraków), Tomasz Hołota (Pogoń Szczecin dla Zagłębia Sosnowiec), Tomasz Loska (Górnik Zabrze dla Miedzi), Igor Łasicki (Wisła Płock dla Pogoni), Luka Marić (Akra Gdynia dla Cracovii), Aleksandar Miljković (Miedź Legnica dla Zagłębia Lubin oraz Wisły Płock), Nemanja Mitrović (Jagiellonia Białystok dla Wisły Kraków), Patrik Mráz (Zagłębie Sosnowiec dla Śląska), Giórgos Mýgas (Zagłębie Sosnowiec dla Arki), Artur Pikk (Miedź Legnica dla Piasta), Marcin Robak (Śląsk Wrocław dla Zagłębia Lubin), Joonas Tamm (Korona Kielce dla Piasta), Nikola Vujadinović (Lech Poznań dla Zagłębia Lubin), Marcin Wasilewski (Wisła Kraków dla Zagłębia Lubin), Mateusz Wieteska (Legia Warszawa dla Jagiellonii);

© 1999-2019 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.