LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
MP
31 artykułów
Strzelectwo
Medale legionistów na czarnoprochowych MP
14 wrz 2025
W Starachowicach odbyły się mistrzostwa Polski w strzelectwie czarnoprochowym. Legioniści inwidydualnie wywalczyli trzy medale - Agata Mikitiuk zdobyła srebro dwukrotnie (50m karabin 3 postawy i 50m karabin leżąc), a Eliza Koncewicz została wicemistrzynią w konkurencji 10m karabin pneumatyczny. Ponadto legioniści zdobyli drużynowo złoty medal w konkurencji 50m karabin 3 postawy, w składzie: Agata Mikitiuk, Maciej Wojtasiak, Eliza Koncewicz.
Wrotkarstwo
Medale legionistek w MP w mataronie
9 lip 2024
W miejscowości Widawa w województwie łódzkim rozegrane zostały mistrzostwa Polski w maratonie w jeździe szybkiej na rolkach, w których medale zdobyli zawodnicy Legii Warszawa (sekcja łyżwiarska). Zofia Szombara w maratonie, w kat. Junior B zdobyła srebrny medal mistrzostw Polski, Gabriela Puczen brąz w kat. Junior A.
K-1
Kamiński zwycięzcą III edycji Underground Boxing Night
4 cze 2024
Podczas trzeciej edycji gali Underground Boxing Night, która odbyła się na Forcie Bema, w formule K-1 zwyciężył zawodnik Legia Fight Club, Konrad Kamiński. Legionista w nagrodę poleci na 14-dniowy obóz Nak Muay Camp na Phuket, a także otrzymał okazały puchar. Podopieczny Karola Łady pokonał Rafała Kosiarskiego (Fighter Nowa Sól) oraz w półfinale - niejednogłośnie na punkty Patryka Szulca (Striker Turek), zaś Kacper Pechcin, który wobec kontuzji Michała Gwaja, zastąpił go w turnieju, zwyciężył w półfinale Dariusza Fedora (Biała Podlaska). W finale zmierzyli się dwaj reprezentanci LFC - Konrad Kamiński pokonał Kacpra Pechcina.
AD · aktualnosci-inline-1
Kick-boxing
Niewiadomska mistrzynią Polski w K-1
29 kwi 2024
W Węgrowie odbyły się kick-bokserskie mistrzostwa Polski seniorów w formule K-1. Aleksandra Niewiadomska z Legia Fight Club zdobyła złoty medal w kat. -65 kg, która pokonała w finale Darię Woźniak z Legnicy. Filip Chomicz zdobył brązowy medal w kat. -75kg.
Łyżwiarstwo
Marek Kania mistrzem Polski w wieloboju sprinterskim
29 lut 2024
Panczenista Legii Warszawa, Marek Kania zdobył złoty medal mistrzostw Polski w wieloboju sprinterskim, które wczoraj i dziś odbywały się w Tomaszowie Mazowieckim. Legionista z czterech startów zaliczanych do wieloboju wygrał trzy, a w jednym - wczorajszym wyścigu na 500 metrów był drugi. To dało mu pewną wygraną w klasyfikacji generalnej i tytuł mistrza kraju. Mateusz Kania zajął miejsce 6.
Łyżwiarstwo
Legia wicemistrzem Polski w sprincie drużynowym
28 lut 2024
We wtorek w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się mistrzostwa Polski w sprincie drużynowym łyżwiarstwa szybkiego. Panczeniści Legii Warszawa, w składzie Marek Kania, Karol Karczewski oraz Mateusz Kania wywalczyli srebrny medal z wynikiem 1:25.86 min. Zwyciężyła załoga Pilicy Tomaszów Maz., która uzyskała wynik o 1,07 sekundy lepszy.
Łyżwiarstwo
Marek Kania wicemistrzem Polski na 1000m
23 gru 2023
W piątek wieczorem w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się wyścigi na dystansie 1000 metrów w ramach mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim. Srebrny medal wywalczył Marek Kania, który startował w ostatniej parze z Damianem Żurkiem. Tempo biegu było bardzo wysokie i Żurek wyprzedził legionistę na ostatnich dwustu metrach, dzięki czemu został mistrzem Polski z bardzo dobrym wynikiem 1:09.58.
Łyżwiarstwo
Marek Kania wicemistrzem Polski na 500m
22 gru 2023
Pierwszego dnia mistrzostw Polski na dystansach w łyżwiarstwie szybkim, które odbywają się na torze w Tomaszowie Mazowieckim, srebrny medal na 500 metrów wywalczył panczenista Legii, Marek Kania. Legionista uzyskał czas 35.346 sekundy, lepszy był tylko Damian Żurek z Pilicy Tomaszów Maz. (35.323s).
AD · aktualnosci-inline-1
Boks
Sześć medali legionistów w MP seniorów
10 gru 2023
Sześć medali wywalczyli pięściarze Legii Warszawa podczas mistrzostw Polski seniorów w boksie, które odbyły się w Toruniu. W finale kat. -67kg spotkali się dwaj legioniści - Paweł Sulęcki z Mateuszem Grejberem. Po bardzo zaciętym pojedynku, w którym decydował wynik trzeciej rundy, zwyciężył - jednogłośną decyzją sędziów - Grejber i to on wywalczył złoty medal, z kolei Paweł Sulęcki został wicemistrzem kraju. Podobnie jak jego brat, Jakub Sulęcki w kat. -60 kg - w finale lepszy okazał się Paweł Brach z Radomiaka. Złote medale wywalczyli ponadto Bartłomiej Rośkowicz (kat. -63,5kg) oraz Jakub Straszewski w kat. -86kg. Brąz w kat. -50kg kobiec zdobyła jedyna startująca legionistka - Wioletta Gajowiak, która walkę o finał przegrała przez RSC w drugiej rundzie z Natalią Rok. Wielkie brawa dla wszystkich legionistów oraz całego sztabu trenerskiego!
Strzelectwo
Sześć medali i rekord Polski w karabinowych MP 300m
10 wrz 2023
Sześć medali zdobyli zawodnicy sekcji strzeleckiej Legii podczas mistrzostw Polski na dystansie 300 metrów rozegranych w Jaworze. Aż cztery złote medale wywalczył Tomasz Bartnik, który w konkurencji karabinu dowolnego 3 postawy (kdw 3x20) ustanowił nowy rekord Polski - 590 punktów.
Żeglarstwo
Brąz Klepackiej na MP iQFoil
10 wrz 2023
Zawodniczka sekcji żeglarskiej Legii, Zofia Klepacka zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski w olimpijskiej klasie iQFoil. W Pucku rozegrano łącznie tylko pięć wyścigów, z czego cztery jednego dnia, i wczoraj jeden. Po pierwszych czterech legionistka plasowała się na miejscu drugim, zaś w piątym wyścigu, wygranym przez Aleksandrę Wasiewicz, zajęła czwartą lokatę i w klasyfikacji generalnej spadła na miejsce trzecie.
Strzelectwo
Pięć medali legionistów na karabinowych i pistoletowych MP
24 lip 2023
We Wrocławiu odbyły się mistrzostwa Polski seniorów w strzelaniach karabinowych i pistoletowych, w których wystartowała liczna grupa zawodników Legii. Legioniści wywalczyli pięć medali. Tomasz Bartnik zdobył trzy z nich, w tym dwa złote medale - w konkurencji karabinu pneumatycznego (60 strzałów z 10 metrów) oraz karabinu 3x20 strzałów (z 50 metrów), uzyskując w finale drugiej z konkurencji 460.8 pkt. Brąz w tej drugiej konkurencji wywalczył Robert Kraskowski (z wynikiem 440.4 pkt.). W niedzielę Bartnik zdobył jeszcze brązowy medal w karabinie 60 strzałów leżąc, uzyskując w finale 617.2 pkt. (104.8, 103.9, 103.3, 102.9, 100.9 i 101.4 w poszczególnych sześciu seriach).
Zapasy
Rafał Krajewski znów mistrzem Polski!
6 maj 2023
W Raciborzu rozegrano mistrzostwa Polski w zapasach w stylu klasycznym. W najwyższej kategorii wagowej, -130kg, po raz kolejny z rzędu triumfował zawodnik Legii Warszawa - Rafał Krajewski. To szósty tytuł mistrza Polski zdobyty przez Rafała. Gratulujemy!
AD · aktualnosci-inline-1
Zapasy
Dwa medale na międzynarodowych mistrzostwach Polski
19 lut 2023
Zapaśnicy Legii Warszawa zdobyli dwa medale podczas sobotnich międzynarodowych Mistrzostw Polski w stylu klasycznym, które odbyły się w Radomiu. W kategorii do 130 kilogramów, triumfował faworyt zawodów, Rafał Krajewski, który w finałowym pojedynku wygrał z Dominikiem Krawczykiem (AZS AWF Warszawa) przez przewagę techniczną.
Łyżwiarstwo
Marek Kania złotym medalistą MP w wieloboju sprinterskim
29 sty 2023
Panczenista Legii Warszawa, Marek Kania wywalczył dziś w Tomaszowie Mazowieckim złoty medal mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim, w wieloboju sprinterskim. Legionista po pierwszym dniu rywalizacji zajmował miejsce drugie, za Piotrem Michalskim, ale w niedzielnych wyścigach wyprzedził zawodnika AZS-u Katowice i zdobył tytuł mistrza Polski.
Łyżwiarstwo
Marek Kania drugi po 1. dniu MP w wieloboju sprinterskim
29 sty 2023
W sobotę w Tomaszowie Mazowieckim rozegrano pierwsze wyścigi w mistrzostwach Polski łyżwiarzy szybkich w wieloboju i wieloboju sprinterskim. Marek Kania zajął drugie miejsce w wyścigach na 500 i 1000 metrów i w klasyfikacji generalnej jest drugi.
Snooker
Wyniki legionistów na MP U-21
20 lis 2022
Dzisiaj przy ul. Zamienieckiej w Warszawie rozegrano mistrzostwa Polski do lat 21 w snookera. Jakub Makowski, który zdobywał brązowe medale w rywalizacji do lat 16 i 18, tym razem po dwóch porażkach w grupie, nie awansował do fazy pucharowej.
Snooker
Makowski brązowym medalistą MP U-18
19 lis 2022
W klubie 147 Break odbyły się w sobotę Mistrzostwa Polski do lat 18 w snookera. Brązowy medal wywalczył zawodnik Legii, Jakub Makowski, który po bardzo zaciętym półfinałowym pojedynku, przegrał 2:3 z niedawnym klubowym kolegą, Sebastianem Milewskim. Jutro rywalizacja o medale mistrzostw Polski do lat 21. Jakub Makowski w ostatnich tygodniach wywalczył również brązowy medal mistrzostw Polski do lat 16 - wówczas również w półfinale musiał uznać wyższość Milewskiego.
AD · aktualnosci-inline-1
Kick-boxing
Mateusz Rutyna 5. na MP kick-light
11 wrz 2022
W Mińsku Mazowieckim odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w kick-boxingu w formule kick-light. Jedyny reprezentant Legii na tych zawodach, Mateusz Rutyna zajął miejsce piąte w kategorii wagowej +94 kg.
Żeglarstwo
Szydłowski wicemistrzem Polski w kl. Finn
7 wrz 2022
W Sopocie zakończyły się żeglarskie mistrzostwa Polski w klasie Finn, w których srebrny medal wywalczył zawodnik Legii, Bartosz Szydłowski. Legionista w klasyfikacji Open zajął miejsce trzecie, bowiem zwyciężył Niemiec, Stefa Waack. Szydłowski poszczególne wyścigi kończył na miejscach: 10, 3, (30 OSC), 1, 1, 2, 1, 1.
Zapasy
Rafał Krajewski mistrzem Polski seniorów
14 maj 2022
Zapaśnik Legii, Rafał Krajewski zdobył kolejny tytuł mistrza Polski w zapasach w stylu klasycznym, w kat. -130kg. Podczas mistrzostw Polski, które odbyły się w Radomiu, legionista pokonał kolejno (przed czasem) trzech rywali - Mateusza Osowskiego (GKS Bełchatów), Mateusza Domagałę (PTC) i Dominika Krawczyka (KS AZS AWF).
Wrotkarstwo
Legioniści blisko podium w MP w półmaratonie we wrotkarstwie szybkim
2 maj 2022
W niedzielę, 1 maja, w Grodzisku Wielkopolskim odbyły się mistrzostwa Polski we wrotkarstwie szybkim na dystansie półmaratonu (21.097 km). W zawodach wzięli udział zawodnicy sekcji łyżwiarskiej Legii, którzy zdecydowanie częściej rywalizują w sprintach. Legioniści pokazali się z bardzo dobrej strony na znacznie dłuższym dystansie i byli bliscy zajęcia miejsca na podium.
Łyżwiarstwo
Wyniki legionistów w MP w wieloboju
24 sty 2022
W Tomaszowie Mazowieckim odbyły się mistrzostwa Polski w łyżwiarstwie szybkim, w wieloboju i wieloboju sprinterskim. Nasz najlepszy obecnie panczenista, Marek Kania, podobnie jak pozostali uczestnicy Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, wzięli udział tylko w sobotnich startach, w związku z czym nie mieli szans na medale. Marek w pierwszym wyścigu na 500 metrów zajął trzecią lokatę z wynikiem 35.40 sekundy, a na 1000 metrów był czwarty (1:11.80 min.). W klasyfikacji generalnej wieloboju sprinterskiego najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem Legii był brat Marka, Mateusz Kania, który zajął miejsce szóste.
Snooker
Wyniki legionistów na MP
8 sty 2022
Dwaj zawodnicy Legii Warszawa startujący w 30. otwartych mistrzostwach Polski w snookera, które odbyły się w Lublinie, odpadli w fazie grupowej. Zarówno Jakub Makowski, jak i Sebastian Milewski wygrali po jednym z trzech meczów i nie awansowali do 1/8 finału.
Boks
Maciej Jewdokin mistrzem Polski w boksie!
19 lis 2021
W Wałbrzychu odbyły się 92. mistrzostwa Polski seniorów w boksie, w których startowało pięciu pięściarzy naszego klubu. Tytuł mistrza Polski oraz złoty medal MP wywalczył reprezentant Klubu Bokserskiego Legia, Maciej Jewdokin, który okazał się najlepszy w kategorii wagowej do 54 kilogramów. Legionista pokonał w finale 5-0 Damiana Nicponia (Jawor Team Jaworzno), a w półfinale, również 5:0 zwyciężył Kamila Jaworka.
Boks
Trzy medale na MP Seniorów
20 lis 2020
Trzy medale wywalczyli zawodnicy Legii na Mistrzostwach Polski Seniorów w boksie, które odbyły się w Wałczu. Brązowy medal zdobyli Maciej Jewdokin w kategorii wagowej do 52 kilogramów, Kamil Przychodzki w kat. +91kg oraz Anna Olczak w kat. -48kg. W klasyfikacji drużynowej, Legia Fight Club sklasyfikowana została na miejscu szóstym, z kolei KB Legia, na miejscu 27. Gdyby punkty obu legijnych klubów zostały zsumowane, mielibyśmy miejsce czwarte. W klasyfikacji drużynowej za MP kobiet, KB Legia była 15.
Zapasy
Rafał Krajewski mistrzem Polski w st. klasycznym
4 paź 2020
W Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym, w których wystartowało dwóch zawodników naszego klubu. Rafał Krajewski zdobył tytuł mistrza Polski (po raz trzeci z rzędu) w kategorii -130 kilogramów, zaś Salman Khucheev był siódmy w kat. -67 kg. W klasyfikacji drużynowej, Legia uplasowała się na miejscu dziewiątym.
Żeglarstwo
Klepacka mistrzynią Polski w kl. RS:X
19 lip 2020
Zawodniczka żeglarskiej Legii, Zofia Klepacka została dziś po raz kolejny mistrzynią Polski w kl. RS:X. Legionistka wygrywając we wczorajszych wyścigach, zapewniła sobie mistrzowski tytuł w Sopocie. Dzisiaj od rana miały być rozgrywane kolejne wyścigi, ale jako że do godziny 14:00 nie było wiatru, zdecydowano o zakończeniu rywalizacji i utrzymaniu klasyfikacji po trzech sobotnich wyścigach.
Pływanie
Jan Kozakiewicz mistrzem Polski!
23 gru 2019
Zawodnik Legii Warszawa, Jan Kozakiewicz, wywalczył złoty medal pływackich Mistrzostw Polski, które odbyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim. Legionista, wychowanek Gim-u 92 Ursynów, zwyciężył w konkurencji 50 metrów stylem klasycznym, gdzie w finale uzyskał wynik 26,36 sekundy. Tym samym Kozakiewicz ustanowił rekord Polski w tej konkurencji wśród młodzieżowców. Gratulujemy!
Boks
Legioniści powalczą na MP oraz MŚ
21 lis 2019
Sześciu pięściarzy Legii weźmie udział w 90. mistrzostwach Polski w boksie, które w najbliższą niedzielę rozpoczną się w Opolu. Wśród 177 zgłoszonych pięściarzy, sześciu reprezentować będzie Legię: Maciej Jewdokin (-57 kg), Szymon Brząkała (-63 kg), Paweł Rumiński, Paweł Michalik (-75 kg), Lech Fomicki (-81 kg) i Jan Majewski (-91 kg). Walki finałowe odbędą się w piątek, 29 listopada od godziny 16:30 w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Oleskiej 70 w Opolu.
1
2
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl