Kącik Kolekcjonera

Legia to bez wątpienia jeden z najbardziej utytułowanych oraz najbardziej zasłużonych klubów sportowych w Polsce. Przez ponad 100 lat swojego istnienia z klubem związanych były, między innymi jako zawodnicy, działacze i sztab szkoleniowy, tysiące ludzi. W szczytowym okresie w klubie prężnie działało kilkanaście sekcji. Większość z nich odnosiła sukcesy, zarówno w Polsce jak i na arenie międzynarodowej. Z tych wszystkich imprez sportowych pozostawało mnóstwo pamiątek. Niestety większość z nich nie zachowała się do obecnych czasów. Po prostu jeszcze kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu nikt nie przywiązywał zupełnie uwagi do ówczesnych pamiątek związanych z bieżącą działalnością klubu. Na szczęście w Polsce (i nie tylko) jest wielu kolekcjonerów, którzy posiadają wspaniałe zbiory w postaci różnorodnych pamiątek związanych z historią Legii. Zbiory takie pozwalają ocalić od zapomnienia piękną kartę historii naszego klubu. W tym dziale prezentujemy najróżniejsze i wyjątkowe legijne zbiory: odznaki, plakiety, medale, wydawnictwa, bilety, programy, plakaty, proporczyki, koszulki, naszywki, szaliki, zdjęcia, autografy, wlepki, dokumenty, legitymacje i inne.

Klub Kolekcjonera Legii Warszawa

Powstał pomysł utworzenia Klubu Kolekcjonerów Pamiątek Legii Warszawa. Zgłosili się już nawet pierwsi chętni do wstąpienia. Głównym celem klubu ma być skonsolidowanie środowiska kolekcjonerskiego, które ułatwi to nawiązanie kontaktów między zbieraczami oraz pomoże w rozwiązaniu zagadek z "nierozpoznanymi" pamiątkami Legii.

Jeśli chcesz dołączyć do powstającego Klubu Kolekcjonerów Pamiątek Legii Warszawa, prosimy o kontakt.
Więcej informacji uzyskasz tutaj: Darek.Chojnacki@legionisci.com

Kontakt i współpraca

Kącik kolekcjonera tworzy: Dariusz Chojnacki
Jeśli zbierasz pamiątki dotyczące Legii lub też posiadasz ciekawe informacje na ich temat prosimy o kontakt:
kolekcjonerzy@legionisci.com

Archiwum pubikacji kolekcjonerskich

© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.