Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Klikając "ROZUMIEM" lub ✔, wyrażasz zgodę na stosowanie cookies i innych technologii. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.    ROZUMIEM
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka

Honorowy Klub Dawców Krwi PCK "Krewcy Legioniści"

12 września 2012, z inicjatywy kibiców Legii Warszawa oraz serwisu Legionisci.com, działalność rozpoczął międzyśrodowiskowy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK "KREWCY LEGIONIŚCI". Klub zarejestrowany został przy Oddziale Rejonowym PCK Warszawa - Południe. Członkami-założycielami Klubu zostało 10 osób.

 • Cele i kontakt
 • Głównym celem, jaki stawia przed sobą klub, jest propagowanie idei honorowego oddawania krwi oraz pozyskiwanie nowych krwiodawców pośród sympatyków klubu Legia Warszawa z terenu całej Polski.

  Jeśli honorowo oddajesz krew i chcesz dołączyć do HKDK PCK "Krewcy Legioniści" napisz do nas.
  krewcy@legionisci.com

 • Zarząd klubu
 • Dariusz Chojnacki
  Robert Konopka
  Robert Jaros

Kolejna honorowa zbiórka krwi na Legii odbędzie się w sobotę 28 lipca. Dwa autokary-krwiobusy będą do Waszej dyspozycji od 9:00 do 14:00. - Bardzo prosimy o zarezerwowanie sobie czasu na ten termin i udział w zbiórce. W okresie wakacyjnym krew jest bardzo potrzebna! W imieniu potrzebujących bardzo serdecznie zapraszamy! - apelują Krewcy Legioniści.
12 maja z inicjatywy Oddziału Rejonowego PCK Warszawa – Południe odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń honorowym krwiodawcom. W sali konferencyjnej PGNiG Termika S.A. nie zabrakło członków Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK "Krewcy Legioniści", który zostali licznie nagrodzeni!
Zdjęcia | więcej | 9
W sobotę 3 marca odbyła się na stadionie Legii kolejna honorowa zbiórka krwi organizowana przez Krewkich Legionistów we współpracy ze Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa. Po raz pierwszy na stadionie Legii w akcji wzięły udział 3 autokary-krwiobusy. Mimo mroźnej pogody już pół godziny przed rozpoczęciem akcji pod bramą stadionu oczekiwali pierwsi krwiodawcy. Zbiórka rozpoczęła się tuż przed 9:00.
Fotoreportaż ze zbiórki krwi
Zdjęcia | więcej | 10
Już w najbliższą sobotę od godziny 9 do 14 na stadionie Legii odbędzie się honorowa zbiórka krwi organizowana przez Krewkich Legionistów we współpracy ze Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa. Po raz pierwszy zbiórka będzie prowadzona aż w 3 autokarach-kwiobusach. Serdecznie zapraszamy!
W sobotę 3 marca od godziny 9 do 14 na stadionie Legii odbędzie się honorowa zbiórka krwi organizowana przez Krewkich Legionistów we współpracy ze Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa. Po raz pierwszy zbiórka będzie prowadzona aż w 3 autokarach-kwiobusach. Serdecznie zapraszamy!
Zdjęcia | więcej | 15
Na początku stycznia otrzymaliśmy raport z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie za 2017 rok o dawcach dla klubów Honorowych Dawców Krwi. Miło nam poinformować, iż w ubiegłym roku, aż 636 honorowych krwiodawców oddało krew jako kibice Legii Warszawa (nr 126)! Do oddania zgłosiło się 741 osób, ale nie wszyscy przeszli badania lekarskie. Co jest ogromnie pozytywne, wśród dawców, aż 86 oddało krew po raz pierwszy w życiu.
W ubiegłym miesiącu, kolejny już, piąty kibic Legii zarejestrowany podczas akcji na stadionie Legii został realnym dawcą komórek macierzystych. Dzięki swojej postawie podarował życie 69-letniemu pacjentowi. Dotychczas podczas akcji rejestracji dawców komórek macierzystych na Legii, współorganizowanych przez Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa, Krewkich Legionistów, klubu Legia Warszawa oraz DKMS zarejestrowanych zostało 1431 osób.
W sobotę 7 października odbyła się się na Legii kolejna honorowa zbiórka krwi. Akcja zorganizowana została przez Fundację Krwawy Sport oraz KHDK Krewcy Legioniści. Już około godziny 8:15 pod bramą stadionu pojawili się pierwsi krwiodawcy. Dwa autokary-krwiobusy z RCKiK w Warszawie dotarły tuż po godzinie 8:30. Po rozstawieniu autokarów i przygotowaniu się personelu medycznego piętnaście minut przed 9:00 rozpoczęliśmy akcję.
Video | Zdjęcia | więcej | 3
W sobotę 5 sierpnia po raz kolejny odbyła się na stadionie Legii honorowa zbiórka krwi. Akcja zorganizowana została przez KHDK Krewcy Legioniści i Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa. Tym razem udało nam się rozpocząć zbiórkę trochę wcześniej i już o 8:50 pierwsi krwiodawcy rozpoczęli proces rejestracji.
Fotoreportaż z akcji - 30 zdjęć
Zdjęcia | więcej | 2
Serdecznie zapraszamy w sobotę 5 sierpnia na kolejną honorową zbiórkę krwi na stadionie Legii Warszawa. Akcja organizowana przez KHDK Krewcy Legioniści i Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa będzie trwała od godziny 9:00 do 14:00. Na krwiodawców będą czekały dwa autokary – krwiobusy z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.
Serdecznie zapraszamy w sobotę 5 sierpnia na kolejną honorową zbiórkę krwi na stadionie Legii Warszawa. Akcja organizowana przez KHDK Krewcy Legioniści i Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa będzie trwała od godziny 9:00 do 14:00. Na krwiodawców będą czekały dwa autokary – krwiobusy z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Aby skrócić czas oczekiwania na oddanie krwi, RCKiK zgodziło się oddelegować na naszą zbiórkę dodatkowego lekarza do badań potencjalnych dawców krwi.
Zdjęcia | więcej | 3
W najbliższą sobotę 22 kwietnia w godzinach 9-14 w Górze Kalwarii odbędzie się honorowa zbiórka krwi organizowana przez Legijną Górę Kalwarię oraz Krewkich Legionistów. Dla każdej osoby która odda krew otrzyma słodki poczęstunek, sok oraz kupony zniżkowe na pizze.
Zdjęcia | więcej | 2
W sobotę odbyła się kolejna już honorowa zbiórka krwi na Legii. Akcja zorganizowana przez KHDK Krewcy Legioniści oraz Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa rozpoczęła się o 9:00 i trwała, z uwagi na duża liczbę krwiodawców, aż do godziny 15:30. Jeszcze przed godziną 9:00 przed bramą stadionu zgromadziło się kilkadziesiąt osób oczekujących na rozpoczęcie zbiórki. Punktualnie o 9:00, równocześnie z rozpoczęciem akcji, przestał padać śnieg a zza chmur zaczęło wyglądać słońce.
Fotoreportaż ze zbiórki
Zdjęcia | więcej | 10
W ostatnich tygodniach czwarty kibic Legii zarejestrowany podczas akcji na stadionie został dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych i podarował szansę na nowe życie innej osobie. Dotychczas Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa, Krewcy Legioniści oraz klub wspólnie z DKMS przeprowadzili 4 akcje rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych. Podczas tych akcji na stadionie Legii łącznie zarejestrowało się 1060 osób - z czego zdecydowana większość na Żylecie!
W sobotę odbyła się uroczystość z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa. Coroczna impreza została zorganizowana przez Oddział Rejonowy PCK Warszawa – Południe. Na spotkaniu obecni byli krwiodawcy - członkowie kilkunastu Klubów Honorowych Dawców Krwi z Warszawy i okolic. Wśród gości największą grupę stanowili klubowicze KHDK Krewcy Legioniści.
W sobotę z okazji Dni Węgrowa odbyła się honorowa zbiórka krwi. Akcja na Rynku Mariackim w Węgrowie zorganizowana została przez KHDK Krewcy Legioniści oraz Węgrowskich Legionistów. Krew pobierana była w jednym autokarze-krwiobusie z RCKiK w Warszawie. Do oddania krwi na honorowej zbiórce zgłosiło się 50 osób a krew oddało 35 osób. Pozostałe osoby nie przeszły badań lekarskich.
W sobotę na terenie stadionu Legii odbyła się kolejna honorowa zbiórka krwi zorganizowana przez KHDK Krewcy Legioniści i Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa. W dwóch autokarach-krwiobusach z RCKiK w Warszawie od godziny 9:00 rozpoczęto pobieranie krwi. Pierwsi krwiodawcy, jak zawsze, pojawili się pod stadionem już około 8:20. Dzięki uprzejmości klubu każdy krwiodawca oddający krew w sobotniej akcji otrzymał bilet na kolejny ligowy mecz Legii przy ul. Łazienkowskiej.
Fotoreportaż ze zbiórki krwi - 33 zdjęcia
W najbliższą sobotę w godzinach 9-14 na stadionie Legii odbędzie się honorowa zbiórka krwi zorganizowana przez KHDK Krewcy Legioniści i Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa. W tym celu podstawione zostaną dwa autokary-krwiobusy, w których odbywać się będzie pobieranie cennego daru życia. Wszystkich chętnych potencjalnych krwiodawców zapraszamy, zwłaszcza że każdy kto odda krew, otrzyma od klubu darmowy bilet na mecz Legii z Piastem Gliwice!
Kolejna honorowa zbiórka krwi na stadionie Legii odbędzie się w sobotę 30 lipca z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W akcji trwającej od godziny 9:00 do 14:00 będą brały udział dwa autokary-krwiobusy w RCKiK w Warszawie. Honorowa zbiórka krwi organizowana jest przez KHDK Krewcy Legioniści oraz Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa.
Jak co roku z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych na Legii zorganizowana została honorowa zbiórka krwi. Akcję zorganizował KHDK Krewcy Legioniści we współpracy ze Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa i klubem. Nawet niska temperatura nie odstraszyła potencjalnych krwiodawców.
Fotoreportaż z akcji - 25 zdjęć Patrycji B.