Mateusz Wieteska 4
Maik Nawrocki 17
Mattias Johansson 6
Bartosz Slisz 99
59' Ihor Charatin 14
Filip Mladenović 25
92' Josue 27
83' Luquinhas 82
82' Mahir Emreli 11
Cezary Miszta 31
Mateusz Hołownia 3
Yuri Ribeiro 5
59' Lirim Kastrati 7
Andre Martins 8
82' Tomas Pekhart 9
Jurgen Celhaka 16
83' Ernest Muci 20
92' Rafael Lopes 21

W Moskwie zawsze do końca!

Legia Warszawa po emocjonującym spotkaniu pokonała na wyjeździe Spartak Moskwa po golu w doliczonym czasie gry autorstwa Lirima Kastratiego! Pomocnik świetnie odnalazł się w polu karnym i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Fantastyczne rozpoczęcie rywalizacji w fazie grupowej w wykonaniu mistrzów Polski! Przed kilkoma laty, również po bramce zdobytej w doliczonym czasie, legioniści ograli Spartaka 3-2.

Spartak poważnie zagroził już w 6. minucie gry. Quincy Promes znalazł się na lewej stronie boiska skąd płasko dośrodkował w pole karne, a tam o krok od pokonania Artura Boruca był Ezequiel Ponce. Napastnik drużyny gospodarzy na całe szczęście nieczysto trafił jednak w piłkę. Niebawem do głosu doszli podopieczni Czesława Michniewicza. Na pierwsze uderzenie z dystansu zdecydował się Luquinhas, ale było ono zdecydowanie zbyt lekkie, aby zaskoczyć golkipera Spartaka. Pierwszy kwadrans spotkania upłynął szybko i był wyrównany. Brakowało co prawda dogodnych okazji strzeleckich, a walka skupiała się głównie w środku pola.

W 31. minucie Jordan Larsson sprawdził dyspozycję Boruca, kiedy chciał zaskoczyć go mocnym strzałem, z którym doświadczony bramkarz sobie poradził. Z biegiem czasu piłkarze z Moskwy zaczęli zdobywać środek boiska, przez co częściej utrzymywali się przy piłce. Mistrzowie Polski liczyli z kolei na przeprowadzenie zabójczej kontry. Po jednej z nich bliski wyjścia na pozycję sam na sam z Aleksandrem Maksimenką był Mahir Emreli. Podanie do azerskiego napastnika zostało w ostatnim momencie zablokowane przez jednego z obrońców. Warto dodać, że chwilę wcześniej bardzo dobrym przechwytem popisał się Mattias Johansson. Kilka minut przed znów zagroził Spartak. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Samuel Gigot i na całe szczęście futbolówka w bezpiecznej odległości przeleciała obok słupka.

Przez pierwsze 10 minut drugiej połowy gra nieco się zaostrzyła, czego efektem były cztery żółte kartki pokazane przez arbitra. Po niespełna godzinie gry do piłki przed pole karnym przeciwnika dopadł Filip Mladenović. Serb spróbował uderzenia z woleja, które poszybowało jednak wysoko ponad celem. W 66. minucie gospodarze byli o krok od wyjścia na prowadzenie, ale Legię uratowała poprzeczka! Gieorgij Dżykija idealnie zacentrował do zupełnie niepilnowanego Gigota, który głową zmarnował stuprocentową szansę dla swojego zespołu. Był to jednak kolejny dowód na to, że po zmianie stron to Spartak prezentował się lepiej na murawie. W 70. minucie podanie na prawej flance dostał Larsson, który niemal bez zastanowienia huknął w kierunku bliższego słupka. Boruc był jednak na to przygotowany i odbił piłkę poza linię boczną. Chwilę potem znakomita odpowiedź przyjezdnych. Bartosz Slisz świetnym podaniem uruchomił Luquinhasa, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali strzelił zdecydowanie za wysoko. To była jak dotychczas zdecydowanie najlepsza szansa Legii do wyjścia na prowadzenie.

Blisko kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry to legioniści trafili w obramowanie bramki przeciwnika. Wszystko zaczęło się od dobrego przerzutu do wprowadzonego w drugiej połowie Lirima Kastratiego. Ten poradził sobie z atakującym go obrońcą, dośrodkował do niepilnowanego Emreliego, ale niestety ten uderzając głową trafił zaledwie w zewnętrzną część słupka. Gdyby był nieco bardziej precyzyjny, to Maksimienko nie miałby kompletnie nic do powiedzenia. Wkrótce miejsce Emreliego na boisku zajął Tomas Pekhart, natomiast w miejsce Luquinhasa pojawił się Ernest Muci. W doliczonym czasie gry Legia objęła prowadzenie! Świetnie prawą stroną pobiegł Muci, płasko podał w pole karne, gdzie na piłkę już czekał Kastrati. Pomocnik z najbliższej odległości wpakował piłkę do pustej bramki!

Piłkarze są już na murawie
Legia zagra na biało, rywale na czerwono

4' - Niedokładne zagranie do Mladenovicia, ten jeszcze nie zrozumiał się z kolegami
6' - Do strzału składał się Ponce, ale w ostatniej chwili zablokował go Nawrocki
6' - Ponownie dobra interwencja Nawrockiego, który powstrzymał Dżykiję
8' - Ponownie Spartak w ataku, zagranie w pole karne, dogranie Larssona, Jędrzejczyk wybija głową
9' - Rzut rożny dla Legii
10' - Przy piłce Mladenović, nietypowe rozegranie, ale nic z tego nie wyszło
11' - Faulowany Ponce, dośrodkowanie... Boruc spokojnie łapie piłkę
11' - Strzał Luquinhasa z dystansu, broni bramkarz
13' - Legię dopinguje 4 kibiców w barwach
13' - Larsson zablokowany przez Luquinhasa w polu karnym
14' - Ponownie akcja Spartaka, zagrana piłka przeszła w poprzek pola karnego, na szczęście nikt nie przeciął podania
18' - Rzut rożny dla Legii, Mladenović... na krótko, ale niedokładnie
20' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
21' - fot. Legionisci.com
22' - Zobnin długo nie podnosi się z boiska, może będzie konieczna zmiana
23' - Gospodarze wielokrotnie obrażali już Legię okrzykami na dwie trybuny - Legia k...a
24' - Zmiana Spartak: Roman Zobnin Jorrit Hendrix
24' - Boruc wybija piłkę głową poza polem karnym na aut
25' - Faul Emreliego w ataku
28' - Strzał Promesa z ok. 16 m, Boruc obronił
29' - Kolejny strzał Spartaka, tym razem bardzo niecelnie
31' - Kolejny raz na strzał zdecydował się Larsson, dobrą interwencją popisał się Boruc
34' - Slisz próbował przedostać się w pole karne, ale został powstrzymany przez dwóch rywali
34' - Na razie nie doczekaliśmy się zbyt wielu akcji ofensywnych po stronie Legii
35' - Niezły strzał Promesa, na szczęście piłka przeleciała nad poprzeczką
41' - Niecelny strzał Mosesa z kilku metrów. Mogło być groźnie
42' - Rzut rożny dla Spartaka
43' - Gigot uderzył obok bramki
44' - Emreli walczył z Mosesem, faul na legioniście
44' - Rzut wolny, dośrodkowuje Mladenović, do główki skacze Nawrocki, zablokowany
46' - Sędzia doliczył 2 minuty
47' - Kontra Legii, Johansson stracił piłkę
48' - Koniec pierwszej połowy

Do przerwy Legia Warszawa remisuje ze Spartakiem Moskwa 0-0. Zapraszamy na drugą połowę.

47' - Żółta kartka: Samuel Gigot (Spartak)
48' - Zawodnik Spartaka zatrzymał nieprzepisowo Emreliego
50' - Spartak spokojnie rozgrywa piłkę
50' - Żółta kartka: Mateusz Wieteska (Legia)
51' - Wieteska przepychał się z rywalem, ale potem złapał go za ramię i faulował
51' - Rzut wolny zza pola karnego, Promes uderzył w mur
53' - Żółta kartka: Nail Umiarow (Spartak)
53' - Strata Nawrockiego, Spartak w ataku, świetna interwencja Slisza, który był jeszcze faulowany
56' - Żółta kartka: Mattias Johansson (Legia)
56' - Johansson naprawiał błąd kolegi i został ukarany żółtą kartką
59' - Lirim Kastrati szykuje się do wejścia
59' - Zmiana Legia: Ihor Charatin Lirim Kastrati
60' - Akcja Legii, długo rozgrywana piłka, dwa dośrodkowania i kiks Mladenovicia
62' - Bardzo niecelny strzał Mosesa z dystansu
62' - Boruc wychodzi, przewraca się, leży poza polem karnym
63' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Wojciech Dobrzyński / Legionisc
63' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
63' - Ayrton także leży, tymczasem kontra Legii, bramkarz Spartaka wychodzi, popełnił spory błąd, ale udało mu się zażegnać niebezpieczeńsywo
64' - Boruc utyka, ale chyba wszystko jest w porządku, natomiast Ayrton nadal nie podnosi się z boiska
64' - Czekamy na wznowienie gry, Mladenović zacznie z autu
66' - Błąd Boruca w wyprowadzeniu piłki, ta trafia do Larssona w narożniku pola karnego, na szczęście zawodnik Spartaka został zablokowany przez Nawrockiego
67' - Rzut rożny, złe wybicie Nawrockiego, piłka trafia do rywali, Gigot otrzymał świetne podanie na głowę, ale uderzył w spojenie słupka z poprzeczką
68' - Strzał Promesa i znów rzut rożny
68' - Ponownie dobra interwencja Nawrockiego
68' - Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Legia)
69' - Jędrzejczyk w swoim stylu, wyskoczył do piłki i "uwiesił się" na przeciwniku
70' - Rzut rożny, Boruc wybija przed siebie, jeszcze niecelny strzał
70' - Zmiana Spartak: Ayrton Aleksandr Łomowickij
71' - Strzał Larssona, Boruc broni i znów rzut rożny
73' - Świetna sytuacja Luquinhasa! Slisz zagrał prostopadłą piłkę, niestety Luquinhas oddał bardzo niecelny strzał
74' - Pędzi Luquinhas, przewraca się, sędzia nakazuje grać dalej. Wydaje się, że tam był faul
75' - Dobrze teraz Slisz we własnym polu karnym
76' - Johansson przejął piłkę, odegrał do Kastratiego, niestety ten nie zrozumiał się z kolegami
76' - Kastrati faulowany w środkowej strefie
77' - Na spalonym Kastrati
79' - Dobre zagranie Kastratiego na głowę Emreliego, ten jednak z bliskiej odległości przestrzelił. Piłka musnęła jeszcze słupek
80' - fot. Woytek / Legionisci.com fot. Woytek / Legionisci.com
81' - Emreli wpada w pole karne, zablokowany... niestety, nic z tej akcji nie wyszło
81' - Dobra piłka Jędrzejczyka do Emreliego, ale ten nie oddał strzału
82' - Kontra Spartaka, Wieteska starł się z Ponce, nie ma karnego
82' - Zmiana Spartak: Jordan Larsson Aleksandr Sobolew
82' - Zmiana Spartak: Victor Moses Zelimchan Bakajew
83' - Zmiana Legia: Mahir Emreli Tomas Pekhart
83' - Zmiana Legia: Luquinhas Ernest Muci
84' - Dobra interwencja Jędrzejczyka
85' - Pekhart faulowany w środku boiska
85' - Slisz daleko do Pekharta, obrońca popełnił błąd, ale Pekhart się zagapił
86' - Johansson i Umiarow zderzyli się głowami, obaj leżą na boisku
88' - Dobra interwencja Wieteski
88' - Niecelny strzał Hendrixa
89' - Jeszcze ktoś dotknął piłkę i mamy rzut rożny. Bez zagrożenia
89' - Teraz rzut rożny dla Legii
90' - Josue... na krótki słupek i piłka padła łupem gospodarzy
90' - Żółta kartka: Josue (Legia)
91' - Josue ukarany kartką za łapanie rywala za koszulkę
91' - Żółta kartka: Aleksandr Łomowickij (Spartak)
92' - Sędzia doliczył 5 minut
92' - GOOOOOOLLLLLL!!!! Legia Warszawa!!!
92' - Strzelec gola: Lirim Kastrati (Legia)!
93' - GOOOOOOOOL!!!!! Muci popędził lewą stroną, zagrał przed bramkę, a Kastrat z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki!!!!!
93' - Zmiana Legia: Josue Rafael Lopes
94' - Ponownie dobra interwencja Wieteski
95' - Kastrati popędził, strzelił bramkę, ale niestety spalony
96' - Faulowany Mladenović przy własnym polu karnym
97' - Żółta kartka: Zelimchan Bakajew (Spartak)
97' - Koniec meczu!

Legia Warszawa wygrała wyjazdowe spotkanie ze Spartakiem Moskwa 1-0. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje.