REKLAMA

Stadion Legii droższy o 100 milionów!

źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna - Wiadomość archiwalna

Dzisiaj otworzono oferty na budowę nowego stadionu warszawskiej Legii. Do przetargu stanęły cztery konsorcja. Budowę nowoczesnego obiektu dla 31 tys. kibiców najniżej wycenił Polimex-Mostostal - ich oferta opiewa na 450 mln zł. Greckie J&P Avax zażądało 495 mln zł. Konsorcjum pod wodzą Alpine Bau wyceniło stadion na 560,5 mln, a Hochtief na 621,6 mln zł.
Najniższa oferta jest o ponad 100 mln zł droższa niż szacunki ratusza. Na inwestycję miasto przeznaczyło kwotę 332 mln zł.

Dyrektor miejskiego biura sportu Wiesław Wilczyński jest połowicznie usatysfakcjonowany. - Jest wzrost cen, ale nie tak duży, jak w przypadku innych przetargów - powiedział po otworzeniu ofert.

Decyzja o zwiększeniu środków na budowę stadionu należy teraz do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Zostanie podjęta tak szybko, jak to będzie możliwe.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.