Grali przyjaciele

Fumen - Wiadomość archiwalna

Trzeba przyznać, że miniony weekend dla naszych przyjaciół był niezwykle udany. Olimpia, Zagłębie oraz Pogoń zgodnie wygrały swe ligowe spotkanie. Najwięcej bramek padło w Szczecinie, gdzie „Portowcy” rozprawili się z Zawiszą Bydgoszcz aż 3-0.
III liga: Sparta Augustów 0-2 Olimpia Elbląg
Po rozgromieniu lokalnej Concordii w 2. kolejce elblążanie wygrali w Augustowie. Do przerwy z wyniku cieszyli się gracze Olimpii, którzy w 40. minucie za sprawą Piotra Trafarskiego prowadzili 1-0. Po zmianie stron drugą bramkę dołożył Wojciech Kitowski i nasi przyjaciele mogli spokojnie kontrolować przebieg spotkania.
Wygrana 2-0 umocniła naszych przyjaciół na fotelu lidera.

II liga: Polonia Słubice 0-1 Zagłębie Sosnowiec
Zaledwie 250 widzów (w tym 40 z Sosnowca) oglądało wygraną Zagłębia. Pierwsza odsłona nie przyniosła bramek, choć obie strony stworzyły dogodne ku temu okazje. Jak się później okazało, jedyny gol padł w 63. minucie. Uderzeniem w długi róg komplet punktów naszym przyjaciołom zapewnił Adrian Pajączkowski.
Po czterech spotkaniach Zagłębie zajmuje 10. miejsce.

II liga: Pogoń Szczecin 3-0 Zawisza Bydgoszcz
Do ciekawej potyczki doszło w Szczecinie, gdzie Pogoń podejmowała Zawiszę. Niespełna 5000 widzów (w tym 375 z Bydgoszczy) oglądało ładne spotkanie. Co prawda pierwsze 45 minut nie przyniosły bramek, ale co się odwlecze… Szybko zdobyte dwie bramki autorstwa Marka Kowala w 49. i 51. minucie uspokoiły szeregi „Portowców”. Przyjezdnych w doliczonym czasie gry dobił Marcin Woźniak.
Tym samym Pogoń awansowała na 9. lokatę i ma o jeden punkt więcej od wspomnianego Zagłębia Sosnowiec.