Grali przyjaciele

Fumen, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Ze zmiennym szczęściem grali nasi krajowi przyjaciele. Kolejny raz powody do radości mieli fani w Elblągu. Niedosyt mogą czuć kibice Zagłębia Sosnowiec. Natomiast kolejną gorycz porażki musieli przełknąć sympatycy "Portowców". Udany powrót do Eredivisie zaliczyli gracze Den Haag, którzy strzelili 5 bramek w Rotterdamie! Komplet punktów uciekł sprzed nosa "Starej Damie" tuż przed końcem meczu.
II liga: Nielba Wągrowiec 0-0 Zagłębie Sosnowiec
Nudne spotkanie oglądali kibice w Wągrowcu. W dotychczasowych trzech meczach na obiekcie Nielby padło 18 bramek. Tym razem żadna ze stron nie wpakowała piłki do siatki. Dla Zagłębia było to trzecie wyjazdowe spotkanie bez porażki i bez straty gola.
Po sześciu meczach sosnowiczanie zajmują 13. miejsce.

III liga: Olimpia Elbląg 2-0 Warmia Grajewo
Nasi przyjaciele z Elbląga nie zwalniają tempa. W 5. kolejce Olimpia nie dała szans Warmii odnosząc piąte zwycięstwo w sezonie. Komplet punktów został u gospodarzy dzięki trafieniom Krzysztofa Biegańskiego oraz Piotra Trafarskiego.
Po pięciu kolejkach Olimpia jest liderem w swej lidze w dwoma punktami przewagi nad MKS-em Mielnik.

II liga: Pogoń Szczecin 1-2 Miedź Legnica
Słabo spisująca się na wyjazdach Miedź wygrała wczoraj w Szczecinie. Spotkanie dobrze zaczęło się dla przyjezdnych, którzy w 17. minucie objęli prowadzenie. Jednak po chwili do remisu z karnego doprowadził Marek Kowal. Rezultat remisowy utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron Marcin Garuch pokonał bramkarza Pogoni. Wynik spotkania już nie uległ zmianie i komplet punktów pojechał do Legnicy.
Po sześciu meczach "Portowcy" zajmują 12. miejsce tuż przed... Zagłębiem Sosnowiec.

Eredivisie: Sparta Rotterdam 2-5 Den Haag
Udany powrót Den Haag do elity! Nasi przyjaciele rozgromili na wyjeździe Spartę aż 5-2. Jednak początek spotkania należał do gospodarzy, którzy już w 4. minucie objęli prowadzenie. Radość nie trwała długo. Gospodarzy zaczął gnębić Csaba Horváth i po kwadransie gry był remis. Do przerwy trafiali jeszcze Yuri Cornelisse oraz Richard Knopper co pozwoliło ekipie z Hagi schodzić do szatni w dobrych nastrojach. W drugiej połowie po niespełna kwadransie z boiska Aleksandar Rankovic, ale Sparta nie potrafiła w pełni wykorzystać przewagi. Owszem, zrobiło się po chwili 3-2 dla Den Haag, ale finisz należał do naszych przyjaciół. Ponownie Richard Knopper oraz Fabio Caracciolo załatwili sprawę. Na tablicy 5-2 i komplet punktów dla drużyny z Hagi.
Po 1. kolejce "Bociany" zajmują 3. miejsce. Oby tak dalej!

Serie A: Fiorentina 1-1 Juventus Turyn
Od remisu rozpoczęli sezon piłkarze Juventusu. Jednak nim kibice doczekali się na pierwsze trafienie, piłkarze obu ekip obejrzeli kilka żółtych kartek. Przed przerwą do siatki trafił Pavel Nedved. Gdy wydawało się, że wynikiem 1-0 zakończy się to spotkanie... Najpierw w 84. minucie gospodarze stracili jednego gracza, żeby po chwili... wyrównać! Gilardino uratował remis Fiorentinie.