Radość reprezentantów po golu Michała Żewłakowa - fot. turi

Reprezentacja: Polska 1-1 Słowenia

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Reprezentacja Polski zremisowała 1-1 w pierwszym meczu eliminacyjnym do mistrzostw świata 2010. Obydwie bramki padły przed przerwą. W 17. minucie Michał Żewłakow trafieniem z rzutu karnego dał Polakom prowadzenie. Słoweńcy wyrównali w 35. minucie. Strzelcem bramki był Zlatko Dedić. 73 minuty na boisku przebywał jedyny powołany legionista, Roger Guerreiro.
Polska 1-1 (1-1) Słowenia
1-0 - 17 min. Michał Żewłakow (k)
1-1 - 35 min. Dedić

Skład Polski: Fabiański - Wasilewski, Bosacki (51' Jop), Michał Żewłakow, Kowalczyk, Błaszczykowski, Lewandowski, Murawski (46' Bandrowski), Roger (73' Marek Saganowski), Krzynówek, Piszczek

Skład Słowenii: Handanović - Ilić, Suler, Cesar, Brecko, Sisić, Komac (86' Zlogar), Koren, Kirm (72' Birsa), Novaković, Dedić (90' Matić)

żółte kartki: Kowalczyk, Saganowski - Dedić, Koren, Komac, Brecko

widzów: 9000

Fotoreportaż z meczu - 90 zdjęć turi

W drugim meczu grupy 3 eliminacji MŚ 2010 reprezentacja Słowacji pokonała 2-1 Irlandię Północną. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie, a ich strzelcami byli Słowacy. Jedyny gol dla Irlandii to bowiem samobójcze trafienie Duricy. Na boisku nie pojawił się powołany do kadry Słowacji Jan Mucha.

Słowacja 2-1 Irlandia Północna
1-0 - 46 min. Skrtel
2-0 - 70 min. Hamsik
2-1 - 81 min. Durica 81 (s)

Skład Słowacji: Senecky, Pekarik, Skrtel, Petras, Durica, Sapara, Karhan (75' Zabavnik), Hamsik, Kozak, Vittek (84' Mintal), Jakubko (59' Svento)

Skład Irlandii: Taylor, Gillespie (52' Feeney), Baird (78' Shiels), Craigan, McCartney, Evans, Clingan, Davis, Paterson (67' Brunt), Healy, Hughes

żółte kartki: Hamsik - Gillespie, Evans