Od lewej stoją Krzysztof Bartosiewicz, Piotrek Gadomski, Tomek Olfans, Wojtek Lutkowski, poniżej kapitan drużyny Artur Bochenek - fot. Legia LIVE!

Tenis: Legia mistrzem, pokonaliśmy Arkę

bochen/t., źródło: własne - Wiadomość archiwalna

"Mistrzem Polski jest Legia, Legia najlepsza jest..." - tak śpiewali wczoraj wieczorem tenisiści warszawskiej Legii na kończących się finałach drużynowych mistrzostw Polski do lat 18. W dramatycznej końcówce i po szalenie wyrównanym meczu Legia Warszawa w finale tej najbardziej prestiżowej imprezy w kategorii juniorów pokonała naszego odwiecznego rywala - Arkę Gdynia. W pierwszym finałowym meczu, który rozpoczął się o godzinie 9, nasi "pewniacy", czyli debel Piotr Gadomski - Wojtek Lutkowski po zaciętym meczu ulegli w super tie-breaku pierwszemu deblowi Arki.
W tej sytuacji, znając dalszy rozkład pojedynków, wszyscy zgromadzeni na bydgoskich kortach powoli zbierali się do składania gratulacji Arkowcom.

Jak wielkie było ich zdziwienie, gdy nasz drugi debel z Krzysztofem Bartosiewiczem i mieszkającym w Opolu, lecz mającym od zawsze Legię w sercu Tomaszem Olfansem, bez większych problemów w dwóch setach rozprawił się z drugim deblem gdynian. W tej sytuacji to Legia teoretycznie była bliżej mistrzostwa, ale o wszystkim miały zadecydować cztery mecze singlowe.

W pierwszym legionista Piotrek Gadomski pokonał Mariusza Jóźwickiego po długiej walce 2-1 w setach. Ten wynik mimo wszystko był również sukcesem Arki, ponieważ w przypadku remisu po wszystkich meczach, liczą się zdobyte sety. Ten jeden stracony przez Piotra w teoretycznych rozrachunkach niwelował przewagę Legii.

Wtedy na kort do drugiego pojedynku singlowego wszedł nasz legionista z Opola Tomek Olfans i ku zaskoczeniu wszystkich wygrał pierwszego seta. Niestety w pozostałych dwóch nie sprostał już wyżej sklasyfikowanemu zawodnikowi Arki, Szymonowi Tatarczykowi. Do tej chwili wynik w meczu był remisowy 2-2 z małą przewagą seta po stronie legionistów.

Na ostatnie dwa decydujące mecze, równolegle na dwóch kortach weszli legionista Krzysztof Bartosiewicz z zawodnikiem Arki Pawłem Poziomskim, oraz nasz Wojtek Lutkowski z Kamilem Nowakiem. Tenisowa "wojna" zdawała się nie mieć końca. Krzysiek przegrał swój pojedynek w dwóch setach i nagle zrobiło się 3-2 dla Arki. Jednak tuż przed godziną 21 na kortach w Bydgoszczy, rozległ się chóralny okrzyk "Leeegia!". Był to szał radości po zakończonym pojedynku Wojtka, który wygrał bez straty seta i to był wynik dający Legii tytuł. 3-3 w meczach, ale ten set wygrany przez Tomka Olfansa z pewniakiem Arki dał nam w tej sytuacji radość.

Od tej chwili już nikt nie miał wątpliwości kto w tym roku zdobył drużynowe mistrzostwo Polski juniorów - Legia Warszawa!

Legia mistrzem Polski! - fot. Legia LIVE!