Grali przyjaciele

Fumen - Wiadomość archiwalna

Bardzo dobrze radzili sobie przyjaciele Legii w ten weekend. Wygrali piłkarze Den Haag, Pogoni i Olimpii. Cenny punkt na trudnym terenie w Bydgoszczy zdobyło Zagłębie. Porażką zakończyło się wyjazdowe spotkanie Juventusu.
Eredivisie: Den Haag 2-0 FC Volendam
12 tysięcy widzów oglądało piątkowe zwycięstwo gospodarzy. Pierwsza połowa nie przyniosła bramek. Na otwierające wynik trafienie kibice musieli czekać do 60. minuty. Świeżo wprowadzony na murawę Hursut Meric zagrał do Lexa Immersa i ten dał prowadzenie naszym przyjaciołom. Gospodarze dobili przyjezdnych na kilka minut przed końcem spotkania. Wówczas ponownie w roli głównej wystąpiła wspomniana dwójka, z tą różnicą, że tym razem to Immers zaliczył asystę przy golu Merica.
Po 6. kolejkach Den Haag ma na koncie 10 punktów.

III liga: Olimpia Elbląg 6–0 MKS Mielnik
Kolejny pogrom w Elblągu! Tym razem z bagażem sześciu bramek wyjechała ekipa z Mielnika. Katami rywali okazali się Piotr Trafarski (strzelec hattricka), Anton Kołosow (zdobywca dwóch bramek) oraz Wojciech Kitowski (jeden gol).
Po 12. kolejkach Olimpia z 32 punktami oraz bilansem bramek 44-3 pewnie przewodzi w swej lidze.

II liga: Pogoń Szczecin 4-2 Lechia Zielona Góra
Trzecie zwycięstwo z rzędu zanotowali „Portowcy”. Tym razem sposobu na naszych przyjaciół nie znalazła drużyna z Zielonej Góry. Zaczęło się od trafienia Tomasza Parzego. Jednak do przerwy było 1-1 za sprawą wyrównującej bramki przyjezdnych. W drugiej odsłonie gospodarze szybko rozpoczęli punktowanie rywala i na nieco ponad kwadrans przed końcem potyczki na tablicy było 4-1 dla Pogoni. Goście zdołali jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki.

II liga: Zawisza Bydgoszcz 0-0 Zagłębie Sosnowiec
Bez bramek w Bydgoszczy. Dla Macieja Gostomskiego był to kolejny mecz z zachowaniem czystego konta, ale dla sosnowiczan to kolejny mecz na wyjeździe bez zwycięstwa.
Po 16. kolejkach Zagłębie wywalczyło 24 punkty i plasuje się za Pogonią, która ma o 2 „oczka” więcej.

Serie A: Napoli 2–1 Juventus Turyn
Drugiej porażki z rzędu w lidze włoskiej doznał Juventus Turyn. W prawdzie goście objęli prowadzenie w 61. minucie po strzale Amauriego, jednak już trzy minuty później wyrównał Hamsik. Zwycięstwo Napoli dał w 80. minucie spotkania Lavezzi. Po siedmiu meczach "Juve" ma na swoim koncie tylko 9 punktów - Napoli zgromadziło już 14.