REKLAMA

Piłkarze i dziennikarze odwiedzili budowę

Woytek - Wiadomość archiwalna

W środę odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez KP Legia i Polimex-Mostostal. Przed jej rozpoczęciem zaproszono dziennikarzy na spacer po terenie budowy nowego stadionu Legii. "Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Do 20 grudnia zakończymy rozbiórkę trzech trybun. Nie planujemy żadnych przerw w budowie" - mówił kierownik budowy Henryk Przybysz. Tak jak informowaliśmy wcześniej - jako pierwszy został zrównany z ziemią sektor gości. W przyszłym tygodniu mają rozpocząć się tam prace fundamentowe pod zbiorniki retencyjne. Z dnia na dzień coraz niższa jest trybuna otwarta, ponieważ ciężarówki non stop wywożą ziemię. Ponadto trwają prace przy dawnych basenach.

Fotoreportaż z budowy stadionu - 21 zdjęć turi

Na budowie pojawiło się też kilku piłkarzy stołecznego klubu. Tomasz Kiełbowicz, Aleksandar Vuković i Jacek Magiera ubrani w kamizelki i kaski zasiedli w koparkach, ciężarówkach i pozowali do zdjęć.

"Czuję ogromną dumę, że mogę kierować budową stadionu Legii. Jest to mój pierwszy stadion. Cieszę się, że będzie służył warszawiakom" - mówił Henryk Przybysz. Na konferencji prasowej klub poinformował również o uruchomieniu na stronie stadion.legia.com obrazu on-line z kamer monitoringowych pokazujących przebieg prac.


Harmonogram budowy:
Pierwszy etap realizacji - 18 miesięcy
- rozbiórka trybun - północna, południowa, wschodnia oraz obiekty towarzyszące
- wykonanie instalacji
- wykonanie i oddanie do użytku nowych trybun: wschodniej, północnej i południowej wraz z zadaszeniem
- wykonanie jednego boiska treningowego

Drugi etap realizacji - 8 miesięcy
- wyburzenie trybuny zachodniej z pozostawieniem ściany zabytkowej
- wykonanie i oddanie do użytku trybuny zachodniej wraz z zadaszeniem
- wykonanie drugiego boiska treningowego
- przesunięcie boiska głównego o 1,5 m


Fotoreportaż z budowy stadionu - 21 zdjęć turi

fot. turi
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.