REKLAMA
REKLAMA

Trzech legionistów w jedenastce rundy

Fumen - Wiadomość archiwalna

Gala tygodnika "Piłka Nożna" przeszła już do historii. Teraz sześciu dziennikarzy wspomnianego periodyku dokonało wyboru jedenastki rundy jesiennej. W gronie najlepszych jesieni, tak jak przed rokiem, znalazło się trzech legionistów - Jan Mucha, Jakub Wawrzyniak oraz Inaki Astiz. W ekipie dublerów na środku pomocy doceniono Macieja Iwańskiego, a w ataku Takesure'a Chinyamę.
Bramkarze
Podobnie jak minionym sezonie najlepszy zdaniem ekspertów okazał się Jan Mucha. Słowacki bramkarz solidnie prezentował się na murawie niejednokrotnie ratując stołeczną jedenastkę od porażek. W efekcie plecy Muchy w rankingu oglądają dwaj poloniści - Sebastian Przyrowski zza miedzy oraz Michal Pesković z Bytomia.

Obrońcy
Na prawym skrzydle znalazł się Radek Mynar. Jednak na 4. miejscu znalazł się Jakub Rzeźniczak, a tuż przed nim bliski przejścia do Legii Tomasz Jarzębowski.
Duet środkowych obrońców w zestawieniu tygodnika pełnią Inaki Astiz i ponownie Manuel Arboleda. Z kolei Dickson Choto musiał uznać wyższość Tomasza Jodłowca oraz Clebera i tym samym nie załapał się nawet do jedenastki dubleró.
Lewe skrzydło w obronie należy do wspomnianego Jakuba Wawrzyniaka.

Pomocnicy
Linia pomocy jest silnie obsadzona przez podopiecznych Franciszka Smudy. Na prawej stronie piątego Miroslava Radovicia wyprzedził m.in. Sławomir Peszko. Serbskiego pomocnika wyprzedził również potencjalny następca... lewoskrzydłowego Edsona, Krzysztof Ostrowski.
Środek pomocy to Semir Stilić z Lecha oraz Łukasz Garguła. Zdaniem ekspertów do roli dublerów idealnie nadają się trzeci Maciej Iwański oraz Rafał Murawski. Najlepszy legionista na Euro 2008 Roger Guerrerio uplasował się na 10. miejscu na równi m.in. z Rafałem Grzybem (Polonia Bytom) oraz Bartoszem Ławą (Arka).
Na lewą pomoc wybrano Janusza Gancarczyka ze Śląska Wrocław. Legionistów szukać na próżno.

Napastnicy
Wydawać by się mogło, że duet snajperów powinni tworzyć strzelcy 24 bramek jesienią, czyli Paweł Brożek ze wspomnianym "Tejkszurem". Niestety, dziennikarze "Piłki Nożnej" nieco wyżej ocenili umiejętności Roberta Lewandowskiego. Kolejnych napastników z Łazienkowskiej na próżno szukać.

Jedenastka jesieni wg tygodnika "Piłka Nożna"
Jan Mucha - Jakub Wawrzyniak, Manuel Arboleda, Inaki Astiz, Radek Mynar - Janusz Gancarczyk, Semir Stilić, Łukasz Garguła, Sławomir Peszko - Robert Lewandowski, Paweł Brożek

Jedenastka dublerów
Sebastian Przyrowski - Ivan Djurdjević, Cleber, Tomasz Jodłowiec, Grzegorz Wojtkowiak - Jakub Wilk, Maciej Iwański, Rafał Murawski, Krzysztof Ostrowski - Filip Ivanovski, Takesure Chinyama

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.