Roger zdobył kolejnego gola w reprezentacji Polski - fot. turi

Polska 1-0 Walia

Woytek, źródło: własne/90minut.pl - Wiadomość archiwalna

Reprezentacja Polski pokonała w towarzyskim meczu drużynę Walii 1-0. Jedyną bramkę w 80. minucie zdobył legionista Roger Guerreiro pięknym lobem zza pola karnego. Roger był jedynym legionistą powołanym na to spotkanie, wcześniej ze zgrupowania reprezentacji powrócił Jakub Rzeźniczak. Teraz Roger dołączy do swoich klubowych kolegów przebywających w Niemczech.
Wcześniej zdecydowanie bliżsi objęcia prowadzenia byli walijczycy, którzy z przebiegu spotkania byli drużyną lepszą. W pierwszej połowie Łukasz Fabiański przegrał jeden z pojedynków sam na sam, ale sytuację w ostatniej chwili wyjaśnił Żewłakow. W 34. minucie Ledley trafił w poprzeczkę naszej bramki. Rywale Polaków mieli jeszcze parę niezłych okazji, ale podopiecznym Leo Beenhakkera dopisywało szczęście.

W końcówce biało-czerwoni przeprowadzili parę składnych akcji. Najpierw silnym strzałem z dystansu popisał się Mariusz Lewandowski, a golkiper Walii z trudem wybił piłkę na róg, ale parę minut później był bezradny. Ze wspaniałym strzałem Rogera lewą nogą mało który bramkarz byłby w stanie sobie poradzic. Futbolówka wylądowała między wyciągniętą ręką Myhilla a poprzeczką i tym samym Polacy zupełnie niespodziewanie objęli prowadzenie, którego nie oddali przez ostatnich 10 minut.

Polska 1-0 (0-0) Walia
1-0 - 80 min. Roger Guerreiro

Skład Polski: 1. Łukasz Fabiański (46' 12. Artur Boruc) - 13. Marcin Wasilewski, 5. Dariusz Dudka, 4. Michał Żewłakow, 3. Jakub Wawrzyniak - 9. Rafał Boguski (46' 17. Wojciech Łobodziński), 18. Mariusz Lewandowski, 10. Rafał Murawski (75' 19. Łukasz Trałka), 15. Łukasz Garguła (46' 6. Roger), 8. Jacek Krzynówek (46' 7. Euzebiusz Smolarek) - 4. Robert Lewandowski (62' 11. Paweł Brożek).

Walia: 1. Wayne Robert Hennessey (46' 12. Glyn Oliver "Boaz" Myhill) - 2. Christopher Ross Gunter, 4. Samuel Ricketts, 5. Ashley Errol Williams, 6. Lewin John Nyatanga, 3. Gareth Frank Bale - 9. David Alexander Edwards, 7. Jack David Collison (46' 16. Aaron James Ramsey), 8. Craig Douglas Bellamy (46' 20. David Rhys George Best Cotterill), 11. Joseph Christopher Ledley (46' 14. Carl Neil Fletcher) - 10. Chedwyn Michael Evans (46' 19. Samuel Michael Vokes).

żółte kartki: Roger Guerreiro - Carl Neil Fletcher, David Rhys George Best Cotterill