Południowo-zachodni narożnik stadionu - fot. Woytek
REKLAMA

Stadion: Trzy żurawie już pracują

Woytek - Wiadomość archiwalna

Od piątku na placu budowy przy Łazienkowskiej pełną parą pracują już trzy wysokie żurawie. Trzeci został ustawiony w południowo-wschodnim narożniku obiektu. Na wszystkich trzech trybunach trwają prace zbrojeniowe, przybywają też kolejne pionowe słupy.

Jak informuje Życie Warszawy rozwiązany został także problem transformatora, którego firma budująca stadion nie mogła wybrzuć, ponieważ potrzebna była zgoda RWE Polska.

Fotoreportaż z budowy - 15 zdjęć Woytka"Problem pojawił się kilka tygodni temu. Pierwotnie przesunięcia stacji nie było w planach, ale okazało się ono niezbędne. Jednak przez ten czas nie było zgody RWE na rozbiórkę starej stacji, co mogło opóźnić budowę nowego obiektu" – tłumaczy Paweł Szymaniak, dyrektor Biura Komunikacji i Promocji Polimeksu Mostostal, firmy budującej stadion.

Ostatecznie udało się otrzymać pozwolenie i w kilka dni budynek stojący od strony ul. Łazienkowskiej przestanie istnieć.

Cała budowa przebiega sprawnie i bez zakłóceń, a dzięki łagodnej zimie nawet w niektórych elementach wyprzedza harmonogram.
Fotoreportaż z budowy - 15 zdjęć WoytkaBudynek transformatora stojący za koparką przestał już być problemem - fot. Woytek


Jeden z trzech wysokich żurawi na budowie - fot. Woytek
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.