Irlandia Płn. 3-2 Polska

Woytek - Wiadomość archiwalna

Po 45-ciu minutach reprezentacja Polski remisowała w Belfaście z Irlandią Północną 1-1. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, a wyrównującą bramkę strzelił w 27. minucie Ireneusz Jeleń. Tuż po zmianie stron Irlandia ponownie objęła prowadzenie, a później fatalny błąd popełnił Artur Boruc, który skiksował przy podaniu od Żewłakowa i zrobiło się 1-3. Ostatecznie Irlandczycy wygrali 3-2, bo rozmiary porażki biało-czerwonych zmniejszył Marek Saganowski w 91. minucie.

Irlandia Północna 3-2 (1-1) Polska
1-0 - 10 min. Warren Feeney
1-1 - 27 min. Ireneusz Jeleń
2-1 - 47 min. Jonathan Grant Evans
3-1 - 61 min. Michał Żewłakow (samobójcza)
3-2 - 91 min. Marek Saganowski

Irlandia Północna: Maik Stefan Taylor - Gareth McAuley, Stephen James Craigan, Aaron William Hughes, Jonathan Grant Evans - Damien Michael Johnson, Sammy Clingan, Grant Samuel McCann, Christopher Brunt - David Jonathan Healy (90' Andrew Little), Warren Feeney (84' Christopher Patrick Baird)

Polska: Artur Boruc - Marcin Wasilewski, Dariusz Dudka, Michał Żewłakow (65' Bartosz Bosacki), Jakub Wawrzyniak - Robert Lewandowski, Mariusz Lewandowski, Tomasz Bandrowski (60' Jakub Błaszczykowski), Roger Guerreiro, Jacek Krzynówek - Ireneusz Jeleń (71' Marek Saganowski)