Jacek Krzynówek w polu karnym San Marino - fot. turi

El. MŚ 2010: Polska 10-0 San Marino

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Reprezentacja Polski, w rozgrywanym w środę w Kielcach spotkaniu w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2010, rozgromiła San Marino aż 10-0. Polacy do przerwy prowadzili już 4-0, po dwóch bramkach Rafała Boguskiego oraz po jednej Ebiego Smolarka i Roberta Lewandowskiego. Pierwsze trafienie dla Polaków miało miejsce już w 25. sekundzie meczu. Na kolejne trzy nie trzeba było długo czekać. Po przerwie Polacy dołożyli jeszcze 6 goli. Do siatki rywala trafiali: trzykrotnie Smolarek oraz po razie Ireneusz Jeleń, Mariusz Lewandowski i Marek Saganowski. Wynik meczu mógł być jeszcze wyższy, ale sędzia uznał, że bramki Łukasza Sosina i Ebiego Smolarka zostały strzelone z pozycji spalonej. Nie zmienia to jednak faktu, że 10-0 to najwyższa w historii wygrana reprezentacji Polski.

Polska 10-0 (4-0) San Marino
1-0 - 1 min. Rafał Boguski
2-0 - 18 min. Euzebiusz Smolarek
3-0 - 27 min. Rafał Boguski
4-0 - 43 min. Robert Lewandowski
5-0 - 51 min. Ireneusz Jeleń
6-0 - 60 min. Euzebiusz Smolarek
7-0 - 63 min. Mariusz Lewandowski