REKLAMA
REKLAMA

ITI pozywa Jarosława Kaczyńskiego

źródło: ITI/tvn24.pl - Wiadomość archiwalna

Grupa ITI złożyła pozew przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu o naruszenie dóbr osobistych w związku z jego działaniami dyskredytującymi firmę - poinformował ITI w komunikacie. Chodzi o wypowiedź prezesa PiS, w których sugeruje on, że Grupa ITI otrzymała od władz stolicy pieniądze na budowę stadionu Legii Warszawa.

Wniosek Grupy ITI w sprawie cywilnej o naruszenie dóbr osobistych przez Jarosława Kaczyńskiego trafił w poniedziałek do Sądu Okręgowego w Warszawie.

- Zostaliśmy zmuszeni do wystąpienia na drogę prawną w celu ochrony naszego dobrego imienia. Początkowo pojawiające się nieprawdziwe informacje na temat budowanego przez Miasto st. Warszawa stadionu przy ulicy Łazienkowskiej, którego dzierżawcą jest należąca do Grupy ITI Legia Warszawa, były przez nas traktowane jako przejaw niewiedzy czy zacietrzewienia w dyskusjach politycznych. Jednakże skala i częstotliwość powtarzanych kłamstw oburza i dowodzi, że jest to efekt zamierzonych działań, prowadzonych przez polityków Prawa i Sprawiedliwości. Ataki te, będące częścią bezpardonowej walki politycznej, mają na celu wprowadzenie w błąd opinii publicznej oraz zakwestionowanie, poprzez rozpowszechniane kłamstwa, wiarygodności Grupy ITI jak i spółek wchodzących w jej skład. A na to z uwagi na prowadzoną działalność wymagającą niezachwianej wiarygodności i zaufania publicznego, nie możemy się godzić – powiedział prezes zarządu ITI Wojciech Kostrzewa.

Co powiedział prezes PiS?

Jarosław Kaczyński na na konferencji prasowej 1 kwietnia zasugerował, że Grupa ITI otrzymuje od stołecznego ratusza rządzonego przez Platformę specjalne dotacje na swoje inwestycje.

- Zdumiewająca rzecz, że pan Donald Tusk, nie skłania pani Gronkiewicz-Waltz, żeby odebrała te pół miliarda, które ITI otrzymuje na stadion. Poza tym, te dwa stadiony (Narodowy i Legii - red.) są od siebie oddalone o 3,8 tys. metrów i ten drugi nie jest specjalnie potrzebny - powiedział prezes PiS.

Fakty ITI

Zarząd ITI odpiera te zarzuty. Wyjaśnia, że nie otrzyma od nikogo w tym także od miasta st. Warszawy żadnych pieniędzy, gdyż przetarg na budowę stadionu przy ul. Łazienkowskiej wygrała firma Polimex-Mostostal i to wyłącznie jej zostaną przekazane środki na inwestycję w kwocie 456 mln zł brutto. Ponadto Grupa płaci miastu 3,74 mln zł rocznie przez 20 lat za dzierżawę obiektu.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.