Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
KP Legia wprowadził do sprzedaży pamiątki z herbem z 1957 roku. Na razie oferta nie jest zbyt bogata - fot. legia.com
KP Legia wprowadził do sprzedaży pamiątki z herbem z 1957 roku. Na razie oferta nie jest zbyt bogata - fot. legia.com
Wtorek, 12 maja 2009 r. godz. 15:41

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Kibicowskie inicjatywy: Oficjalne pamiątki i klubowa przeglądarka

Bodziach

Fani kolejnych klubów wprowadzają w młynach selekcję. Ma ona wpłynąć na poprawę dopingu. Ponadto na rynku pojawiły się kolejne napoje energetyzujące skierowane do kibiców poszczególnych klubów. We Wrocławiu promowana jest akcja malowania klubowych graffiti, a w Lubinie otwarto sklep z pamiątkami Zagłębia w centrum handlowym. Ciekawostką jest nabycie praw do produkcji pamiątek przez Stowarzyszenie "Portowcy". Także w Warszawie doszło do przełomu w sprawie produkcji pamiątek. KP Legia wprowadził do sprzedaży kolekcję z herbem z 1957 roku. Na razie jednak oferta jest bardzo uboga. Tymczasem marketingowcy Wisły zadbali o stworzenie specjalnej, wiślackiej edycji przeglądarki internetowej.

W Krakowie trwa zbiórka pieniędzy na ugoszczenie Śląska, a tymczasem na gościnę "Białej Gwiazdy" zbiera Lechia. Zdecydowanie ciekawiej niż do tej pory zapowiada się finał Pucharu Ekstraklasy. Odra zadbała o odpowiednią promocję meczu, a bilety rozchodzą się jak świeże bułeczki.

Pamiątki Legii z herbem
25 kwietnia Klub Piłkarski Legia wprowadził do sprzedaży pamiątki z herbem z 1957 roku. Nie oznacza to jednak zakończenia sprzedaży pamiątek z czarnym herbem, który rzekomo nawiązuje do pierwszego, historycznego herbu Legii. Oferta przygotowana przez legijnych marketingowców jest na razie bardzo uboga w porównaniu z gadżetami z herbem czarnym. W sprzedaży są koszulki w cenie 60 zł, bluza za 130 zł, czapka z daszkiem (25 zł), kubek (25 zł), smycz (10 zł) i dwa rodzaje szalików (30 zł). Już pierwszego dnia sprzedaży dało się słyszeć, że wybór pamiątek jest niewielki, a ponadto zupełnie bez sensu lansowana jest na nich nazwa kolekcji - "Legia Respekt".

Damskie koszulki w Bełchatowie
Fani GKS-u Bełchatów wyprodukowali koszulki przeznaczone dla kibicek bełchatowskiego klubu. Zapisy na koszulki z hasłem "Stadionowe fanatyczki" prowadzono w czasie meczu z Polonią Bytom. Cena jednej sztuki to 40 złotych.

Odra Wodzisław ubarwia finał PE
Finał Pucharu Ekstraklasy będzie wielkim świętem w Wodzisławiu Śląskim. Działacze Odry postanowili przygotować dla kibiców atrakcje. Dwie godziny przed meczem rozpocznie się koncert zespołu Chemical Garage. Ponadto dla dzieci zaplanowano gry i zabawy - zamki dmuchane, karuzele i konkursy związane z malowaniem twarzy w barwach klubowych. Przy okazji finału wydane zostaną okazjonalne pamiątki, a na stoiskach gastronomicznych rozszerzony zostanie asortyment. Przed meczem wystąpi orkiestra oraz zespół mażoretek, a w czasie spotkania kibiców czekać będą konkursy z nagrodami. Finał PE rozegrany zostanie jutro. Już dziś wiadomo, że mecz obejrzy 7 tysięcy kibiców, a przed meczem wejściówek nie będzie już w kasach.

Stalówka zbiera na race
Fani Stali Stalowa Wola zamierzają na meczu z GKS-em Katowice odpalić rekordową liczbę rac na swoim stadionie - 100. Do tej pory najwięcej rac zapłonęło na meczu Stali z Motorem. Jako że dla kibiców ze Stalowej Woli jest to nie lada wydatek, na forum "Stalówki" prowadzone są zapisy. Każdy chętny do 18 maja może zamówić racę w cenie 20 złotych.

Miss kibiców Lecha
Pisałem już o wyborach miss wśród kibicek Pogoni Szczecin. Podobna zabawa już po raz czwarty ruszyła pod koniec kwietnia w Poznaniu. W konkursie mogą wziąć fanki Kolejorza, które ukończyły 16 lat. Wraz z formularzem zgłoszeniowym muszą wysłać przynajmniej jedno swoje zdjęcie wykonane na meczu poznańskiej drużyny. Lechitki czas na zgłoszenia mają do końca października.

Sesja zdjęciowa na placu budowy
Jak zainteresować kibiców budową stadionu? Działacze Lecha uczynili to prezentując sesję zdjęciową grupy Kolejorz Girls na placu budowy przy Bułgarskiej.

Oficjalne pamiątki Pogoni
Stowarzyszenie Kibiców Pogoni Szczecin "Portowcy" podpisało umowę licencyjną na produkcję pamiątek ze Stowarzyszeniem MKS-u, który jest właścicielem praw do herbu i nazwy klubu. Dzięki temu Stowarzyszenie kibiców może produkować pamiątki związane z Pogonią. Od 9 kwietnia w dwóch punktach handlowych na terenie Szczecina pojawiły się pierwsze pamiątki przygotowane przez kibiców dla kibiców. Całkowity zysk z ich sprzedaży Stowarzyszenie "Portowcy" przeznaczy na cele statutowe - organizację opraw, dopingu, wyjazdów i akcji propagujących pozytywny wizerunek kibiców Pogoni.

Opera Wisły
Specjalnie z myślą o fanach krakowskiej Wisły powstała nowa edycja przeglądarki internetowej Opera. Skóra Opery utrzymana jest w barwach klubowych, a także zawiera herb klubowy. Po instalacji Opery, kibice będą mieli wpisane w "ulubionych" adresy wiślackich stron www oraz RSS-y. Wydanie specjalnej edycji Opery zbiegło się w czasie z prezentacją nowej, oficjalnej strony Wisły.

Selekcja w młynie Zagłębia
Fani Zagłębia Sosnowiec postanowili wprowadzić selekcję w młynie. Zamierzeniem akcji jest poprawa dopingu na stadionie Ludowym. Aby zająć miejsce w sosnowieckim młynie trzeba mieć na sobie białą koszulkę, bluzę lub kurtkę i szalik Zagłębia lub zgody. Ponadto do młyna nie będą wpuszczane osoby pod wpływem alkoholu. Obowiązuje również zakaz jedzenia słonecznika, bawienia się komórkami i zarzucania piosenek przez inną osobę niż gniazdowy. Pierwsze spotkanie, na którym przeprowadzono selekcję rozegrano w miniony weekend z Miedzią Legnica.

Wisła ugości Śląsk, Lechia ugości Wisłę
To nie pierwszy taki przypadek, kiedy fani jednej drużyny szykują się do przyjęcia zaprzyjaźnionej ekipy. Już niedługo dojdzie do meczu Wisły ze Śląskiem i fani z Krakowa od paru tygodni zbierają fundusze na ugoszczenie kibiców WKS-u. Pieniądze zbierano m.in. na meczu z Legią. Wcześniej, bo już w środę, fani Wisły udadzą się razem ze Śląskiem do Wodzisławia na finał Pucharu Ekstraklasy. Tymczasem fani Lechii Gdańsk zbierają pieniądze na... gościnę dla wiślaków. Przed meczem z Arką, kibice wpłacający minimum 10 złotych na gościnę, otrzymywali przygotowany przez Stowarzyszenie Lwy Północy plakat przedstawiający flagę "Władcy Północy".
"Wisła z Krakowa to Lechii druga połowa! – powyższa maksyma szczególnie w ostatnich kilku latach nabrała wyjątkowego znaczenia. Kibice Lechii przy każdej okazji są wspaniale przyjmowani w Krakowie. Wiślacy po królewsku ugościli półtora tysiąca Lechistów jesienią ubiegłego roku, goszczą nas kiedy odwiedzamy ich z okazji meczów Białej Gwiazdy w europejskich pucharach, a także kiedy przez Kraków przejeżdżamy w drodze na nasze wyjazdy. Na wyjazdach których większość jest w południowej Polsce, zawsze możemy liczyć na ich liczne wsparcie. Dlatego kiedy Armia Białej Gwiazdy przyjedzie do nas w maju na mecz Lechii z Wisłą musimy stanąć na głowie by miło wspominali pobyt w Gdańsku" - czytamy w apelu Stowarzyszenia kibiców Lechii.

Ruch Power
Większość klubów ekstraklasy posiada już własne napoje energetyzujące. Ostatnio do tego grona dołączył Ruch Chorzów. Po kilku miesiącach oczekiwania na rynek wszedł napój Ruch Power. Napój sprzedawany jest w puszkach o pojemności 250 ml. Jego cena waha się od 2,50 do 3 złotych.

Biała Gwiazda energy drink
W dniu meczu Legii z Wisłą do sprzedaży trafił napój Biała Gwiazda energy drink. W przeciwieństwie do innych klubowych napojów na rynku, ten został wyprodukowany nie na zlecenie krakowskiego klubu, a Stowarzyszenia Kibiców Wisły Kraków. "SKWK mające świadomość popularności i uznania marki Wisły Kraków, podjęło się rozmowy z producentem czego efektem jest napój, na który wielu kibiców Wisły od dawna czekało" - informuje Stowarzyszenie. Producentem napoju jest firma Energy Trade. Przewidziane są dwie wersje napoju - w 1-litrowych butelkach (w cenie 3,99 zł) i 0,25 ml puszkach. Napoje mają być do nabycia na terenie województwa małopolskiego.

Ogień Olimpu
W ciągu trzech tygodni do sprzedaży trafi także napój energetyczny skierowany do kibiców Polonii Bytom. Na opakowaniu napoju "Ogień Olimpu" znajdzie się herb klubu. Zysk ze sprzedaży zasili kasę klubu.

Śląsk maluje miasto
Fani Śląska zaczynają akcję graffiti. Jak można się domyślić, ma ona polegać na namalowaniu jak największej liczby "wrzutów" na terenie Wrocławia i miast fanklubowych. W kilku miejscach (m.in. pubach) fani Śląska mogą wpłacać pieniądze, które zostaną później wykorzystane na zakup farb. Wszystkie graffiti będą legalne - organizatorzy występują najpierw o pozwolenie, a dopiero później wykonują prace. Niezłe graffiti powstało ostatnio w Siechnicy, a kolejne malowane jest na Nowym Dworze. Do stworzenia tego ostatniego prawdopodobnie dołoży się jedna z firm mających swoją siedzibę nieopodal ściany, na której planowane jest malowanie.

Nowe nagłośnienie w Stalowej Woli
W piątek, 24 kwietnia na stadionie w Stalowej Woli, fani miejscowej Stali przeprowadzili trening dopingu przed meczem z Widzewem. Z okazji tego meczu na trybunach zamontowano nowe nagłośnienie. Ponadto podjęto decyzję, że do młyna wpuszczane będą jedynie osoby z szalikami.

Ruch zagra na Widzewie?
Piłkarze Ruchu są bliscy awansu do rozgrywek Ligi Europejskiej. Chorzowscy działacze zgłosili do UEFA jako stadion, gdzie chcieliby rozgrywać mecze w roli gospodarza, obiekt przy ulicy Cichej. Już dziś jednak wiadomo, że stadion Ruchu nie spełnia norm UEFA i trzeba będzie poszukać obiektu zastępczego. Ze względu na remont stadionu Śląskiego, zanosi się na rozgrywanie meczów przez Ruch na obiekcie zaprzyjaźnionego łódzkiego Widzewa. Tymczasem fani Ruchu prowadzą zbiórkę pieniędzy na oprawę finałowego meczu PP. W czasie ostatniego meczu zebrano 3600 złotych. Wpłat można dokonywać również przelewem.

Sklep Zagłębia Lubin
W minioną sobotę miało miejsce oficjalne otwarcie sklepu Zagłębia Lubin. Zagłębie ma swój sklep w największym centrum handlowym na Dolnym Śląsku, a jego projektem zajął się lubiński klub i firma Nike. Na miejscu kibice będą mogli nabywać pamiątki klubowe, a także mają się w nim odbywać spotkania kibiców z piłkarzami. W ofercie pojawiły się nowe koszulki polo, a także koszulki dla kobiet. To nie jedyne miejsce, gdzie można nabyć pamiątki Zagłębia. Te dostępne są również na stadionie w Lubinie oraz w sklepach w Chojnowie i Nowej Soli. Kolejne sklepy z pamiątkami mają być otwierane w innych miastach na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej. Sklep w galerii Cuprum Arena ma powierzchnię ponad 30 metrów kwadratowych.

Poprzednie raporty:
Kibicowskie inicjatywy cz. I: klubowy tramwaj, goszczenie przyjaciół...
Kibicowskie inicjatywy cz. II: Goszczenie coraz popularniejsze, świąteczne pamiątki
Kibicowskie inicjatywy cz. III: Choinki, bombki i kodeks wyjazdowy
Kibicowskie inicjatywy cz. IV: Flying Lech, akcje charytatywne i współpraca z teatrem
Kibicowskie inicjatywy cz. V: Fani Ruchu nie chcą własnego logo
Kibicowskie inicjatywy cz. VI: WDŚ, miss kibicek i Odra Power
Kibicowskie inicjatywy cz. VII: Słonecznik zakazany i tańsze kebabyKolejorz Girls wzięły udział w sesji fotograficznej na budowie stadionu - fot. lechpoznan.pl


Ruszyła czwarta edycja wyborów miss kibicek Lecha - fot. lechpoznan.pl


Koszulki dla kibicek GKS-u Bełchatów - fot. belchatowianie.pl


Napój energetyzujący dla kibiców Wisły jest już w sprzedaży - fot. wislakrakow.com


Niebawem do sprzedaży trafi napój kibiców Polonii Bytom - fot. polonia.bytom.com.plStowarzyszenie kibiców Pogoni produkuje oficjalne pamiątki - fot. pogonszczecin.info


Bluza sprzedawana przez KP Legia kosztuje 129 zł - fot. legia.comZgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!