Młode Wilki 1991 zremisowały na Targówku z Dolcanem Ząbki - fot. Raffi

Młodzież: mecze niedzielne (video)

Redakcja, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Pechowo stracili dziś dwa punkty juniorzy starsi Legii, którzy mimo sporej przewagi przez większość meczu zremisowali 1-1 z Dolcanem po golu straconym w samej końcówce. Wcześniej bramkę dla Legii zdobył Adrian Rajczak. Rosłoń i Rajczak trafili również w poprzeczkę, ale to ząbkowianie mieli ostatnie słowo. Świetnie za to poszło orlikom CWKS, którzy rozgromili aż 19-0 Świt Warszawa. Młode Wilki 93 pokonały 3-1 Młodzika Radom, a ich koledzy z rocznika 95 wygrali 6-0 z Agape Białołęka. Trampkarze młodsi CWKS 95 wygrali z kolei 2-1 z SEMPem Ursynów po golach Dołoszyńskiego i Katriego.

Dolcan Ząbki 91 1-1 (0-1) Legia 91
gole:
0-1 24 min. Adrian Rajczak (as. Mariusz Podlecki)
1-1 89 min. Arkadiusz Pastoła (as. Jarosław Sochocki)

Skład Legii: Konrad Jałocha - Mateusz Powałka Ż, Mateusz Lisiecki, Marcin Bochenek (Kpt), Patryk Kostyra (77' Michał Walętrzak) - Mariusz Podlecki (46' Adrian Adamczyk), Dawid Duda, Mateusz Rosłoń, Alek Madej (46' Michał Efir) - Adrian Rajczak, Mikołaj Piotrowski.

Mimo kilku poważnych ubytków w składzie spowodowanych kartkami i kontuzjami (co szczególnie odbiło się na linii obrony) legioniści od początku zdecydowanie przeważali. Pierwszej dogodnej okazji nie zdołał wykorzystać Mikołaj Piotrowski. Także gospodarze mogli po kontrze uzyskać prowadzenie. Choć początkowo spotkanie było wyrównane, a grze legionistów momentami brakowało płynności, od 20. minuty podopieczni trenerów Wójcika i Lewandowskiego zaczęli kontrolować przebieg wydarzeń na boisku, dokumentując swoją przewagę golem Adriana Rajczaka. Środek pola opanowali Mateusz Rosłoń i Dawid Duda, a z przodu obrońców absorbował ruchliwy Rajczak. Druga połowa zaczęła się od bardziej zdecydowanych ataków Młodych Wilków. Po strzałach Rajczaka i Rosłonia futbolówka lądowała na poprzeczce. Rajczak uzyskał nawet po dograniu Efira drugie trafienie, ale ze spalonego, sędzia nie uznał go wiec. Wydawało się, że bramka paść musi - i rzeczywiście padła, ale ... dla Dolcanu - po akcji Sochockiego prawą stroną i strzale Pastoły padło wyrównanie. Na odrobienie straty zabrakło czasu.
Warto odnotować powrót do gry po kontuzjach Michałów: Walętrzaka i Efira, obaj z rocznika '92. Ten ostatni zaprezentował się całkiem obiecująco, choć na pewno nie jest jeszcze w pełni dyspozycji.

Legia 93 3-1 Młodzik-18 Radom
gole dla Legii: Paweł Żywko i Sebastian Dąbrowski (dwa)
Skład: Nowak - Trafalski, Wierzbowski, M. Grudniewski, Majszczyk (60' De Kegel) - Paczuski (41' Romachów), Siwak (41' Latos), Długołęcki (60' W. Kalinowski), Dobrowolski - Dąbrowski, Żywko 65" Patryk Kalinowski

Podopieczni trenerów Tomasza Sokołowskiego dość pewnie rozprawili się z 5. w tabeli MLTRS drużyną Młodzika Radom, wydatnie zmniejszając jej szanse dostania się na podium końcowej klasyfikacji na Mazowszu. Legioniści utrzymują za to na 4 kolejki przed końcem sześciopunktowy dystans nad Mazurem Karczew, który również w stosunku 3-1 pokonał Marymont. Wydaje się, że przewaga ta powinna wystarczyć do zdobycia Mistrzostwa Mazowsza. Warto oodnotować udany wystę Sebastiana Dąbrowskiego, który asystował przy pierwszym golu dla Legii i strzelił dwa kolejne.

Legia 95 6-0 (0-0) Agape Białołęka

Legioniści wygrali kolejne spotkanie tej wiosny. Tym razem przeciwnik stawiał zacięty opór aż do utraty pierwszego gola. Kolejne posypały się już szybko. Warto odnotować klasyczny hat-trick Alka Stolarza. Podopieczni Marcina Pawliny oczywiście prowadzą w tabeli grupy II MLTRMł. z dużą przewagą nad drugą Polonią.

CWKS Legia 95 2-1 (1-0) SEMP II Ursynów
gole:
1-0 15 min. Marcin Dołoszyński
2-0 52 min. Daniel Katri
2-1 56 min.

Skład Legii: Przesmycki - Gołębiowski, Nowakowski, Jędrzejczyk - Sajecki (42' Jaworek), Biedula (42' Kołakowski), Witek, Puza, Katri - Słowik, Dołoszyński.

Spotkanie z SEMP-em miało dużo bardziej zacięty przebieg niż jesienne, wygrane 7-0 spotkanie. Duża w tym "zasługa" fatalnej skuteczności naszych zawodników, ale też, szczególnie w pierwszej połowie, gracze z Ursynowa starali się stawiać zacięty opór. Prowadzenie legionistom dał jeszcze w pierwszej połowie Marcin Dołoszyński. Na 2-0 podwyższył po pięknej solowej akcji Daniel Katri. Wydawało się, że legionistom nic nie grozi, tym bardziej że dobre okazje stworzyli sobie również Katri, Jaworek i aż trzykrotnie Kołakowski. Efektownymi rajdami popisywał się Adam Słowik. Po niewykorzystanej przez Dołoszyńskiego "setce" goście wyprowadzili kontrę, zdobyli gola kontaktowego i ostatnie minuty były dość nerwowe. Ostatecznie jednak zasłużone 3 punkty pozostają na Bemowie. Podopieczni trenera Piotra Zasady utrzymali tym samym drugie, dające awans miejsce w tabeli. Decydujący być może pojedynek odbędzie się jednak za tydzień, na boisku Varsovii.

19-0 58 min. Kacper Gąstał.

Skład Legii: Jankowski - Skowroński, Sauczek, Osowski, Kowalczyk, Mikułowski, Stein, Gąstał, Otorowski, Marnik, Leski, Ameljańczyk.

Podopieczni trenera Jagusia bez większego wysiłku rozprawili się z lokalnym rywalem. Zgodnie z hitchcockowska maksymą spotkanie rozpoczęło się od "trzęsienia ziemi" (3 gole w 3 minuty), a potem napięcie tylko narastało :) Szczególnie efektowna w wykonaniu naszych orlików była trzecia tercja. Choć momentami brakowało skuteczności, końcowy wynik oddaje przebieg gry. Goście mogli zdobyć bramkę honorową , ale w ostatniej minucie spotkania nie wykorzystali rzutu karnego, trafiając w słupek.