Wisła Kraków w sezonie 2009/10 będzie grała na stadionie Zagłębia Sosnowiec - fot. LegiaLive!
REKLAMA
REKLAMA

Wisła będzie grała na stadionie w Sosnowcu

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Nie na stadionie Śląskim, nie na obiekcie Hutnika Kraków, ani Unii Tarnów, a w Sosnowcu swoje mecze w roli gospodarza rozgrywać będzie krakowska Wisła. Wiślacy na stadionie Ludowym występować będą w całym sezonie 2009/10, ze względu na budowę stadionu przy ul. Reymonta. Zakończenie budowy stadionu Wisły (brakuje jeszcze dwóch trybun) ma się zakończyć w czerwcu przyszłego roku i wtedy stadion będzie mógł pomieścić 33.500 widzów. Klub z Krakowa wystąpi również do UEFA o zgodę na rozgrywanie meczów w europejskich pucharach na stadionie Zagłębia Sosnowiec.
Jeśli UEFA nie pozwoli na grę "Białej Gwiazdy" w Sosnowcu, wiślacy w europucharach zagrają w Lubinie lub Bełchatowie.

"Na dzisiaj stadion Hutnika nie jest przygotowany. Nie możemy dłużej czekać, bo pod koniec lipca rozpoczyna się już liga i europejskie puchary, więc musieliśmy przygotować i podpisać wstępną umowę z Zagłębiem Sosnowiec. To stadion położony najbliżej Krakowa, z licencją. Myślę, że nie będzie tam problemu z policją, z władzami miasta. Wszystko wskazuje na to, że tam będziemy grać. Innego stadionu już nie szukamy" - mówi dla oficjalnej strony Wisły jej prezes, Marek Wilczek.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.