REKLAMA

Wawrzyniak złapany na dopingu, latem wróci do Legii?

Bodziach, źródło: Gazeta Wyborcza / własne - Wiadomość archiwalna

Wiele wskazuje na to, że latem do Legii wróci Jakub Wawrzyniak. Legia swojego lewego obrońcę sprzedała do greckiego Panathinaikosu, ale na zasadach, które pozwalają Wawrzyniakowi wrócić do stolicy. A wszystko przez środek, który reprezentant Polski stosował by zbić tkankę tłuszczową. Test antydopingowy przeprowadzony po meczu ligi greckiej 5 kwietnia dał wynik pozytywny. Dzisiaj zbadano próbkę B, której wynik jest również pozytywny. "Trudno było spodziewać się innego" - mówi Wawrzyniak, który przyznaje, że nie wiedział, że medykament który stosował był niedozwolony.

26-letni obrońca trafił do Panathinaikosu z Legii pod koniec stycznia bieżącego roku. Od razu na konto warszawskiego klubu trafiło pół miliona euro - za półroczne wypożyczenie. Kolejny milion, za transfer definitywny, miał wpłynąć na konto Legii latem. Grecy byli zdecydowani na wykupienie Wawrzyniaka, który od razu wskoczył do podstawowego składu greckiego zespołu.

Pozytywny wynik próbki B może oznaczać dwuletnią dyskwalifikację. Decyzję greckiego sądu piłkarskiego poznamy w najbliższych dniach. Szanse na to, by Panathinaikos nie zerwał umowy z zawodnikiem są niewielkie. Jeśli Wawrzyniak nie zostanie oczyszczony z zarzutów, grecki klub nie zapłaci Legii miliona euro i lewy obrońca latem wróci do Legii.

"Odchodząc z Legii, miałem bardzo dobre wyniki poziomu tkanki tłuszczowej. Ale ja chciałem, żeby były perfekcyjne. Wziąłem pewien specyfik wspomagający redukcję tej tkanki. To powoduje, że waga spada o dwa-trzy kilogramy. Tylko to było moim celem. Tak postępuje wielu sportowców. I do przyjmowania tego medykamentu się przyznaję. Nazwy środka, który przyjąłem, jeszcze nie ujawnię. To był mój poważny błąd, niefrasobliwość, nieświadomość i lekceważenie konsekwencji" - mówi Wawrzyniak w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.