W sektorze gości na Polonii ma być zamontowana składana trybuna na 300 miejsc - fot. Piotr Galas
REKLAMA
REKLAMA

Sektor gości na Polonii pomieści 300 osób

Bodziach, źródło: własne / Życie Warszawy - Wiadomość archiwalna

W ostatnich latach fani Legii nie byli mile widziani na Konwiktorskiej i dość często mecze Polonii z Legią rozgrywane były bez udziału kibiców z Łazienkowskiej. Pierwsze wiosenne spotkanie obecnego sezonu na K6 odbyło się bez kibiców gości, ze względu na zamknięty sektor od strony ulicy Międzyparkowej. Miejsce dla kibiców przyjezdnych miało być w ciągu pół roku dostosowane do wymogów PZPN. Na razie nie zostało, ale Janusz Kopaniak (szef WOSiR) zapewnia, że w ciągu miesiąca ten problem zniknie. "Raport z wizytacji pokazał, że obiekt nie spełnia norm, które obowiązują w ekstraklasie" - mówi Ewa Szydłowska z Wydziału Licencji PZPN.

Polonia winę przerzuca na WOSiR, czyli zarządcę stadionu. "Problemy związane z sektorem kibiców drużyny przyjezdnej zostały wykazane przez PZPN już podczas przerwy zimowej. Jednak zarządca stadionu do tej pory nie zdołał usunąć uchybień" - poinformowała Polonia. Janusz Kopaniak, szef WOSiR zapewnia, że do końca miesiąca wszystkie uchybienia zostaną naprawione. Najważniejsze z nich to postawienie trybun za obiema bramkami. Te będą składane i od strony ulicy Międzyparkowej pomieszczą 300 osób. Ich koszt nie przekroczy 200 tysięcy złotych.

Istnieje więc szansa, że spotkania Polonia - Legia (oba kluby prawdopodobnie zmierzą się ze sobą nie tylko w lidze, ale i PE) w sezonie 2009/10 obejrzą w końcu kibice Legii. Niestety już dziś wiadomo, że liczba miejsc w sektorze gości będzie przynajmniej kilkukrotnie za mała w stosunku do zapotrzebowania fanów z Łazienkowskiej.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.