Młode Wilki 96 zremisowały z Polonią 1-1 i nie zdobyły Mistrzostwa Mazowsza - fot. Raffi

Młode Wilki 95 mistrzem Mazowsza! (video)

Raffi, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Młode Wilki 95 poszły w ślady swoich kolegów z roczników 92, 93 i 97 wygrywając rywalizację ligową. W rewanżowym meczu finału mistrzostw Mazowsza legioniści zremisowali w Piasecznie 2-2 z miejscowym KS-em. Rywalizacja została praktycznie rozstrzygnięta już w pierwszym meczu, w którym podopieczni Marcina Pawliny wygrali 3-0.

W drugim dzisiejszym pojedynku Młode Wilki 96 mimo sporej przewagi jedynie zremisowały 1-1 z Polonią, a to po przegranej w pierwszym spotkaniu nie wystarczyło do zdobycia mistrzostwa Warszawy.

Młode Wilki 92 wygrały natomiast w pierwszym ćwierćfinałowym meczu Mistrzostw Polski z Warmią.

Fotoreportaż z meczu Polonia - Legia 96 - 33 zdjęcia

KS Piaseczno 95 2-2 (0-1) Legia 95
wynik dwumeczu: 2-5 dla Legii.

Skład: Artur Haluch - Jakub Waszkiewicz (Przemek Milewski), Kamil Wilimowski, Jan Okieńczyc, Marcin Piwowarczyk (Robert Śmigielski) - Olek Jagiełło (Mateusz Szałkowski), Damian Juźwik (Łukasz Dziewicki), Mateusz Zawal, Tomasz Kamiński - Alek Stolarz, Kuba Arak (Przemysław Chmielewski)

Po wysokim i łatwym zwycięstwie w środowym pojedynku mecz w Piasecznie miał być dla naszych trampkarzy właściwie formalnością. Gospodarze zagrali jednak dużo lepiej niż w pierwszym pojedynku, wkładając w grę dużo ambicji. Dało to efekt w postaci dwóch strzelonych przez Piaseczno bramek. Jako że tyle samo strzelili nasi gracze (trafienia zaliczyli: Jagiełło i Stolarz), to oni cieszyli się po meczu ze zdobytego mistrzostwa województwa. Jest to już trzecie trofeum w czterech rozegranych dotąd przez tę drużynę sezonach. Do tej pory legioniści dwa razy wywalczyli mistrzostwo Warszawy (w tym raz w roczniku 1994!). Mamy nadzieję, że dobry trend zostanie utrzymany również w kolejnych sezonach.

Polonia Warszawa 96 1-1 (0-0) Legia 96
wynik dwumeczu: 3-2 dla Polonii

gole:
1-0 46 min. Damian Gąska
1-1 60 min. Mateusz Kostylew

Skład Legii: Mateusz Siedlecki - Oskar Szmołda (58' Kamil Słoń), Arek Najemski (56' Kamil Morawski), Marcel Gorczyca, Mateusz Baranowski - Kevin Ozga, Michał Podsiadło (58' Przemek Marusiak), Mateusz Kostylew, Eryk Rakowski - Rafał Makowski, Michał Suchanek (Kpt)

Nie udało się dziś legionistom odrobić jednobramkowej straty z pierwszego meczu o mistrzostwo Warszawy młodzików. Do szczęścia zabrakło jednak bardzo niewiele. Od początku podopieczni Radosława Boczka posiadali inicjatywę na boisku. Już w piątej minucie po odegraniu Michała Suchanka tuż nad bramkę uderzył Kevin Ozga. Obok bramki uderzył zaś z rzutu wolnego Arek Najemski. Strzał Eryka Rakowskiego bramkarz Polonii wybił na róg, a po stałym fragmencie gry Najemski niecelnie główkował. Polonia z rzadka kontrowała, ale w 24. minucie miała doskonałą okazję do objęcia prowadzenia po rajdzie lewą stroną - doskonale jednak spisał się Mateusz Siedlecki, który złapał mocno uderzoną piłkę. Po chwili to Legia stworzyła sobie dwie 100-procentowe sytuacje - najpierw nieobstawiony Suchanek strzelił z 12 metrów tuż nad poprzeczką, a minutę przed końcem pierwszej odsłony strzał Ozgi wybił z pustej bramki jeden z obrońców gospodarzy.

Po pierwszej połowie wydawało się, że mimo nieco nerwowej gry i nieskuteczności naszych zawodników dwubramkowa wygrana jest w zasięgu ręki i zmiany w składzie nie są konieczne, jednak druga połowa miała nieco inny przebieg. Polonia zaatakowała bardzo agresywnie już na połowie Legii, starając się odbierać piłki i przeszkadzać w rozgrywaniu akcji od samego początku. W 36. minucie gracze "czarnych Koszul" wykonywali rzut wolny - na szczęście minimalnie niecelnie. Po kilku chwilach akcja przeniosła się pod bramkę Polonii - po stałym fragmencie z 6 metrów strzelał Eryk Rakowski, jednak tak lekko, że golkiper zdołał na raty obronić swój zespół od utraty gola. Także strzały z dystansu Rakowskiego i Suchanka były zbyt lekkie, by zaskoczyć bramkarza. W 46. minucie doszło do fatalnej w skutkach pomyłki naszego obrońcy, który zbyt lekko wycofał piłkę do bramkarza, przejął ją nadbiegający napastnik gospodarzy, który skorzystał z prezentu i zdobył dla swojej drużyny prowadzenie. Legia przeszła do ataku, jednak poczynania ofensywne przypominały nieco bicie głową w mur. Na dodatek kontuzji doznał Arek Najemski. W końcówce po kilku zmianach Legia przystąpiła do ostatniego ataku. Piękne uderzenie Mateusza Kostylewa zza pola karnego dało naszej drużynie wyrównanie, jednak na strzelenie drugiego gola zabrakło już czasu.

Fotoreportaż z meczu Polonia - Legia 96 - 33 zdjęcia Raffiego

1/4 MP: Warmia Olsztyn 1-2 (0-1) Legia 92
gole dla Legii: Michał Efir, Rafał Wolski

W pierwszym ćwierćfinałowym meczu Mistrzostw Polski legioniści pokonali Warmię Olsztyn 2-1. Rewanż rozegrany zostanie w środę o godzinie 14 na Zaciszu (stadion Junaka przy Blokowej).
Zwycięzca tej rywalizacji w półfinale zmierzy się z Bałtykiem Koszalin lub SMS-em Łódź. Mecze półfinałowe zaplanowano na 28 czerwca (w Olsztynie lub Warszawie) i 1 lipca (Koszalin lub Łódź). Turniej finałowy tymczasem zaplanowano na 7-11 lipca w Dębicy.