Sektorówka sławiąca Falubaz na trybunie... Stali Gorzów - fot. fotobytula.net
REKLAMA

Na stadionach: Działacze tępią własnych kibiców

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Przed Wami ostatnie notowanie "Na stadionach" dotyczące sezonu 2008/09. W minionym tygodniu rozegrano mecze barażowe o II ligę. Cieszyć może awans na ten szczebel rozgrywek niezłej kibicowsko ekipy Stali Rzeszów. Sporo działo się na meczu Jaroty z BKS-em Bielsko. Otóż prezes gospodarzy zabronił wstępu na stadion kibicom tworzącym młyn na meczach w Jarocinie, mimo że ci nie mieli zakazów stadionowych...
Fanów Falubazu nieraz chwalono za efektowne oprawy i dobrą organizację dopingu. Tym razem zielonogórzanie "wywinęli" prawdopodobnie najlepszy numer w swojej historii.

Na derbowym meczu w Gorzowie, trzech kibiców Falubazu dostało się na trybunę gospodarzy, gdzie udało się im zaprezentować sektorówkę... wychwalającą zielonogórski klub.

Kibiców innych drużyn zachęcamy do wysyłania własnych relacji, liczb wyjazdowych itp. na adres ultras@legialive.pl - aby nasze raporty były jak najbardziej rzetelne.

Baraże o II ligę:

Concordia Piotrków Trybunalski 1-3 Stal Rzeszów (350).
Do oddalonego o 300 kilometrów od Rzeszowa Piotrkowa Trybunalskiego dotarło 350 fanów Stali. Rzeszowianie po meczu mogli świętować upragniony awans do II ligi. Co ciekawe w nowym sezonie na tym szczeblu rozgrywkowym dojdzie do derbów z Resovią, która awans do wyższej ligi wywalczyła bez konieczności gry w barażach.

Polonia/Sparta Świdnica 0-0 Zagłębie Sosnowiec (110).
W Świdnicy spotkanie z Zagłębiem cieszyło się sporym zainteresowaniem. Na stadionie stawiło się ok. 3 tysięcy widzów, a młyn Polonii liczył ponad 150 osób. Do tego należy dodać zgody obecne na meczu: Górnik Wałbrzych (15), Victorię Świebodzice i Olimpię Kamienna Góra. Świdniczanie prowadzili bardzo dobry doping. Z atrakcji ultras rzucili konfetti, serpentyny, a także odpalili świece dymne. Większość osób w młynie miała na zobie jednaakowe zielone koszulki. Na płocie gospodarzy zawisło 7 flag, w tym płótna Victorii i Górnika.
Zagłębie dojechało z problemami do Świdnicy. Po drodze zepsuł się autokar, którym podróżowała część ekipy. Ostatecznie w sektorze gości zasiadło 70 osób, które prowadziły doping. Sosnowiczanie nie wywiesili flag.

Jeziorak Iława 1-0 Hutnik Kraków (107).
Fani Hutnika zebrali pieniądze by ich piłkarze do Iławy mogli pojechać dzień wcześniej, a co za tym idzie mieli większe szanse na awans. Na stadionie Jezioraka stawiło się 100 kibiców Hutnika oraz siedmiu zaprzyjaźnionego z nimi GKS-u Jastrzębie. W czasie meczu nie brakowało obustronnych bluzgów. Gospodarze zaprezentowali baloniki w barwach, a także flagi na kiju w połączeniu z napisem styropianowym "Jeziorak". Gospodarzy wspierało 35 fanów Elany.

Błękitni Stargard Szczeciński 1-3 Miedź Legnica (77).
W Stargardzie Szczecińskim stawiło się 60 fanów Miedzi i 17 kibiców zaprzyjaźnionego Śląska Wrocław. Przyjezdni wywiesili jedną flagę. Gospodarze odpalili race i machali flagami na kiju.

Jarota Jarocin 1-2 BKS Bielsko (45).
Po porażce 0-2 w pierwszym meczu wydawało się, że szanse BKS-u na awans są zerowe. W rewanżu bielszczanie wspierani przez 45 fanów odrobili straty, ale gdy wszyscy czekali na dogrywkę, Jarota strzeliła bramkę i zapewniła sobie utrzymanie. Fani Jaroty mieli problemy z wejściem na stadion, które wymyślił zarząd ich klubu. Ostatecznie w końcówce pierwszej połowy udało im się dostać na stadion, gdzie prowadzili głośny doping. Pod adresem działaczy skandowano hasła "Co wy robicie? Swoich kibiców tępicie!". W drugiej połowie gospodarze zaprezentowali flagowisko.

Zagłębie Sosnowiec 1-0 Polonia/Sparta Świdnica (45).
45 kibiców Polonii ruszyło do Sosnowca autokarem. Przyjezdni wywiesili w sektorze gości jedną flagę i prowadzili doping. Młyn gospodarzy skromny jak na sosnowieckie możliwości. Obie strony bez oprawy. Ciekawostką jest, że ze względu na brak listy imiennej fanów ze Świdnicy... policja nie chciała wypuścić ich z sektora po meczu.

GLKS Nadarzyn 1-1 Hetman Zamość (20).

Hutnik Kraków 1-1 Jeziorak Iława (12).
Do Krakowa dotarło 12 kibiców z Iławy, z czego 10 zajęło miejsca w sektorze gości. Gospodarze w czasie meczu prowadzili niezły doping i odpalili trochę pirotechniki.

Goplania Inowrocław 0-2 Czarni Żagań (7).
Spore zainteresowanie meczem w Inowrocławiu sprawiło, że Goplania wystawiła całkiem liczny jak na swoje możliwości młyn. Ten liczył ok. 200 osób. Na trybunach stawili się fani Zawiszy z okolicznych miejscowości. Gospodarze wywiesili transparent "Ekstraklasa dla ŁKS-u". W czasie meczu pojawiła się oprawa, składająca się z sektorówki oraz podświetlanego pirotechniką napisu foliowego "Goplania". W sektorze gości zasiadło 7 osób.

Stal Rzeszów 1-0 Concordia Piotrków Trybunalski (0).
Stal na pierwszym meczu barażowym w środku tygodnia wystawiła ponad półtysięczny młyn. Goście z Piotrkowa nie sprawili niespodzianki i na ten wyjazd nie dotarli. Gospodarze zaprezentowali pasy materiały wraz z flagami na kiju oraz sektorówkę.

BKS Bielsko-Biała 0-2 Jarota Jarocin (0).
Około półtora tysiąca osób obejrzało spotkanie w Bielsku-Białej. Gospodarze wystawili liczny młyn, ale po meczu nie mieli powodów do radości. W czasie spotkania machali flagami na kiju.

Baraże niższe ligi:

KS Piaseczno 4-1 Okęcie Warszawa (0).
Wysoka wygrana w pierwszym meczu na Okęciu sprawiła, że rewanż nie cieszył się zbyt dużym zainteresowaniem. Piaseczno wystawiło 40 osobowy młyn, a na płocie wywiesiło dwie flagi.

Ostrovia Ostrów Wlkp. 0-1 Victoria Września (9).
Żuławy Nowy Dwór Gdański 3-0 Pogoń Lębork (0).

KS Piaseczno 1-1 KS Paradyż (0).
Po wyeliminowaniu Okęcia, Piaseczno o III ligę walczy z klubem z Paradyża. Na pierwszym spotkaniu gospodarze wystawili 60 osobowy młyn, wspierany przez 5 kibiców Narwi z flagą. Gości brak.

Niższe ligi:

POM Iskra - Start Krasnystaw (26).

Victoria Kałuszyn 0-6 Korona Olszyc (0).
Gospodarze na ostatnim meczu w okręgówce (ich zespół spadł do A-klasy) bez młyna.

Jutrzenka Cegłów 5-0 Tajfun Jartypory (0).
Jutrzenka wystawiła 60 osobowy młyn i prowadziła bardzo głośny doping. Gospodarze wspierani przez Orła Parysów zaprezentowali się dobrze także od strony ultras. Po meczu świętowano awans do IV ligi.

Puchar Polski - szczebel okręgowy:

KS Sławięcice 1-3 Chemik Kędzierzyn-Koźle (100).
Fani Chemika w pierwszej połowie nie prowadzili dopingu, ale widząc słabą postawę piłkarzy, po przerwie postanowili im pomóc. W drugiej połowie oraz w dogrywce doping prowadził stu kibiców.

Sokół Nisko 2-6 Resovia Rzeszów (50).

Unia Tarnów 5-0 Tuchovia Tuchów (0).
Gospodarze wystawili skromny, 40 osobowy młyn. Prowadzili kiepski doping.

Inne dyscypliny:

Żużel: Stal Gorzów 49-41 Falubaz Zielona Góra (1000).
Fani Falubazu na derbach Ziemi Lubuskiej zrobili "akcję" praktycznie niespotykaną na trybunach. Otóż trzech kibiców z Zielonej Góry weszło na trybunę gospodarzy, gdzie rozciągnęli (razem z trybuną gorzowian) sektorówkę z hasłem "Tylko Falubaz". Jakież musiało być zdziwienie kibiców Stali, gdy zobaczyli hasło sławiące lokalnego rywala na swoim sektorze.

Polonia Bydgoszcz - Wybrzeże Gdańsk (1000).
Tysiąc fanów Wybrzeża dopingowało swój zespół w Bydgoszczy. Na początek przyjezdni wywiesili transparent "Policja JE BANAna". Mecz został przerwany na kilkanaście minut, a gdańszczanom grożono walkowerem. Ostatecznie goście zdjęli transparent z płotu i... rozciągnęli go na swoim sektorze. Na koniec spotkania Wybrzeże raz jeszcze wywiesiło transa na ogrodzeniu i tam dotrwał już do końca zawodów.

Wyjazd tygodnia: 300 fanów Stali Rzeszów w Piotrkowie Tryb.
Oprawa tygodnia: Sektorówka Falubazu na trybunie Stali Gorzów

Poprzednie relacje znajdziecie w dziale Na stadionach.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.