Na bocznym boisku od strony ul. Myśliwieckiej przygotowano już doły, w których staną maszty oświetleniowe - fot. Piotr Galas
REKLAMA
REKLAMA

Stadion: Doły pod jupitery na bocznym i parkometry na Łazienkowskiej

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Prace na Łazienkowskiej są coraz bardziej zaawansowane co widać gołym okiem. Trwa przesuwanie płyty głównej boiska. W tym celu trzeba było usunąć rurę podgrzewającą nawierzchnię od strony Krytej. Na bocznym boisku cały czas szykowane jest boczne boisko od strony ulicy Myśliwieckiej. W narożnikach przyszłego placu gry (stara murawa została zerwana) wykopano doły i przygotowano instalacje pod przyszłe maszty oświetleniowe.

Fotoreportaż z budowy - 33 zdjęcia Piotra Galasa

Już pod koniec ubiegłego sezonu kibice zauważyli zmiany na samej ulicy Łazienkowskiej - przejście dla pieszych na wysokości wejścia na dawną Żyletę, ze względu na wjazd na teren budowy przesunięto o kilkanaście metrów.

Teraz na Łazienkowskiej dodatkowo zamontowano parkometry, co ma związek z powiększeniem strefy płatnego parkowania w Warszawie. Te zostaną uruchomione już w przyszłą środę, 1 lipca.

Na terenie samego stadionu przybyło rusztowań, a pomiędzy trybuną Krytą a sektorem od strony kanałku rozpoczęto wylewanie betonu. Jako ciekawostkę możemy dodać, że w betoniarce mieści się 9 metrów sześciennych betonu. Ten następnie przelewany jest do pojemnika podczepionego pod dźwig, do którego wchodzi 1 metr sześcienny mieszanki betonowej. Opróżnienie całej betoniarki trwa zazwyczaj około jednej do dwóch godzin. Dziennie jedna betoniarka zalicza od jednego do pięciu "kursów".

Trwa również przygotowywanie pomieszczeń, z których w przyszłości korzystać będą kibice - ubikacji oraz punktów gastronomicznych. Na tyłach trybuny wschodniej przygotowywane są kolejne dźwigary, które służyć będą do podtrzymywania dachu.

Fotoreportaż z budowy - 33 zdjęcia Piotra Galasa






fot. Piotr Galas
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.