Rozkopany pas murawy wzdłuż trybuny Krytej - niebawem rura podgrzewająca płytę boiska zostanie przeniesiona - fot. Woytek
REKLAMA

Stadion: Rozkopany pas wokół rury grzewczej

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Jeszcze przed przyjściem do Legii Marcin Mięciel mówił o powstającym na Łazienkowskiej stadionie. Teraz "Miętowy" postęp prac będzie mógł obserwować na bieżąco. Mimo, że z nieba leje się żar, pracownicy na budowie nie mają chwili wytchnienia. Budowlańcy muszą bowiem do połowy lipca skończyć prace związane z przesunięciem płyty głównej stadionu w kierunku południowo-wschodnim. Każdy dzień zwłoki może mieć poważne konsekwencje, tym bardziej, że pierwszy mecz Ligi Europejskiej legioniści zagrają przed własną publicznością. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i panoram!

Fotoreportaż z budowy - 30 zdjęć

Panorama z budowy 1
Panorama z budowy 2

Wzdłuż trybuny Krytej od dłuższego czasu rozkopany pozostaje pas o szerokości paru metrów. Tam rozkopano ziemię wokół rury, która służy do podgrzewania murawy i niebawem zostanie przeniesiona w inne miejsce.

Prace z murawą prowadzone są również na bocznym boisku od strony Myśliwieckiej. Na terenie boiska, z którego jeszcze do niedawna korzystała Młoda Legia, układane są systemy nawadniające i odprowadzające nadmiar wody. Przypomnijmy, że płyta ma być gotowa do użytku (położona zostanie sztuczna nawierzchnia) wraz z końcem lipca.

W narożniku północno-zachodnim nadal układane są rusztowania. Po drugiej stronie stadionu, od strony kanałku Piaseczyńskiego, rusztowania są tymczasem rozbierane, bowiem tam skończono już wylewanie betonu.

Coraz bardziej zaawansowane prace prowadzone są przy stawianiu przyszłego studia telewizyjnego.

Polecamy dwie panoramy, na których w dużym powiększeniu możecie przyjrzeć się budowie. Wystarczy kliknąć na dwa poniższe zdjęcia:fot. Woytek


fot. Piotr Galas
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.