Inaki Descarga narzeka na kontuzje, które trapiły go w Legii - fot. LegiaLive!
REKLAMA
REKLAMA

Descarga: Nigdy nie miałem tylu urazów co w Legii

Tomek Janus, źródło: Superdeporte - Wiadomość archiwalna

Na początku lipca informowaliśmy o znalezieniu nowego pracodawcy przez Inakiego Descargę. Hiszpan, będąc już zawodnikiem Realu Union, często odnosi się do czasu spędzonego w Warszawie. Sam pobyt w Polsce określa jako bardzo ciekawe doświadczenie. Nie ma jednak na myśli walorów sportowych gry w Legii. A wszystko przez kontuzje, które miały uniemożliwić mu grę na swoim normalnym poziomie.
"Poznałem nową ligę, nową kulturę i nowy język. Tylko, że nigdy nie miałem tylu problemów z urazami mięśni co w Warszawie. Sam nie wiem skąd to się brało. Może to wina klimatu? Nie zmienia to jednak faktu, że moja bezczynność bardzo mnie denerwowała" - mówi były legionista, którego w Polsce zaskoczyli także kibice. Dla Descargi głośny doping fanów przez cały mecz był czymś nowym. "Oni nie milkną do ostatniego gwizdka sędziego i to daje się odczuć na murawie" - ocenia obrońca Realu Union.

Descarga był piłkarzem Legii przez rok. 33-letni Hiszpan rozegrał w tym czasie barwach „wojskowych” zaledwie 10 spotkań, z czego tylko 3 w Ekstraklasie. Pozostałe występy to: 4 mecze w Pucharze Polski, 3 mecze w Pucharze Ekstraklasy. Ponadto zaliczył 2 mecze w Młodej Legii. W połowie czerwca klub z Łazienkowskiej za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z defensorem z Półwyspu Iberyjskiego.


przeczytaj więcej o:
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.