Jakuba Wawrzyniaka czeka rok odpoczynku od piłki - fot. turi

FIFA: Rok dyskwalifikacji Wawrzyniaka

źródło: PZPN - Wiadomość archiwalna

Jak informuje Polski Związek Piłki Nożnej FIFA oficjalnie odniosła się dziś do dyskwalifikacji Jakuba Wawrzyniaka za zażywanie niedozwolonych środków dopingujących. Po zapoznaniu się z dokumentami przedstawionymi przez grecką federację, FIFA postanowiła uznać wyrok Komisji Apelacyjnej przy Greckim Związku Piłki Nożnej, z dnia 1 lipca 2009 roku, skazujący Jakuba Wawrzyniaka na rok dyskwalifikacji.
Kara rozpoczęła się 5 kwietnia 2009 roku, kiedy po kontroli dopingowej po meczu ligi greckiej (Panathinaikos -Skodą Xanthi) w organizmie Jakuba Wawrzyniaka wykryto niedozwolony środek – metylohexanaminę. Decyzja FIFA oznacza, że Jakub Wawrzyniak przez okres zawieszenia nie będzie miał prawa występować w żadnych oficjalnych spotkaniach (ligowych, międzynarodowych, towarzyskich). Wawrzyniakowi przysługuje prawo do odwołania się od decyzji do Komisji Odwoławczej FIFA.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.