Tak obecnie prezentuje się nowy stadion Legii Warszawa - fot. KP Legia Warszawa
REKLAMA

Stadion: Przybywa dźwigarów od strony kanałku

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Na Łazienkowskiej montowane są kolejne elementy, które będą podtrzymywały dach nowego stadionu Legii. Prawie dwa tygodnie temu zamontowano pierwszy dźwigar w narożniku południowo-zachodnim, nad studiem telewizyjnym. Teraz nad studiem TV łączą się już trzy dźwigary. Kolejne dwa na trybunie południowej zamontowano już w tym tygodniu.
Wszystkie podtrzymywane są przez specjalne wieże. Jedna wieżyczka stoi również za narożnikiem północno-zachodnim.

Kończone jest także montowanie stopnic w narożniku północno-wschodnim. Na trybunie wschodniej wymurowane zostały pomieszczenia, w których znajdować się będą punkty gastronomiczne i toalety. Podobnie jest na trybunie północnej i południowej. Od strony kanałku Piaseczyńskiego cały czas trwają prace przy podłożu promenady, po której poruszać się będą kibice.

Na tyłach trybuny wschodniej, za garażami trwają prace zbrojeniowe - w tym miejscu powstanie kolejna ściana. Pomiędzy nią a garażami powstaje wjazd, którym samochody będą mogły wjechać na parkingi.fot. Hagi i Bodziach


Budowa stadionu nocą - fot. Bodziach

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.