Trybuna północna - fot. Woytek
REKLAMA

Stadion: Układanie posadzek i spawanie dźwigarów

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Prace na Łazienkowskiej idą pełną parą, o czym przekonaliśmy się po raz kolejny w czasie meczu z Lechią. Nawet w czasie trwania zawodów robotnicy spawali i przytwierdzali dźwigary dachowe na trybunie południowej. Od pewnego czasu trwa także układanie posadzek na trybunach północnej, południowej i wschodniej, co możecie zobaczyć na naszych zdjęciach.

Fotoreportaż z budowy - 44 zdjęć Woytka i Mishki

Tam trwa układanie m.in. styropianu, który jest jedną z warstw posadzki. Na dolnym poziomie trybuny południowej przygotowana jest już wełna.

W narożniku północno-zachodnim montowane są wieżyczki, które podtrzymywać będą kolejne dźwigary dachowe. Po drugiej stronie stadionu, od strony kanałku, zamontowane są 3 dźwigary, nie licząc trzech "schodzących się" nad przyszłym studiem telewizyjnym (w narożniku południowo-zachodnim).

Nie ustają także prace na tyłach trybuny wschodniej (czyli dawnej "Żylety"), gdzie powstaje nowa ściana - przy garażach.

Stopnice w narożniku północno-wschodnim ułożono już do końca. Obecnie trwa ich układanie na trybunie wschodniej. Te rozpoczęto montować za pomocą największego dźwigu na budowie od północy - zarówno na trybunie górnej, jak i dolnej.

fot. Woytek i Mishka
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.