ME: Lech Poznań 2-0 Legia

źródło: Lech Poznań - Wiadomość archiwalna

W rozegranym w poniedziałek meczu ósmej kolejki Młodej Ekstraklasy Legia przegrała we Wronkach 0-2 z poznańskim Lechem. Pierwszą bramkę tuż przed przerwą zdobył wychowanek warszawskiego Ursusa Mateusz Możdzeń. Drugie trafienie zaliczył w doliczonym czasie gry, po rzucie karnym, Dawid Łożyński.
Piłkarze Młodej Legii mieli sporo okazji do zdobycia gola, ale skuteczność nie była tego dnia ich mocną stroną. To zemściło się w doliczonym czasie pierwszej i drugiej połowy, gdy padały gole dla kolejowej jedenastki. Po 9 kolejkach Młoda Legia zajmuje 6. lokatę w tabeli MESA.

Mecz we Wronkach był okazją do oficjalnego debiutu dla dwóch kolejnych zawodników występujących dotąd w Młodych Wilkach - Wojciecha Lisowskiego i Mateusza Rosłonia.

Legia: Maciej Gostomski - Maciej Tomczyk (10' Wojciech Lisowski), Piotr Augustyniak, Damian Zbozień, Bartosz Widejko (78' Mateusz Pogonowski) - Łukasz Małkowski (90' Kacper Starek), Daniel Łukasik (46' Mateusz Rosłoń), Patryk Koziara, Piotr Wasikowski (46' Michał Żyro) - Wojciech Trochim, Maciej Górski.

Lech: Kotorowski - Łoziński, Walasek, Ratajczak, Jasiński - Szałek (60' Olejniczak), Wicberger (60' Golla), Możdżeń, Cueto (46' Golik) - Handzic (46' Chrapek), Olszak (71' Wicher).

żółte kartki: Gostomski, Wasikowski, Trochim, Kotorowski, Cueto, Wicberger