Jakub Kosecki zdobył trzy gole dla Młodej Legii - fot. Hagi

ME: Legia 4-0 Piast

Raffi - Wiadomość archiwalna

Po jednostronnym spotkaniu, w którym gospodarze przeważali od pierwszej do ostatniej minuty, Młoda Legia pokonała Piasta Gliwice 4-0. Aż trzy bramki zdobył Jakub Kosecki, jednego dołożył Michał Żyro. "Wojskowi" już do przerwy prowadzili 2-0, a po zmianie stron dołożyli dwie kolejne bramki, a mogli jeszcze więcej.

Fotoreportaż z meczu - 29 zdjęć Hagiego

Pierwszy gol padł w 29. minucie, kiedy to bardzo ładny rajd przeprowadził Żyro. Minął trzech rywali i dograł na długi słupek prosto na głowę Jakuba Koseckiego, który wpakował piłkę do siatki. Sześć minut później było już 2-0. Żyro dobił strzał Adriana Paluchowskiego.

W 51 min. po podaniu Paluchowskiego celnie w długi róg z prawej strony uderzył Kosecki. Ten sam zawodnik pięć minut przed końcem ustalił wynik meczu. Po szybkim kontrataku i dobrym podaniu Mateusza Rosłonia, "Kosa" wbiegł z narożnika pola karnego, uderzył nisko po ziemi i bramkarz nie miał nic do powiedzenia.

Od 63 minuty w Młodej Legii zadebiutował zawodnik Młodych Wilków Jakub Szumski, który zmienił Kostię Machnowskiego.

Legia Warszawa 4-0 (2-0) Piast Gliwice
1-0 - 29 min. Jakub Kosecki
2-0 - 35 min. Michał Żyro
3-0 - 51 min. Jakub Kosecki
3-0 - 85 min. Jakub Kosecki

Legia: Machnowskij (63' Szumski) - Lisowski, Zbozień (80' Rosłoń), Augustyniak, Widejko - Kosecki, Banasiak (46' Trochim), Łukasik (46' Lisiecki), Smoliński, Żyro (63' Rajczak) - Paluchowski

Piast: Kasprzik - Sopel, Cetera, Blaszke, Chylaszek (46' Pietroń) - Podgórski, Lenartowski (61' Tomanek), Seweryn (61' Bukowski), Mrożek (46' Winiarczyk) - Mucha (46' Koziołkiewicz), Iwan

żółta: Zbozień, Augustyniak - Lenartowski, Podgórski, Cetera