Młoda Legia wygrała na Konwiktorskiej z Polonią - fot. Hagi

ME: Polonia 0-1 Legia (foto + video)

Raffi - Wiadomość archiwalna

W meczu 14. kolejki Młodej Ekstraklasy piłkarze Legii pokonali Polonię Warszawa 1-0. W pierwszej połowie legioniści prezentowali się średnio, ale gospodarze (a dokładniej Jacek Pawłowski) nie potrafili wykorzystać kilku dogodnych okazji. W drugiej części gry Legia zaczęła grać lepiej i udokumentowała to golem w 80. minucie. Po długim podaniu z prawego skrzydła debiutującego Rafała Wolskiego kilkadziesiąt metrów z piłką przebiegł Piotr Wasikowski i zdobył prowadzenie.

Fotoreportaż z meczu - 29 zdjęć Hagiego

Już chwilę wcześniej gola dla Legii mógł uzyskać Wolski, ale po jego uderzeniu piłkę z linii bramkowej wybił Makowski. Kolejnej okazji dla Legii nie zdołał z kolei wykorzystać Wojciech Trochim, który po otrzymaniu piłki od Wolskiego ładnie przymierzył z 16 metrów, ale piłka o centymetry minęła słupek. Trzeba przyznać, że wszyscy gracze wprowadzeni po przerwie wnieśli ożywienie w poczynania Młodej Legii. W końcówce to poloniści nieco przycisnęli, ale na posterunku był Machnowskij bądź obrońcy.

Obie druzyny wystąpiły w mocno odmłodzonych zestawieniach. W porównaniu do poprzedniej kolejki w wyjściowej 11-ce Legii zabrakło zdecydowanej większości podstawowych graczy, którzy dostali wolne, leczyli kontuzje bądź otrzymali powołanie na mecz PP z Cracovią. Spotkanie nie było wielkim widowiskiem, brakowało płynnej gry, mało było klarownych sytuacji bramkowych. Zwycięstwo dało legionistom awans na 3. lokatę w tabeli MESA, z kolei poloniści spadli na 14. miejsce.

Polonia Warszawa 0-1 (0-0) Legia Warszawa
0-1 - 80 min. Piotr Wasikowski

Młoda Polonia: Gliwa - Lemanek, Lo Bello, Makowski, Rawski - Rusak (46' Kalinowski, 82' Cabaj), Zembrowski, Domański, Ciarkowski (46' Gliński) - Pawłowski, Wszołek (46' Prażuch)

Młoda Legia: Machnowskij - Lisowski (67' Breś), Lisiecki, Augustyniak, Widejko - Starek (46' Wasikowski), Łukasik (46' Pogonowski), Koziara (89' Rosłoń), Zbozień, Rajczak (67' Wolski) - Efir (46' Trochim)

żółte kartki: Pawłowski - Wasikowski, Zbozień
sędzia: Paweł Pskit