Flaga
REKLAMA
REKLAMA

Legia interweniuje w sprawie transparentu fanów KSP

Bodziach, źródło: KP Legia Warszawa / własne - Wiadomość archiwalna

W południe opublikowaliśmy informację o transparencie z podobizną Deyny wywieszonym przez kibiców Polonii na meczu z Koroną. Fani Legii wyrazili swoje oburzenie w wielu komentarzach - zareagował również klub z Łazienkowskiej. Leszek Miklas wysłał pismo do prezesa Polonii, Józefa Wojciechowskiego, w którym domaga się ukarania osób, które obraziły pamięć tragicznie zmarłego przed 20 laty Deyny.

Fani Polonii na meczu z Koroną wywiesili płótno z podobizną Kazimierza Deyny oraz hasłem "Stop pijanym kierowcom". Flaga została wywieszona na płocie przed trybuną Kamienną. W stronę boiska płótno skierowane było dosyć krótko - po interwencji ochrony zostało przewieszone do wewnątrz trybuny.

Poniżej pełna treść pisma:

"W imieniu Zarządu Legii Warszawa chciałbym wyrazić swoje oburzenie pojawieniem się na stadionie przy ul. Konwiktorskiej 6 podczas meczu Ekstraklasy Polonia Warszawa – Korona Kielce wywieszonego przez kibiców Pańskiego Klubu transparentu, którego treść godzi w dobre imię wielkiej legendy Legii Warszawa, jednego z najlepszych piłkarzy w historii polskiego i światowego futbolu Kazimierza Deyny. Wspomniana flaga obraża pamięć tragicznie zmarłego Kazimierza Deyny, postaci niezwykle ważnej dla naszego Klubu i kibiców Legii.

Mam nadzieję, że był to jednorazowy incydent a osoby odpowiedzialne za wywieszenie tego transparentu zostaną przez Pana Klub przykładnie ukarane.

Jednocześnie ufam, że organizatorzy spotkań na stadionie Polonii zwracać będą w przyszłości większą uwagę na to co jest eksponowane przez kibiców na ogrodzeniach podczas meczów.

Będę wdzięczny za Pana szybką reakcję we wspomnianej sprawie.

Z wyrazami szacunku

Prezes Zarządu KP Legia Warszawa

Leszek Miklas"

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.