Przemysław Ziemnicki trenerem kick-boxerów Legii

Od niedawna warszawska Legia posiada nową sekcję - kick-boxingu. Oficjalny debiut legioniści zaliczyli w miniony weekend w Kobyłce, gdzie zdobyli trzy medale. Wynik byłby z pewnością o wiele lepszy, gdyby nie problemy z przerejestrowaniem dotychczasowych zawodników, mających na swoim koncie wiele sukcesów. Przez te problemy Legia na Mistrzostwach Polski w Kick Light mogła wystawić jedynie pięciu debiutantów. Trenerem sekcji, a jednocześnie czynnym zawodnikiem jest Przemysław Ziemnicki, Mistrz Świata, Europy,
a także 18-krotny mistrz Polski w różnych formułach KB (full-contact, semi-contact, light-contact i low-kick), a także reprezentant Polski.

Ziemnicki w Mistrzostwach Polski w semi-contakcie w nie miał sobie równych od 1999! Dopiero w listopadzie zeszłego roku popularny "Ziemniak" przegrał jednym punktem walkę finałową. Także w 2009 roku zadebiutował w Mistrzostwach Polski w boksie i zdobył brązowy medal w swojej kategorii wagowej. Posiada I DAN w kickboxingu. Od niedawna Ziemnicki jest także twarzą kampanii reklamowej odzieży Prosto.

Sekcja kick-boxingu Legii powstała na bazie klubu "Toro kickboxing", także prowadzonego przez Przemysława Ziemnickiego (wcześniej trenował w sekcji Warszawa-Śródmieście, której zawodnicy startowali w zawodach w barwach KS Piaseczno). Legioniści trenują w sali przy ulicy Elektoralnej 12/14 (wejście od ul. Orlej). Sekcja serdecznie zaprasza wszystkich chętnych (także kobiety!) na zajęcia - pierwszy trening jest bezpłatny. Później koszt treningów, bez względu na formułę, kategorię wagową, czy poziom zaawansowania, to 120 złotych miesięcznie.

Obecnie najlepszymi zawodnikami sekcji są: Przemysław Ziemnicki, Rafał Banaszewski, Fryderyk Mścisławski, Tomasz Gmurzyński i Anna Słowik.