Na stadionie Pogoni sektor gości powiększono do 1012 miejsc - fot. LegiaLive!
REKLAMA
REKLAMA

Zmiany organizacyjne na stadionie Pogoni

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Wraz z rozpoczęciem rundy wiosennej na stadionie szczecińskiej Pogoni doszło do kilku istotnych zmian. Te zostały wymuszone względami bezpieczeństwa i licencyjnymi, a także zwiększeniem komfortu do oglądania spotkań ligowych na obiekcie MKS-u. Na stadionie wprowadzono podział na strefy, a także powiększono sektor gości.

Do tej pory Pogoń na swoim stadionie przyjmowała jedynie 607 miejsc - w sektorze 23. W związku z tym, że 5% z obecnej pojemności obiektu (18 027) przekracza tę liczbę, dla kibiców drużyn przyjezdnych przeznaczono również sektor 22. Od rundy wiosennej sezonu 2009/10, Pogoń kibicom gości zaoferuje 1 012 miejsc siedzących.

Dla kibiców Pogoni niedostępny będzie również sektor nr 21, który będzie stanowił sektor buforowy. Dla kibiców niepełnosprawnych przygotowano miejsca w górnej części sektora 19.

Na stadionie powstał nowy budynek klubowy - na wysokości sektorów 19-20. Tam właśnie znajdować się będzie trybuna VIP, trybuna prasowa, a także miejsce zabaw dla najmłodszych. Szczeciński klub zapowiedział już, że od rundy wiosennej utrudnione będzie przemieszczanie się między sektorami. Przejście pomiędzy sektorami 3-14 (wejście od ulicy Witkiewicza) a 15-18 (wejście od ulicy Karłowicza) będzie zupełnie niemożliwe. Na sektory 1 i 2 Pogoń nie będzie prowadziła sprzedaży biletów. Tam znajdować się będą wyłącznie miejsca dla osób zaproszonych przez sponsora klubu, firmę Carlsberg.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.