Dwa roczniki Młodych Wilków pokonały Lidera Włocławek - fot. Raffi
REKLAMA
REKLAMA

Młodzież: mecze i turnieje sobotnie (foto + video)

Raffi - Wiadomość archiwalna

Doskonale rozpoczęły swoją przygodę z futbolem Młode Wilki 2002. W swoim debiutanckim turnieju w Skierniewicach legioniści zajęli pierwsze miejsce w silnej stawce drużyn z całej Polski. Dwumecz z Liderem Włocławek przy Łazienkowskiej zakończył się dwoma zwycięstwami 4-1 roczników 93 i 97.

Orlicy CWKS z rocznika '99 wygrali 11-5 z Agape, a ich o 2 lata młodsi koledzy ulegli 7-11 Ursusowi. W Białymstoku Jagiellonia pokonała 3-2 Młode Wilki 96.

Legia 93 4-1 (2-0) Lider Włocławek 93/4 Zdjęcia z meczu
Gole:
1-0 4 min. Kamil Kamiński (as. Paweł Wolski)
2-0 35 min. Mateusz Romachów (as. Kamil Kamiński)
3-0 56 min. Bartłomiej Czarnecki
4-0 75 min. Paweł Żywko (as. Sebastian Dąbrowski)
4-1 78 min. Szymon Maliszewski

Skład (II poł.): Oliwier Wienczatek (65' Mateusz Nowak) - Piotr Kuklewski (41' Bartek Gołębiewski), Bartłomiej Siwak, gracz testowany, Nikola Todorović - Sebastian Dąbrowski, gracz testowany, Wojciech Kalinowski, gracz testowany - Paweł Żywko, Mateusz Romachów (55' Bartłomiej Czarnecki).

W sobotnie południe Młode Wilki z rocznika 1993 zmierzyły się z wiceliderem ligi kujawsko-pomorskiej, Liderem Włocławek. W naszej drużynie zagrali przede wszystkim zawodnicy, którzy we wtorek nie wystąpili bądź grali krócej, jak również kandydaci do gry w Legii. Zabrakło m.in. braci Grudniewskich, Latosa, Długołęckiego, Dzięgielewskiego, Paczuskiego, Kępki, Gasiora, Prusinowskiego, Rzuchowskiego i Lukača. Mimo to, choć tempo gry nie było może nadzwyczajne, już do przerwy legioniści wyraźnie dominowali i prowadzili 2-0. Po przerwie na boisku pojawił się bardziej "klasyczny" skład. Warto odnotować, że goście dwukrotnie wykonywali rzuty karne - ale w obu przypadkach nasi bramkarze obronili strzały z punktu oddalonego od bramki o 11 metrów! W 55. minucie na boisku pojawił się wracający do gry po wielomiesięcznej przerwie Bartłomiej Czarnecki - i już po minucie zdobył gola, po ładnej zespołowej akcji. Ten sam zawodnik, po którym nie było wcale widać, że jest to jego pierwszy mecz w tym sezonie, mógł jeszcze dwukrotnie zdobyć bramkę, ale za każdym razie górą był golkiper Lidera. W 75. minucie z dobrej strony pokazał się inny z rekonwalescentów - Sebastian Dąbrowski, który dograł piłkę Pawłowi Żywko, a ten pewnie skierował piłkę do siatki podwyższając na 4-0. W końcówce goście zdobyli bramkę honorową wykorzystując niefrasobliwe zagranie naszego bramkarza, ale na więcej nie było ich tego dnia stać.

Varsovia 94 3-1 (1-1) CWKS Legia 94 Zdjęcia z meczu
Gole:
1-0 23 min. Marcin Tomczykowski (rzut karny)
1-1 31 min. Maciej Ćwiąkała (as. Mikołaj Krzyżek)
2-1 47 min. Adrian Kubica
3-1 51 min. Marcin Tomczykowski

Daniel Polak (65' Błażej Bortnowski) - Bartek Błesnowski, Emil Rogowski, Adrian Orlik, Sebastian Jóźwiak (41' Łukasz Butkiewicz, 54' Mariusz Pec), Maciej Obrębski (54' Sebastian Kluczek, 65' Łukasz Butkiewicz), Mikołaj Krzyżek, Maciej Ćwiąkała (45' Albert Nowakowski), Patryk Protas - Krystian Kopeć (20' Hubert Korczak), Piotr Papież (61' Krystian Kopeć).

W rozegranym rano przy ul. Międzyparkowej meczu trampkarzy starszych Varsovia pokonała 3-1 CWKS Legię 94. Do przerwy spotkanie w wykonaniu naszych graczy było stosunkowo niezłe. Wprawdzie gracze Varsovii objęli po rzucie karnym prowadzenie, ale Maciej Ćwiąkała szybko wyrównał, a chwilę później piłka po lobie jednego z naszych graczy trafiła w słupek. Wraz z urazami kolejnych zawodników z podstawowego składu (m.in. Krzyżek, Papież, Ćwiąkała) jakość gry "Wojskowych" nieco osłabła. Po przerwie inicjatywę zdecydowanie przejęli gospodarze, udokumentowując ją dwiema bramkami. Odrobić straty mogli jeszcze Patryk Protas i Piotr Paipeż, ale ich uderzenia lądowały na bocznej siatce.

Jagiellonia Białystok 96 3-2 Legia 96
Gole:
1-0 4 min.
1-1 19 min. Przemek Marusiak (as. Daniel Turżonek)
1-2 23 min. Daniel Turżonek (as. Kamil Anczewski)

Skład:
I połowa: Jędraszczak - Gorczyca, Najemski, Bielicki, Baranowski - Marusiak, Makowski, Turżonek, Rakowski - Anczewski, Nidzgorski.
II połowa: Siedlecki - Ozga, Makowski, Bielicki, Gorczyca - Marusiak, Podsiadło, Mlonek, Rakowski - Szmołda, Turżonek.

Mecz w Białymstoku miał dwa oblicza - w pierwszej połowie legioniści - poza skutkującym utratą bramki głupim błędem z samego początku, przypominającym jako żywo niedawne spotkanie Arsenalu Londyn - kontrolowali przebieg gry i przecinali w zarodku akcje białostoczan. Po golach Marusiaka i Turżonka odrobili stratę z nawiązką i do przerwy prowadzili jedną bramką. Niestety w drugiej odsłonie, w mocno przemeblowanym składzie, legioniści prezentowali się dużo gorzej, szybko tracili piłkę, a inicjatywę gry przejęła niemal w pełni Jagiellonia. Na kwadrans przed końcem Młode Wilki straciły w krótkim odstępie czasu trzy gole i nie zdołały już odrobić strat.

Kolejne ciekawe spotkanie tego rocznika już w piątek - Młode Wilki 96 i 97 zmierzą się w Poznaniu z Lechem.

Legia 97 4-1 Lider Włocławek Zdjęcia z meczu
Gole:
1-0 3 min. Eryk Więdłocha
2-0 51 min. Eryk Więdłocha (as. gracz testowany)
2-1 56 min. Norbert Florkowski
3-1 58 min. Mateusz Górski
4-1 69 min. Kamil Wiśniewski

Legia: Kuba Wojcieszak (26' gracz testowany 1, 55' Kuba Wojcieszak) - gracz testowany 2, Patryk Kostrzanowski (36' Maks Maj), Artur Zabłocki, Rafał Jakubiak (20' Marek Piątek, 43' Patryk Kostrzanowski) - gracz testowany 3, Mariusz Podlecki (60' Łasza Zurabiszwili), gracz testowany 4 (21' Maks Polak), Dawid Witkowski (21' gracz testowany 3, 45' Eryk Więdłocha) - Eryk Więdłocha (26' Łasza Zurabiszwili, 51' Mateusz Górski), Mateusz Górski (23' Kamil Wiśniewski).
Zmiany hokejowe.

Drużyna młodzików uzyskała identyczny wynik jak ich starsi koledzy, wygrywając z Liderem Włocławek 4-1. Spotkanie rozegrano w 3 tercjach po 25 minut. Leigoniści szybko objęli prowadzenie po rajdzie Eryka Więdłochy, ale potem mimo wielu okazji nie mogli podwyższyć wyniku, obijając za to słupki i poprzeczki. Szczególnie blisko szczęścia byli nieźle spisujący się dziś Dawid Witkowski i Patryk Kostrzanowski. Na 2-0 podwyższył jednak dopiero w trzeciej tercji Eryk Więdłocha - w akcji która była niemal kopią tej z początku spotkania, po 50-metrowym rajdzie z własnej połowy boiska. Ten sam zawodnik asystował kolegom przy dwóch pozostałych golach - najpierw jego wrzutkę z lewej strony zamienił na gola Mateusz Górski; z kolei na 6 minut przed końcem Łasza Zurabiszwili uruchomił prostopadłym podaniem popularnego "Erola", ten zaś dostrzegł przy dalszym słupku nadbiegającego Kamila Wiśniewskiego, który ustalił wynik spotkania na 4-1. Honorowego gola goście zdobyli po kontrze na początku trzeciej tercji, za sprawą Florkowskiego.

Agape Białołęka 5-11 CWKS Legia 99
Gole dla Legii: Mikołaj Firek x5, Sebastian Dudzik x2, Szymon Nimirka, Mikołaj Janusz, Michał Paradowski, Bartek Szczubełek x1

Skład Legii: Filip Stangreciak - Kuba Lendas, Alek Gradowski, Bartek Szczubełek, Rafał Prokopczuk, Mikołaj Janusz, Rafał Sierajewski, Szymon Nimirka, Szymon Dudzik, Jacek Cyburski, Grzegorz Niedbała, Mikołaj Firek, Jan Nowakowski, Krzysiek Trzaskowski, Michał Paradowski.

Pierwszy sparing po zakończeniu ferii podopieczni Damiana Bartnika rozegrali na Tarchominie, a przeciwnikiem była drużyna Agape Białołęka. "Wojskowi", występujący tym razem już w niemal optymalnym zestawieniu (warto odnotować udany debiut pozyskanego ze Świtu Warszawa bramkarza Filipa Stangreciaka), od początku meczu ruszyli do ataku i szybko objęli prowadzenie. Nasza drużyna dość sprawnie operowała piłką, co dawało sporo okazji do oddania strzałów. Szczególną skutecznością wykazywał się Mikołaj Firek - pomocnik Legii zdobył aż pięć bramek. Kilkakrotnie jednak niefrasobliwość w grze obronnej (w szczególności w momentach, gdy Stangreciaka luzowali między słupkami gracze z pola) spowodowała, że zawodnicy Agape parokrotnie zdołali umieścić piłkę w naszej siatce. Ostatecznie w trwającym ok. 1,5 godziny spotkaniu, w którym szansę gry otrzymali wszyscy gracze, padł wynik 11-5 dla Legii.

Już za tydzień legionistów czeka wyjątkowo mocno obsadzony turniej halowy w Magdalence - wśród przeciwników znajdują się m.in. Górnik Zabrze, Jagiellonia, Zawisza czy Zagłebie Sosnowiec.

Ursus 2001 11-7 CWKS Legia 2001
Gole dla Legii: Igor Maciak x3, Michał Janowicz x2, Janek Kulik, Daniel Aduku x1

Skład: Wojtek Piotrowski - Bartek Dobiasz [20020, Szymon Martyniak [2002], Janek Kulik, Julian Załuga, Igor Maciak, Bartek Derlatka, Kuba Libera, Michał Janowicz [2002], Krzyś Makuracki, Kacper Wiączek, Kuba Biadoń, Igor Maciak, Daniel Aduku.

Pierwszym akcentem weekendu (w niedzielę weźmie ona udział w turnieju Cezar Cup w Konstancinie) był dla drużyny CWKS 2001 sparing z Ursusem. Trener Świerczewski dał szansę gry zawodnikom z całej kadry zespołu, w tym trzem graczom rocznika 2002, którzy zaprezentowali się całkiem korzystnie, a Michał Janowicz zdobył nawet dwie bramki. Hat trickiem popisał się z kolei Igor Maciak. Mimo wszystko od początku prowadzenie objął Ursus. Gdy tylko legioniści zdobywali gola kontaktowego, gospodarze odpowiadali dwoma. Ostatecznie "Traktorki" wypracowały sobie czterobramkową przewagę na koniec meczu.

Legia 2001 3-3 Gwardia Warszawa 2001
Gole: Maciej Anusik x2, Thomas Goureau - Aleksander Stawiarz, Piotr Wawrzkowicz, Jan Wawrzkowicz

W sparingu rozegranym na Hali Piłkarskiej na Bemowie Młode Wilki 2001 zremisowały ze swoimi rówieśnikami z Gwardii Warszawa.

Widok Cup 2010 - turniej rocznika 2002 w Skierniewicach:
Doskonale spisały się Młode Wilki na turnieju orlików młodszych organizowanym przez Widok Skierniewice. Warto wspomnieć, że dla naszych zawodników było to w ogóle pierwsze zetknięcie z inną drużyną. Rocznik ten został utworzony zaledwie 4 miesiące temu i uzupełniony po kolejnym, styczniowym naborze. Podopieczni Sebastiana Knapa, podzieleni na dwie drużyny, wygrali po 3 z 4 spotkań grupowych. Drużyna druga zajęła drugie miejsce w swojej grupie i w meczu o 3. miejsce zmierzyła się z SEMPem Ursynów, przegrywając ostatecznie 1-3. W finale pierwsza drużyna Legii, po zaciętym i wyrównanym spotkaniu, pokonała 3-2 Widok I Skierniewice. Nasi gracze dwa razy obejmowali prowadzenie, ale za każdym razem gospodarze wyrównywali. W ostatniej minucie spotkania decydującą akcję przeprowadziły Młode Wilki, piłkę otrzymał Jacek Kowalski, który skierował piłkę do siatki, zdobywając swojego piątego gola w tym turnieju i dając Legii wygraną w ostatecznej klasyfikacji Widok Cup 2010! Jest to tym cenniejsze trofeum, że zdobyte w rywalizacji z drużynami mającymi przeważnie dużo dłuższy staż gry niż legioniści, którzy nigdy dotąd nie uczestniczyli w żadnym turnieju, a nawet sparingu. Najlepszymi strzelcami naszych zespołów byli: Jacek Kowalczyk (Legia I) - 5 goli i Patryk Peda, Piotr Pawlak, Gabriel Skiba (Legia II) - po 2 gole.

Mecze grupowe Młodych Wilków:
Grupa A:
Legia I 1-1 Widzew Łódź
Legia I 2-0 GKS Bełchatów
Legia I 2-0 Widok II Skierniewice
Legia I 3-3 SEMP I Ursynów

Grupa B:
Legia II 2-1 KOSA Konstancin
Legia II 0-3 Widok I Skierniewice
Legia II 1-0 SEMP II Ursynów
Legia II 2-0 Motor Lublin

Mecz o 3. miejsce: Legia II 1-3 SEMP Ursynów
FINAŁ: Legia I 3-2 Widok I Skierniewice

Legia I: Bartosz Śledziak - Franek Majewski, Oskar Masłowski, Mateusz Wysokiński, Łukasz Piechociński, Jacek Kowalski, Maciek Kruszewski, Czarek Mitas, Bartek Małczek.
Legia II: Gabriel Skiba, Kamil Odolak - Filip Arak, Patryk Peda, Kacper Stec, Janek Czarnecki, Piotr Pawlak, Bartek Reinus, Kornel Taczyski, Kamil Kruszewski.
Trener: Sebastian Knap

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.